Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők elvették a fiam és...

A szülők elvették a fiam és visszaélnek a hatalmukkal! Jogilag mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon fura helyzetbe kerültem. Egyedül nevelem a fiam. Aki jelenleg most lesz 14 éves. Sajnos engem is a lakáshitel magas törlesztője arra sarkalt, hogy kiszálljak belőle. Ezt sikerült is, de jelenleg albérletben lakunk. Szüleim jó anyagiakban élnek és megmérgezik a levegőt.Most hétvégén. Persze a fiam akit a pénz teljesen megbolondított. (sok pénz. ) lázad ellenem. A hétvégén pedig fogta "anyám" és elvitte a gyereket! A gyámhivatal pedig. Nem foglal állást, mert a szüleim az államigazgatásban dolgoznak. Visszaélnek a hatalmukkal. Mit tudok tenni?
2018. febr. 26. 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ne viccelj, azon nyomban feljelenteném őket, a rendőrök meg szépen hozzák haza. Tegyük hozzá, hogy többet valószínűleg nem kell majd találkoznod velük, és a fiad is utálni fog. Én akkor sem hagynám.
2018. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Miért engeded be vagy ezt hogy kell elképzelni hogy evitték? A legjobb az lenne hogy ha távolabb költöznétek hogy a gyereknek is nehezebb legyen oda menni még hogy ők se tudjanak át menni okoskodni. Hívd fel a rendőrséget hogy eltűnt a gyerek.
2018. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor miért nem tudtok arra a gyerekre is gondolni? Önző módon, mintha valami tárgy lenne, csak annyit szajkóztok, hogy "Ő az enyém és ha éhen is halunk, akkor is itt fog mellettem az üres szobában élni." Nem idegenekkel van a fiú, hanem a nagyszüleivel és legyen bármilyen rossz is a helyzet, nem ment volna bele a gyerek, ha szereti a szüleit. Ez sokat mond rólad is, kérdező. Lényegtelen mennyi pénze van ennek annak, ha a gyerekeddel jó kapcsolatot ápolsz, akkor semennyi pénz nem borítja ezt a kapcsolatot fel.
2018. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, hogy nem jobb a fiadnak a nagyszülőknél? Ha szeretik is, a fiad is szereti őket, pénzük is van, lehet, hogy jobb neki náluk. Én a helyedben az ő érdekeit tartanám szem előtt, bármennyire is nehéz az.
2018. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elég kusza az egész.. de az a véleményem ,hogy mi sem éltünk valami nagylábon de engem anyukám mellől pénzzel se tudtak volna elvinni . Itt nem azon van a hangsúly ,hogy elvitték hanem ,hogy nem fogtak a gyerek fejéhez fegyvert és mégis így döntött.. itt szerintem mélységesen magadba kell nézned ,hogy mi lehet az ok illetve beszélhetnél a gyermekeddel is ,hogy mi vitte erre ..
2018. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van, hogy a gyereknek, talán jobb így, de mi az, hogy a gyámhivatal nem foglal állást?! Azért nehogy már normális és törvényes legyen az, hogy a nagyszülők "fogják és viszik" a gyereket...
2018. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk, ha a szüleid jó anyagi helyzetben vannak, sokat elmond a kapcsolatotokról, hogy ezt a megoldást valasztották. Tamogathatták volna úgy is az unokájukat, hogy nem viszik el az anyjától.
2018. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért egy 14 éves tud ellenkezni ha akar.

Jobb anyagi körülmények, jobb cuccok, tanulhat is. Inkább ez mint a semmi és a hitel

2018. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
#8: Na jó, de azért ez nem úgy működik, hogy ha a nagyszülők gazdagabbak, akkor a gyerek eldönti, hogy velük él és kész...
2018. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
#8:Jó, hogy nem "kilóra" megveszik a gyereket.
2018. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!