Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hivatalos vagyok egy esküvőre,...

Hivatalos vagyok egy esküvőre, de nem tudom: nászajándékot, pénzt vagy mindkettőt szokás adni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek lesz esküvője, nem olyan nagyon szoros barát, de meghívott. Mivel még egyetemista vagyok (nem kereső ember), ezért nem tudom, hogy kell-e/mit szokás ilyenkor adni? Ha pénzt, mennyit, ha nászajándékot, akkor milyen értékben?

Nyilván nem szeretnék üres kézzel menni, de mint írtam, nem is úszkálok a pénzben. :/



2017. júl. 26. 03:43
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

én, mint dolgozó ember, ha egyedül mennék lagziba, 10-15öt szánnék rájuk, és a pénzt adnám oda. ha párommal együtt hívnak, akkor 30at adtunk eddig mindig.


mivel te nem dolgozol, ezért egy képeslapot vennék, amibe írnék valami szép idézetet(már ha nincs benne), illetve mellé vennék valamit. 5000 körül lehet kapni szép képkeretet akár, de nézz szét, illetve a keretedet te tudod. de vehetsz akár ajándékutalványt is valahová, mi kolléganőmnek egy vas-edény boltba vettünk 5000ért ajándékutalványt (pár hónapja kollegina, 5en vettük)

2017. júl. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha csak a szertartásra hívott meg, akkor nem kell semmi. Ha a lakodalomba is, és el is mégy, akkor max. 5 ezret adj.

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy legalább a vacsora árát fizesd ki, és adj 10 ezreket! Vendég vagy, akivel nem illik kifizettetni a vacsora árát. Akkor sem, ha vannak, akik ezt elvárják.

2017. júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Én kristály poharat szoktam vinni, 15ezer körül kapsz 6dbos készletet.
2017. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Vehetsz egy szép fényképalbumot is!Nagyon gyönyörűeket lehet kapni.Árban is válogathatsz. Úgyis lesz egy csomó fotójuk amit ugye bele kell majd tenni valamibe ?:)
2017. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Legjobban a pénzzel jársz, Te is, Ők is. Ajándékot nem vennék, mert lövésed sincs minek örülnének igazán. A rád eső költsègek árát illik azért fedezni (10-20e Ft), én ennyit adnék. A kristàlypohàrszett hülyeség, sosem fogják használni, a fotóalbum mègnagyobb hülyeség, ma màr a fotóssal csinàltatnak Fine Art albumot.
2017. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebből elég az egyiket, és manapság inkább pénzt (ha az ember tud, 10-15e/fő, mert az fedezi a kaját, de ha nem tud, akkor úgysem tud, és az ifjú pár már annak is örül, ha eljössz). Emellé lehet vmi jelképes tényleg olcsó vmi, ha akar az ember, de nem szükséges.
2017. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"kristàlypohàrszett hülyeség, sosem fogják használni"

Ezt miből gondolod? Nem mindenki proli. Mi rendszeresen használjuk a kristálypoharakat.

2017. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es:


Aki használja, mert olyan típus, annak ált. esküvő előtt is van kristálypohárszettje.

Ha vki inkább tárgyi ajándékot akar adni, inkább kérdezze meg az ifjú párt, hogy mire van szüksége. Mert ilyenkor szokott lenni, hogy van 4 kristálypohárszett, amivel nem tud mit kezdeni. Vagy 1 is eggyel több, ha nekik már van.

2017. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt szoktak adni. Az ajándék már nem szokás, hiszen, manapság, amikor összeházasodik egy pár, már egy háztartásban élnek, és megvan minden ilyen használati tárgyuk. Így a pohárkészlet is hülyeség. Biztosan kapnak mindenkitől :) De lehet, hogy már eleve tele vannak pohárkészletekkel.

Egyébként jól írták, ha csak a szertartásra hívtak, akkor nem szokás semmit sem adni.

Lagziba én meg nem mennék el, ha csak egy távolabbi barát.

2017. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#7: Mert aki nem használ kristálypoharat az proli. Nem rossz ott fent egyedül?
2017. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!