Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzéketlen lennék? Hogy ne...

Érzéketlen lennék? Hogy ne legyek az? Kicsi vagyok én ehhez:S

Figyelt kérdés

Irtam ki egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

egyik válaszoló érzéketlennek titulált,mert nem tudok "normálisan" viselkedni ha párom beteg nagyszüleiről van szó...nem éreztem hogy igy lenne,egészen az előbbig,amikor valami vigasztalo sms-t akartam irni,mert telefonba nem tudtam igazán semmit mondani mikor hivott,hogy rosszabb a helyzet.

Mit irjak?Mit mondjak?szlei miatt még tulzottan vele se tudok lenni:S

kicsi vagyok én ehhez,sosem vesztettem el senkit

23/L


2010. jún. 10. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én megértelek, mert ilyen helyzetben csak az igazán rátermett emberek nyujthatnak vígaszt és azok akik átéltek ilyet

csak annyit mondj hogy bármi lesz te mellette állsz és mindig számíthat rád

szerintem örül ha tudja hogy valaki mindig ott van mellette

2010. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

irtam neki előbb,hogy szoljon akármiben tudok segiteni,bár nemtudom miben lehetne

irt vissza hogy ő sem tud semmit csinálni,csak várni...ennél nincs rosszabb

2010. jún. 10. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Ilyenkor nagyon nehéz bármit mondani. Szerintem inkább zavarban vagy, mert szeretnél segíteni, de nem tudod hogyan. Én eltemettem az édesapám. Tudom, hogy ilyenkor nincs vigasz, nincs megfelelő szó. A legjobb, ha érezteted vele, bármi történik te mellette állsz. Fogod a kezét. Légy nagyon türelmes vele. Neked kell erőt adni a párodnak.
2010. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ha azt modnod amit az első írt.H. bármi lessz,te vele leszel és bármi baja van, nyugodtan beszélje meg veled.Ha meg épp magányra van szüksége akkor hagyod ha "gyászoljon" egymaga.AMúgy amikor az én mamám halt meg akkor elöször fel sem fogtam és nem is sírtam, viszont a temetésen én sírtam a legjobban és lassan 10 év után is hiányzik.És egyszerűen nem értettem, a temetés utáni összejövetelen, h. hogy tudnak ilyenkor nevetni az emberek.Persze azt mondják így kell,de hát ha hiányzik... Szóval biztos rossz lesz neki,de próbáld megnyugtani, h.ez természetes dolog.Nehéz lesz nélkülök ha valami történik,de ha aggódik azzal nem lesz jobb.Legyen többet a nagyszülőkkel és próbálja szebbé tenné még az utolsó napjaikat(hónapok,évek stb)
2010. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a nagypapa lélegeztetőgépen van,eszméletlen,nem hinném,hogy már felébred...

a nagymama még nem tudja,de ismerve őket pár nap alatt belhal a szomorúságba (ilyet viszont láttam már többet is,nagyim testvéreit nem ismerem igazán,de 11 testvér(régen falun sok gyerek volt) közül 6 meghalt ugy hogy a házastárs után max 2 hónappal,nem birt egyedül lenni)ők is ilyenek

2010. jún. 10. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondd el neki őszintén amit érzel.Hogy szeretnéd támogatni,de nem tudod,hogyan tedd.Jól fog esni neki,és esetleg még azt is megmondja,hogyan tudnál segíteni.Nekem bevált.
2010. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a másik kérdésednél írtad,h a párod azt szeretné,h csak ölelgesd.TEDD AZT SŰRŰN ÉS ŐSZINTÉN!Az ölelés gyógyít.
2010. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!