Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy hivatalos...

Mennyibe kerül egy hivatalos polgári esküvő?

Figyelt kérdés

A Kedvesemmel össze szeretnénk házasodni azonban a tervezettnél hamarabb kell a papírok miatt.Az érdekel hogy csak egy egyszerű polgári esküvő,zene,virágok,dekoráció,meghívottak és minden nélkül mennyibe kerül? Még esküvői ruhák sem lesz és a két tanún kívül senki sem lesz ott.Csak is az,aminek és akinek muszáj hogy a házasságkötés hivatalos legyen.

Köszönöm!



2018. febr. 6. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

"A tervezettnél hamarabb kell a papírok miatt".. Aha,miért kell ennyire az a papir. Papir alapú házasságnál én a polgárira se költenék,ruhád se lesz.. Minek akkor cirkusz,gondolom vmi érdek van benne,államporgárság,babuci érkezik és ciki.. Olyan nincs, hogy bemész, hogy jó napot kívánok, 4 nap múlva jönnénk...:) Egyébként maga a "szertartás" ingyenes. Fizetni lehet a pezsgőért, virágdíszért, zenéért stb. A pezsgő, virág csak kiegészítők

Nekünk 5000 Ft volt a terembérletünk a polgárin. Sok boldogságot,bár nem értem h miért kell igy sietni egy papirirt ha két ember szereti egymást. :)

2018. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
A szüleim esküvője Óbudán volt a Főtéren lévő házasságkötőben. Ingyenes volt, a pezsgőt mi vittük mert az kötelező volt a végén. Így 1pezsgő árába került ha úgy vesszük. Nem volt semmi plusz szolgáltatás. 4en voltunk plusz egy fotós. Nem tudom más kerületekben hogy van.
2018. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk ingyen volt.
2018. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
1. válaszoló neked mi közöd ahhoz miért akar a kérdező hamar házasságot kötni? Plusz rögtön ítélkezel is felette anélkül, hogy ismernéd a részleteket. Miért nem lehet utálatos vélemény nélkül válaszolni? 😵 Elképesztő milyen emberek vannak. 2. Voltam.
2018. febr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha csak bementek simán két tanúval aláírni a papírokat, akkor hétköznapokon ingyen van.
2018. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mielőtt mindenki neki áll ítélkezni meg nem tudom mikre gondolni azért kell a papír(nem mintha tartozna bárkire is) mert én félig német vagyok,a vezetékbevem is német.És a vőlegényemmel szeretnénk kiköltözni és sokkal egyszerűbb lesz a dolgok menete ha az én nevemet viseli...ennyi...egyébként számunkra az esküvő nem egy számottevő dolog a kapcsolatban.Nem fogjuk egymást se jobban se kevésbé szeretni...ez csak egy papír,és egy megszokás amit a legtöbb ember ha nem tesz meg életében akkor úgy érzi hogy valami kimaradt mert már annyira bele van égve a társadalomba ez a tipikus: eljegyzés,összeköltözés,esküvő,kutya,baba stb...ahogy annak "rendje" hogy az életed teljes legyen...ahhoz képest nem tudom hányan maradnak tényleg együtt,tartanak ki egymás mellett jóban rosszban,és szeretik valójában egymás.vagy hányan nevelik fel tényleg úgy a yereküket hogy meg tudjanak adni neki(k) mindent ahhoz hogy a végén egy jó ember váljon belőle...úgy gondolom ha nem tudod megadni akár anyagilag,nevelés-szeretet szempontjából azt amire szüksége van,vagy esetleg te nem vagy elég érett és felelősségteljes ahhoz hogy tisztesséwsen felnevelj egy gyereket akkor minek? Hát azért mert ez van belénk épülve hogy ha nincs gyereked és nem adod tovább magad akkor üres az életed...könyörgöm ha te is csak egy robot vagy,haszontalan vagy káros a társadalom számára akkor inkább ne örökítsd meg magad ..visszatérve egyikőnk sem vágyik az esküvő nyújtotta örömökre.én sem a habosbabos ruhára meg a hercegnő flessre...teljes és harmonikus enélkül is a kapcsolatunk,boldogok vagyunk egymással,és kíváncsi lennék hány ember szereti ennyire egymást mint mi és tart ki egymás mellet mint mi a Szerelmemmel...
2018. febr. 7. 00:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Amikor a választ írtam még csak az 1.válaszoló írt. A többieknek köszönöm a segítséget és a nem rögtön ítélkezést!
2018. febr. 7. 00:09
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy köteles megindokolni az egész életedet egy neten akadékoskodó idegen miatt. Sok boldogságot! :)
2018. febr. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Ingyenes

Barátnőmék is 16 évig életársak voltak és voltak gyerekeik aztán apuka kiment németbe dolgozni ,igy ők is összeházasodtak hivatalosan .

2018. febr. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
De jó nektek ☺
2018. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!