Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ballagási ajándéknak mit...

Ballagási ajándéknak mit adnál, ha nem vagy meghívott vendég?

Figyelt kérdés
Csak a szűk család lesz, de én azért a barátnőm lányának adnék valamit. Pénzt vagy egy kisebb ajándékot?
2010. jún. 10. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vagy meghívott vendég, csak formális ajándékot illik adni, tehát inkább virágot. Túl tolakodó, szerintem, ilyenkor pénzt vagy egyéb értékes ajándékot adni.
2010. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Sztem a ballagási plüss elég vagy vmi virág. Főleg ha meg se hívtak, akkor neked se legyen annyira fontos, hogy túl sokat kiadj rá.
2010. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is egyre inkább erre hajlok, amit írtok, köszi!
2010. jún. 10. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen esetben max. virágot adnék.
2010. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor általában a meghívott vendégek szoktak egyáltalán valamilyen ajándékot is adni, a rokonok, keresztszülők. S a ballagás után van valami kis összejövetel ahol odaadják az ajándékot. Bár attól függ milyen okból nem hívtak meg, nem is akartak direkt, vagy csak a szűk család megy,s te nem tartozol bele. Mert pl amikor nekem anno volt a ballagásom kaptam egy szerényebb ajándékot anyukám egyik barátnőjétől is ballagás után csak úgy. Tehát ha rokon vagy és direkt nem hívtak meg, és a suliban a ballagáson sem leszel ott nem csak az összejövetelen, akkor szerintem még virág sem kell, ha meg jóban vagytok akkor majd ballagás után vegyél neki vmi kis apróságot. Könyvet, kis fülbevalót vagy ilyesmit.
2010. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem volt szó róla, hogy minket is meghívnak, csak a szűk család van, mi meg 5-en vagyunk, kevés a hely, és nem is szoktunk ilyen alkalmakkor összejárni, csak névnapon.
2010. jún. 11. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!