Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy köszönjek anyukám barátnő...

Hogy köszönjek anyukám barátnőinek?

Figyelt kérdés
Holnap jön hozzánk anyukám két barátnője, egyiket sem tegezem és nem tudom, hogy amikor majd hazaérek (nem leszek itthon az elejétől), akkor hogyan köszönjek nekik többes számban...Külön-külön csókolomot köszönnék, de ha ketten vannak nem tudom hirtelen hogyan köszönjek, amikor belépek. A sziasztok nagyon gáz?

2018. febr. 10. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Jó napot!
2018. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Csokolom mindkettönek egyszerre elég.

De sziasztok sem gáz.

2018. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
84%
Nos attól függ hogy milyen idősek de a jó napot tökéletes szerintem.
2018. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Csókolom! Ha akarják, mondják, hogy tegezd őket.

Sziasztok, az nem illik. Szabály: addig a korig tegezhetsz vissza valakit bunkóság nélkül, amíg az nem apád, vagy anyád lehetne.

2018. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Csókolomot köszönj, egyszer így: Csókolom (a barátnőknek), szia anya (anyukádnak). Az nem olyan formula amit külön kellene mondani ha több személynek szól. Aztán ők majd eldöntik akarják e hogy tegezd őket, neked meg kell várnod a felajánlásukat!
2018. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Szia. Simán.
2018. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem anyukád megmondja.;)
2018. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha már legalább tinédzser vagy akkor lányként sima kedves "Jónapot!"-tal, srácként "Kéz csókolom"-mal (igen sráctól a jónapotozás mufurc). Gyerekként meg "Csókolom!"-mal.
2018. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

"Szabály: addig a korig tegezhetsz vissza valakit bunkóság nélkül, amíg az nem apád, vagy anyád lehetne."


Erre a helyzetre ez jó szabálynak, de azért általánosságban véve így túl általános, mert mondjuk ha a tanárod az illető, akkor hiába csak 5-6 év van köztetek, akkor sem illik tegezni.

2018. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Jó napot, vagy jó napot kívánok, esetleg csókolom, utána meg szia az anyukádnak. Aztán ha zavarja, akkor majd szól, hogy tegezd. Én így tettem, aztán huszon x éves korom után szólt, hogy tegezzem. De az is kérdés, hogy mennyi idős anyukád barátnője. Ha 10-15 éven belül van esetleg a korkülönbségetek, akkor simán mehet a szia, de függ ez a jellemétől is.
2018. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!