Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engednétek a rokonoknak és...

Ti engednétek a rokonoknak és elkezdenétek a jogsit?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nagyon szétszórt vagyok. Ha ideges vagyok és egy idegen beszél velem, akkor látom, hogy mozog a szája, de nem hallom. 5x buktam meg a nyelvvizsga szóbelin, mire eljutottam a "letojom" hangulathoz és átmentem.

Hajlamos vagyok elbambulni, nekimenni dolgoknak így. Például már évek óta nem bicikliztem, mert képtelen vagyok hosszútávon, viszonylag monoton cselekvés közben koncentrálni még az útra sem és nekiütköztem dolgoknak. 12 évesen hagytam abba, addig majdnem 2 hetente kellett javítani valamit a "balesetek" miatt. Ezt kocsival, a többi autóssal én nem merném eljátszani.

Ha leül mellém valaki, akkor csak leszállásnál döbbenek rá, hogy eredetileg nem ő volt az, valamikor leszállt és más ült le a helyére.

Egy emberi katasztrófa vagyok. Ha most valaki elmondana 5 információt és át kéne mennem a másik szobába, akkor max hármat tudnék felidézni.

De a családból ezt senki se érti meg. Az utakon biztos szereznék annyi rutint, hogy az "álmodozásom" ne legyen probléma, de nekem ez kb a "bicikli" probléma lenne. Csak itt nem az lenne a legnagyobb baj, hogy széttörném pár csontom.

Mindig ezzel zaklatnak, hogy mikor lesz már jogsim és kocsim. Ők ismernek egy nagyon jó autós iskolát blablabla.

Ti megpróbálnátok letenni a jogsit? Már azt is eltervezték, hogy megkapom az egyik autójukat, amint letettem.


2018. febr. 22. 22:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Úgy tűnik, nem neked való a vezetés. Ráadásul nem is akarod.
2018. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha így érzel minek próbálkoznál? Hogy ha baj van, akkor a sitten legyen időd álmodozni a kedves rokonok miatt?
2018. febr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%
Rokonok miatt nem érdemes! Akkor érdemes ha legfőképpen TE szeretnéd,alkalmasnak érzed rá magad. Ha megvagy nélküle akkor szerintem ne erőltesd. Sok a birka az utakon akikre külön figyelni kell(gyalogos és jármű egyaránt) szóval észnél kell lenni. Itt sokszor egy pillanaton múlnak dolgok. Sokszor más helyett kell a fékbe lépni mert a magyar biztosítás szarul fizet plusz nem akar felesleges köröket tenni az ember. Ha esetleg belekezdesz ennek tudatában kezdj bele. Nagyon oda kell figyelni.
2018. febr. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz ügy ez. Olyan vagyok, mint te, plusz még keverem a balt meg a jobbot is, szóval nem vagyok túl jó tájékozódásban. 80 gyakorlati órával megcsináltam a jogsit (megjegyzem, az elmélet hibapont nélkül sikerült). Rettegtem elkezdeni vezetni. Ma, 20 évvel később, vezetek, de még mindig utálom. Csak ismerős útvonalon, a közelbe megyek, nagyvárosba nem merészkedek, navigációs rendszert használok mindig. Kétszer törtem össze az autót, mindkétszer parkoláskor. Ezzel csak azt akarom mondani, ha megvan a papír, te döntöd el, hogy mit mersz és mit nem. Mondjuk elmész vele a közeli boltba, de nem mész be a forgalmas városba. De ha nem muszáj, én se vezetek.
2018. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
20%

Ezen mi a kérdés?

Tele van az út idiótákkal akik 50-es táblánál 40-nel mennek és elgémberedett ujjakkal szorítják a kormányt, arcukon páni félelem, és közben gondolkodnak melyik pedál melyik.

Előbb-utóbb kinyírnál valakit.

2018. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%
Semmi keresnivalód autóban.
2018. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Inkább ne. Napi szinten vezetek és nem egyszer fordult elő, hogy egy szituációt gyorsan kellett mérlegelni és meghozni a helyes döntést. Ha te ilyen helyzeteknél pánikba esel, komoly baleset is származhat belőle.
2018. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

Kérlek ne ölj meg ártatlan embert, gyereket azzal, hogy felelőtlen vagy, mert a rokonok azt mondják!!


Ui: Én sem teszem le a jogsit, mert pocsék a tajekozodasi ismeretem, plusz rossz a térérzékelésem. Nekem is mondják a jogsit. De mondják csak. Elmagyaraztam hogy nem nekem való. Aki nem érti meg, az így járt. Nekem csak annyi a válaszom, hogy elmondtam milliószor, többet nem ismetlem.

2018. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozni hogyan tervezel? Mert ott a második hibánál kibxnak.
2018. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy egy emberi katasztrófa vagy? Azért, mert nem veszed észre, ha mellőled felállt meg leült valaki? Hát képzeld, én se! A fejemben nem fordult meg, hogy ezért magamat kárhoztassam! Meg azért sem, mert esetleg 5 hallott dologból kettőt elfelejtek. Azt hiszed, ez kuriózum? Nagyon sokan vannak így. Tejesen normál emberek is, a diagnosztizált figyelemhiányosokról nem is beszélve. Lehet, hogy neked is az van. Na és? [link] A jogsi árát költsd pszichológusra, mert ilyen önbizalomhiánnyal nem lehet élni, ez maga okozza a sikertelenségeket. Önmagát beteljesítő jóslat.
2018. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!