Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Mit lehet kezdeni egy általános iskoláls gyerekkel aki nem akar tanulni?

Értsd: Semmi nem érdekli, állandóan hazudik a tanulnivalóval kapcsolatban, és meg is bukott több tantárgyból, pontosan matematikából és történelemből (a többi, 2-es, 3-as), mindezt 7. félévben.

Sok esetben csak imitálja, hogy tanul, de közben nem csinál semmit, ha valaki felügyeli akkor is ez van, akár 1-2 órán át is nézi a könyvet, de szinte semmit nem tud visszamondani. Közös tanulás esetén se csinál semmit, csak ha az ember noszogatja.

A tanárok is panaszkodnak, hogy órán nem figyel, nem vesz részt aktívan a munkában.

Hiába próbál elbeszélgetni vele bárki erről, hogy nem jó ez így és fontos, hogy tanuljon, de semmi haszna, a büntetés se ér semmit, teljesen közömbös.

Pedig alsóban jól tanult, aztán fokozatosan kezdtek roomlani a jegyei, hiba a törődés és a folyamatos ösztönzés, egyszerűen nem érdekli szinte semmi, állandóan a telefonján lóg, ennyi, vagy csavarogni akar.

Ha ezeket megvonják se érnek semmit, csak ingerültebb, flegmább lesz.

febr. 13. 17:13  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Ezert vannak a fogyatekosok kulon. Oket maskent tanitjak.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont febr. 13. 17:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#1 Nem fogyatékos, és régen jól tanult.

# 2/19Időpont febr. 13. 17:35 Privát üzenet
"állandóan a telefonján lóg, ennyi" - elvenni

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont febr. 13. 17:36 Privát üzenet

Gyermekpszichológus kellene, hogy feltárja az okot (szerintem), nem mindig könnyű megtalálni az okot...

Iskolapszichológus (ha van) nem tud segíteni?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont febr. 13. 17:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#3 Többször is meg lett lépve, de hatástalan, nem tanul jobban. Egyáltalán nem érdekli az iskola, egy ideig szándékosan, rendszeresen késett, innen a lógás már csak egy lépés.

# 5/19Időpont febr. 13. 17:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#4 Nincs iskola pszichológus, egyébként én javasoltam, csak sajnos nekem nincs beleszólásom, mert bár közeli hozzátartozó vagyok, de a szülők dőntenek, bár ők is egyre inkább hajlanak a szakemberre.

# 6/19Időpont febr. 13. 17:42 Privát üzenet
Ez egyre gyakoribb jelenség ma már. Lassan felnő az a generáció akit a technikai kütyük neveltek fel nem pedig a szüleik mert kényelmesebb volt mindig a kezébe nyomni a telefont táblagépet stb mint foglalkozni vele. És ez egy olyan új keletű probléma amire nem nagyon van még megoldás.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont febr. 13. 17:48 Privát üzenet
Én 8.-os vagyok, 4-5 vagyok mindenböl, sose tanulok itthon, csak odafigyelek órán, ha valamit úgy tartom hogy semmi haszna, nem tanulom meg és puskázok (ezért puskázok kb 60%-ban). Nyelvet tanulok, irodalomra figyelek, történelemre figyelek, biológiára/földrajzra, nyelvtanra figyelek. Viszont a többi tantárgyat nagyon magasról letojom mert nem hiszem hogy annyira fontos hogy a Vektorokat hogyan kell eltolni, meg hogy a Kovalens kötés milyen molekulák közt jön létre. Abban egyetértek hogy nem kéne a gyereknek a kezébe adni a telefont már (gyanítom) kiskora óta mert azon fog felnöni, mondom én aki szintén sokat telefonozik, viszont nagyrészt zenét hallgatok/nyelvet tanulok. Én nagy valószínüséggel kifogok költözöni a nyáron Németországba, mert eléggé rossz lett a felvételim (khmm iskolai felkészítés) és több lehetöséget látok így kint. Egyébként a legtöbb jóra való diák aki beleunt ebbe a tetves iskolarendszerben ami ma van, ugyanúgy kifog menni, csak vagy Gimi után, vagy Egyetem után..

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont febr. 13. 18:06 Privát üzenet

Ez azért komplikált esetnek tűnik. Nem lehet hogy figyelemzavaros? Vagy esetleg a szövegértésével vannak gondok?

Bár nem ismerem a családot, a szülőket, szóval így tanácsot adni is nehéz. Nem lehet hogy a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, nem figyelnek rá eléggé? Akkor kellett volna elfojtani ezt a közömbösséget, amikor jelentkezett. Szakembert mindenképp keressenek fel, illetve nagyobb szigor sem árt a gyereknek. Flegmázzon a barátaival, ne a szüleivel.

Ha a szakember se válik be, mert a gyerek kezelhetetlen, akkor pedig drákói szigort javasolnék. Telefon elkobzása, internet korlátozása, minden elektronikai kütyü elvétele (a tv is),a lecke felmondása, ellenőrzése, Akár együtt tanulás, vagy különtanár árán. Semmi szórakozás. Ha nem megy, akkor pofon. Bár remélem eddig nem kell eljutni... Nem szívesen vernék én sem egy kiskamaszt, de néha hatásos egy szülői saller, nevelő célzattal. Addig fokoznám, amíg meg nem törik, és tanulni nem kezd.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont febr. 13. 18:08 Privát üzenet
Szerintem is szakember kell. Hiányzik a motivációja, ezt kellene kideríteni miért. Iskolai rossz tapasztalatok vagy a családdal nincs rendben valami?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont febr. 13. 18:12 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit lehet egy 19 éves " Gyerekkel" tenni, aki se dolgozni, se tanulni nem akar?! Tegyem ki a házból?
36 éves özvegy nőnek,2 éves gyerekkel van esélye még hasonló korú társat (akár házastársat) találni, vagy lehúzhatja a redőnyt?
Volt már valahol olyan hogy akár családon családon belül nők erőszakoskodtak gyerekkel (fiatal fiúval)?
Minek kell ahhoz történnie, hogy egy szülővel vagy akár gyerekkel úgy elmérgesedjen a viszony hogy évekig nem is beszélnek?
Létezik az, hogy ha a feleség a gyerekkel a férj házában lakik, akkor a feleségnek semmi beleszólása nem lehet az őt érintő dolgokba? Férjem szerint ez az ő háza és ő azt enged...
Szülőktől kérdezem! Találtatok már óvszert gyereketeknél, akár véletlenül, akár direkt? Használtat, használatlant? Hogy reogáltatok, beszéltetek a gyerekkel?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!