Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit illik adni 8. -os...

Mennyit illik adni 8. -os ballagási ajándéknak?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem gyereke, igazából nem is tartjuk a kapcsolatot, de most meghívtak minket. A többiek 15 és 20 ezer körül adnak, én egy kicsit megrökönyödtem ezen, soknak tartom, vagy pedig ÉN gondolom nagyon rosszul??
2011. jún. 9. 13:55
1 2
 1/16 anonim válasza:

ha nem tartjátok a kapcsolatot, akkor vszinű a pénz miatt hivtak meg :D

közeli rokonnak adnék 20ezertől, szerintem nem sértődnek meg ha kevesebbet adsz.

2011. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem tartod a kapcsolatot vele, akkor 5 ezer maximum!

Ha nekem egy olyan rokon, akivel alig tartottam a kapcsolatot 10-20 ezer forintokat adott volna, akkor lesült volna a képemről a bőr, hogy hogy merem elfogadni...


15/L

2011. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
nem ez tényleg nagyon sok,főleg ha tényleg nem is tartjátok a kapcsolatot,nyílván csak ezért hívtak(ezért is) hogy a srác többet gyűjtsön össze,bővel elég az 5000Ft is hidd el!
2011. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
bakker jó gyorsan írtatok:D
2011. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nemrég ugyanebben a helyzetben voltunk, nagyjából ilyen rokoni kapcsolattal.

Végül arra jutottunk, hogy egyáltalán nem pénzt adunk, így nem lesz kínos senkinek. (Főleg hogy hasonló helyzetben ők is ajándékot hoztak és nem pénzt adtak.)

Egy bársonykötésű nagyon szép művészeti albumot kapott tőlünk.

2011. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha csak immel-ámmal tartjátok a kapcsit akkor minek adnál,az uncsitesóm volt a ballagásomon és semennyit se adtak pedig nem csórók és ez úgyan több éve volt de akkor válság se volt.

szerintem ne adj,vagy max:2000Ft-t.

2011. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nemááár...! Én a szuleimtol diplomaajandeknak egy plüss teknőst kaptam, 15 centiset, masoddiplomara meg egy pluss sunit, szintén 15 centiset... Gimis ballagásra viragot. Ennyi. (35/L)
2011. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Attól függ, hogy ballagási ebédre meghívtak-e titeket. Mert ha oda is meghívtak, akkor azért illik valamit adni szerintem. Én annak idején az általános iskolai ballagásomra csak olyanokat hívtam meg, akikkel jóban voltunk, és tőlük mind ajándékot kaptam kb. 2000-8000 Ft értékig. Szerintem is sok a 15-20 ezer Ft egy általános iskolai ballagásra. Mégsem egy esküvőről van szó.
2011. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem most ballag a testvérem,nem állunk tul jól(nekem már van családom),anyu mondta nem kell semmi,én 10ezret adok majd neki
2011. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Én 2004-be ballagtam 8.-ból átlag 5-15.000ftot kaptam összesen 120.000ft jött össze a szüleimnek a kerti parti 150.000ft-ba volt tehát 10-et minimum adj mivel nagyon nem olcsó egy ballagási ebéd(vacsora) Ha ketten mentek tekintsetek úgy erre mint egy "egyél amennyit birsz kajáldára" az ilyen helyeket általában 5.000ft/fő a minimum:D
2011. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!