Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre vagyok hivatalos....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre vagyok hivatalos. Milyen ajándékot adjak?

Figyelt kérdés
Barátommal hivatalosak vagyunk egy esküvőre ami június végén lesz, szóval elég hamar szereznünk kéne valami ajándékot. A barátom már ezer éve ismeri a pár mindkét tagját, a lányt már kiskora óta, és mivel én is többször találkoztam már velük és jóban vagyunk, meghívtak engem is. Barátommal úgy gondoltuk, hogy együtt adjuk az ajándékot, mert már 21 hónapja együtt vagyunk, és szerintem ennyi idő után ha megyünk valamilyen eseményre, akkor közösen kellene odaadni az ajándékot. Először gofrisütőre gondoltunk, mert a lány szeret sütögetni/főzni, a fiú meg szeret enni :D de úgy gondolom hogy kicsit fura lenne tőlem/tőlünk, ha ilyen ajándékot adnánk, mert én mindig kigondolok valami ötletes ajándékot, mindegy kinek adom, és nem érzem azt, hogy ez lenne a legjobb ajándék az esküvőjükre. Az a baj, hogy én még soha nem voltam esküvőn, szóval alig tudok valamit az egészről, és azt is kb. 2 hete tudtuk meg, hogy az ismerőseink ilyen hamar tartják az esküvőt, úgyhogy így nem nagyon tudtam kitalálni semmi jó ajándékot, de ma keresgéltem az interneten, és találtam ilyen "dobozt" aminek az a lényege, hogy mindenféle dolgot beleteszünk. Arra gondoltam, hogy cumit (mivel tervezik a gyereket is), valami macskajátékot (van egy cicájuk és imádják), meg közös képet, levelet (barátommal írnánk egyet, hogy reméljük, örökké együtt maradnak és gratulálunk nekik), képeslapot, meg mindenféle esküvővel kapcsolatos dolgot beletennénk :) szerintem azért ötletesebb mint a gofrisütő, és egyértelműen látszik benne az, hogy fontosak a számunkra, és hogy sokat törtük a fejünket azon, hogy mit adjunk nekik. Ti örülnétek ilyen ajándéknak, vagy inkább valami háztartási gép lenne a jobb? És ti mit tennétek még ebbe a dobozba? :)

2016. jún. 5. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt.
2016. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Kis dobozkába pénzt is tegyél és tuti lesz;)
2016. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis anyagi tamogatast is szoktak adni a parnak.
2016. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Pénzt sajnos nem tudunk adni, mert mindketten tanulók vagyunk, ezért nincs keresetünk. Majd a menyasszonytáncba tudunk beledobni valamennyi pénzt. És hogy őszinte legyek, szerintem nem csak a pénz számít, persze kell az is, hogy megtudják kezdeni a közös életet, de szerintem az számít igazán, amit majd évek múlva is elő tudnak venni, és visszaemlékezni :) a pénzt esetleg így külön csak úgy tudnám megoldani, hogy van egy csomó kétszáz forintosom, amiből tudnék beletenni 5 ezret vagy kicsit többet, és ha ezt beletenném egy kis befőttes üvegbe az úgy jó? és akkor ez is menne a dobozba
2016. jún. 5. 17:59
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Azért azt tartsátok szem előtt, hogy minimum 20.000 forintba kerültök a párnak, tehát egy dobozba dobált cumi meg macskajáték szerintem elég ciki, esküvőre valami komolyabb ajándékot szoktak adni.. a gofrisütő nem rossz, ha nem 1000 forintért veszitek (és nincs már nekik).
2016. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem csak annyit raknánk bele, a kérdésemben is azt kértem, hogy ötleteket adjatok még. És amúgy meg a barátom lesz a vőfély, szóval elég fontos szerepe lesz így is az esküvőn. És kinek mi a ciki, szerintünk nem ciki, és ismerjük a párt elég jól, tudjuk, hogy örülnének neki, csak ötletek kellenének még, hogy mi mást rakjunk még bele, én is csak pár dolgot soroltam fel az ötleteim közül.
2016. jún. 5. 18:11
 7/18 anonim ***** válasza:
Rendben akkor ötletek: páros masszás kupon, wellness hétvége a párnak, konyhai eszközök (de előtte megkérdezni, hogy mit szeretnétek), szép dísztárgyak (váza, süteményestál, porcelán stb.) fényképalbum.
2016. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Kis értékben nem tudsz olyat adni, ami nem porfogó lesz.. A tárgyi ajándéknak is csak akkor van értelme, ha használni tudják. Mi például nagyon örülnék egy ipari konyhai robotgépnek, de az nem két fillér. Az albumot, meg vázát, meg kincsesládikát majd bedobják a szekrény mélyére és kész. Kerülgetik 1-2 évig aztán kidobják a szekrényből is.


Ha esetleg tudjátok valamiről, hogy gyűjtik, akkor lehet jó ötlet. Egy barátunk és a felesége például mindig gyűjtötték a perselyeket. A baráti társaságtól kaptak egy nagyobb perselyt és pénzt raktunk bele. Itt is a pénz volt a lényeg, csak jó volt, hogy ezt nem borítékban adjuk át, hanem eggyel kellemesebb formában, aminek még örülnek is.


Persze ha szobrokat, képeket, ezt azt gyűjtenek akkor az is jó lehet, de alapvetően a pénz a leghasznosabb.


Én például épp emiatt köszönetajándéknak nem adok semmiféle mütyürt, hűtőmágnest, kulcstartót és egyéb biszembszomokat, hanem kis üvegben pálinka, és saját főzésű lekvár. Fogyasztható termék és nem olyan, amit évekig kerülget az ember és csak porfogó.

Magamból indulok ki..

2016. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Oké, pénzt kapnak mindenképp, de én még mindig arra lennék kíváncsi, hogy mi mást lehetne még tenni ebbe a dobozba, mert azért írtam ki a kérdést, hogy ötleteket gyűjtsek, és ez már fix ajándék. Ebbe is teszünk majd pénzt, azt még nem tudjuk mennyit, valószínűleg tízezret, plusz dobunk majd a menyasszonytáncba is, de elsősorban nem erre irányult a kérdésem :D
2016. jún. 5. 18:54
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Mindegy, mit teszel bele, pár hétig fogják megtartani, aztán kidobják.


Így mehet bele bármi, a darált máktól az anyacsavarig, csak írj melléjük valami humoros szöveget.


Arra vigyázz, hogy a sok kacat közt ne vesszen el a pénz.

2016. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!