Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Még csak most kezdődött a...

Még csak most kezdődött a nyolcadik osztály, de már minden felől azt hallom, hogy én mit kérek majd ballagási ajándéknak. Egyáltalán kérnem kellene valamit?

Figyelt kérdés
Sokan már előre kitalálták, szülőkkel egyeztettek, ilyesmi, de én eddig azt sem tudtam, hogy ilyenkor ajándékokat kapnak/kérhetnek a gyerekek... egyáltalán kellene? Még semmin nem gondolkoztam, és rettentő korán is van hozzá, de kérdezgetik tőlem, és én nem tudok egyebet mondani, minthogy nem gondoltam erre. Meg... szokás ez egyáltalán? Ha valamit akarnak nekem adni a szüleim, akkor megkérdezik tőlem, ahogy eddig is... de igazán azt sem tudom, hogy mire van szükségem. Az ékszerek, zenelejátszók, smink nem köt le, mert nem az én világom. Nálatok, nyolcadikosok, vagy mostani kilencedikesek, ez hogy volt/lesz? O.O
2010. szept. 7. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerű:

$ $ $ és még több $


Abból veszel azt amit akarsz.

2010. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az összes rokon összegyűlik, és általában tőlük pénzt kap a gyerek. Persze van, mikor egy-egy rokon meglepetésnek megvesz valami idétlen és teljesen haszontalan cuccot, de ahhoz jó képet kell vágni... A szülőktől meg változó. Én pl. akkor egy kb. 7 ezer Ft-os mp4-et kaptam. De volt olyan osztálytársam aki, bár nem volt gazdagabb nálam, ő laptopot kapott. Szóval itt az érték az családonként változik. De valami kis ajándékot legalább mindig adnak ilyenkor.
2010. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már most berendelném a Sziget hetijegyet :D kár , hogy 9.es vagyok.. :)
2010. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérjél pénzt és nyiss bankszámlát. Úgy lesz később még több pénzed.
2010. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem kértem semmit, igazából eszembe se jutott. Csak virágot kaptam a ballagásomra, de nem is hiányzott más, szerintem általánosban még nem kéne nagyon ez az ajándékozás, majd középiskolában. Nem hiányzott semmim, volt mindenem.

Szerintem ha megkérdezik a szüleid, akkor gondolkozz: pl. kérhetsz pénzt, könyvet, ruhát, stb,, vagy mondhatod, hogy nem kell nagyon semmi, elég valami kedves emlék, vagy meglepetés. :)

15/L

2010. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :) A rajzolás, írás, könyvek érdekelnek, a pénz nem igazán játszik nálam szerepet, mondjuk jó az, ha van, mert néha jó egy-egy ajándékot venni belőle barátoknak, családtagoknak. Majd még gondolkozom rajta, de addig még ezer minden lesz, amire megkaphatom, amire vágyom: karácsony, születésnapom. Sok-sok könyv van, ami érdekel, másra nem igazán vágyom :D
2010. szept. 7. 20:36
 7/14 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam még egyébként: régen megtetszett már néhány különlegesebb ruhadarab, de ehhez van mérve az áruk is, és ahhoz, hogy egy kész öltözetem legyen, szerintem 30-50 ezer forint kéne, és a szüleim szemében nem hiszem, hogy értelmes lenne ennyi pénzt kiadni pár ruhára... de álmodozni szabad, nem? Ha darabonként is, de talán egyszer összejön :3
2010. szept. 7. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Háát.. Én kisgimibe mentem, és akkor kaptam egy laptopot...
2010. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én először ezen az oldalon olvastam, hogy ilyenkor ajándékot szoktak adni. Hát egy laptop jó lenne, de még jobban örülnék, ha pénzt adnának, mert szeretnék félretenni későbbre. :)) Hát, ah nem kapnék semmit max, azért lennék csalódott, mert a legjobb barátnőm tuti valami nagyot kap, és szégyellném azt mondani majd neki, hogy nem kaptam semmit, vagy valami kicsi dolgot. :S
2010. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én időmben 90-es években mi kristálypoharakat, porcelánvázákat, teáskészletet, ilyesmiket kaptunk. Akkor is örűltem nekik, mert jól mutattak a polcomon. És most, hogy használom őket főleg.


32 éves anyuka

2010. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!