Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetes 3,5 eves gyerekkel?

Temetes 3,5 eves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sajnos anyosom meghalt. Van egy 3,5 eves kislanyunk. Kedden lesz a temetese, szerintetek vigyük a lanyunkat vagy inkabb maradjon addig a masik mamanal? Meg nem nagyon erti, hogy Mi törtent es lehet, hogy a templomban vagy a temetesen csak nevetne... elegge eleven is, nem tud egy helyben megülni, masreszröl meg megis csak a nagymamaja. Van valaki, aki Volt mar ilyen helyzetben?
2018. febr. 24. 15:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk pár hónapja hunyt el nagypapánk . A kisgyerekekkel (4 -5 évesek ) otthon maradt nagynéném a nagyobbak már jöttek .
2018. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Engem 7 évesen sem vittek a szeretett nagypapám temetésére. Ezt nem megvetésből mondom, nekem az akkor még sok lett volna.

Egy fele ennyi idős pedig nemhiszem hogy bármit is megértene, ő csak azt látná hogy senki nem akar vele játszani.

2018. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Anno en nem, vittem a gyerekemet -túl aktív volt- és mivel nem volt kire bízni, én sem mentem a nagyapám temetesere. Utána mentünk ki, csak ketten.
2018. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Részvétem ismeretlenül! Semmiképp nem vinném. Hiába a nagymamája, úgysem fogja fel, csak negatív élmény lenne számára. Ha pedig még eleven is, akkor a gyászolókat zavarná a búcsúzásban. Ha anyukád emiatt nem tud elmenni a temetésre, ez teljesen érthető.
2018. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
6%
Nem jár oviba hogy a másik nagymama is el tudjon menni?
2018. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem vinném, és nem a gyász meg halál miatt, az az élet része, hanem mert még kicsi. :)
2018. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
13 éves vagyok, a szüleim sose vittek temetésre és nem is visznek. Ők úgy vannak vele, hogy gyerek nem való temetésre
2018. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
Próbálj vele leülni beszélgetni róla, meséld el, hogy mi történik egy temetésen, mi a halál, stb. Ha megérti, hogy miről van szó és hogy ez egy szomorú alkalom, akkor szerintem mehet. Én a helyedben nem próbálnám ettől elzárni őt teljesen, de az ő szintjén csinálnám és nem egész napos programként (templom + temető + tor) mert az biztos, hogy sok neki. Pl simán kihagynám a templomi részt vele, ha amúgy nem jártok és nincs hozzászokva. Aztán a temetésen kicsit hátrébb állnék és elmennénk inkább sétálni, ha túl sok a kérdése, vagy rájön a hiszti ha még abban a korszakban vagytok. Nem fog rossz szemmel nézni rád senki, ha a 3,5 évesed nem tökéletesen viselkedik, nem érti még teljesen, vagy a felénél kicsit elvonulsz vele beszélgetni és a végén tesztek 1-1 szál virágot a sírra. Aki meg ezért megszól az tehet egy szívességet...
2018. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk sose vittek gyereket temetésre. Legelőször én is 15 évesen voltam, a húgom (6) pedig egy másik mamánál maradt.
2018. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Kislányom 5 éves volt, amikor édesapám meghalt.Ott volt a temetésen, tudom, hogy a maga korával sokmindent megértett.Imádta édesapámat.Most március 5.-én lesz 3 éve, hogy elvesztettem apumat.(Anyumat már 20 éve!)


3,5 éves még kicsi, szerintem ne vidd, ha meg tudod oldani.

2018. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!