Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság a nagyszülőknek úgy...

Bunkóság a nagyszülőknek úgy meglátogatni a kis unokákat, hogy a fiúk erről nem tud, aki nem él a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Családunkban elég nagy balhé pattant ki. Van nekem egy bátyám, akinek van 3 kisgyereke (kettő 2 éves iker és egy 5 éves), nemrég elhagyta a családját egy másik nő miatt. Azóta a gyerekeket nem látogatja, nem hozza el őket, gyerektartást néha fizet. A szüleinknek persze hiányoznak az unokák, hiszen eddig rendszeresen látták őket (ők jöttek hozzánk), úgyhogy látogatást tettek hozzájuk. Erről a bátyámnak előre nem szóltak és most ebből indult ki egy háború, hogy ők árulók és az exe s**gét nyalják... Nem is tudom már, hogy mit gondoljak, milyen tanácsot adjak a szüleimnek, mert nagyon rosszul esik nekik ez az egész, anyukám azóta folyamtosan sír... Szerintetek?
2018. márc. 21. 08:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%
A bátyát az, aki hihetelenül gáz. A polgári törvénykönyvünk is a társadalmi normákkal összhangban kimondja, hogy a nagyszülőknek joguk az unokákkal való kapcsolattartás.
2018. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
86%

Eleve már a kérdés kiírásodnál is felháborító, hogy úgy teszed fel, bunkóság-e?


Szerinted? Egyáltalán NEM! Az unokáik mindig is az unokáik lesznek, míg élnek. A bátyád meg jobb, ha befogja a száját, mielőtt valaki jól orrba veri.

2018. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%

Az lemaradt, hogy első körben jó lenne, ha te lennél az, aki megmondja neki a magáét, ha már így beleavatkoztál, és látod, hogy anyud sokat sír. Én biztos nem tudnám elnézni.


Beszélj a bátyáddal, hogy ezt mégis hogy képzeli?

2018. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
Aki otthagy három saját kisgyereket, tartásdíjat is csak néha fizet, azzal felesleges beszélni bármiről is, mert normális érékrendje az tutira nincsen.
2018. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem itt a legnagyobb bunko a batyad.
2018. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Azért így írtam ki a kérdést, mert anyukámnak én hiába beszéltem, mint meg sem hallaná. Megmutattam neki a válaszokat, hadd láss, mit mondanak kívülálló emberek (még ha anonim módon is) és szedje már össze magát, ne önmarcangoljon.

A bátyámmal én már próbáltam beszélni ezerszer. Sőt! Nem csak én, a többi testvérünk is (5-en vagyunk, hárman példás családi életet élnek, én még fiatal vagyok ehhez, tehát nem értem, a bátyám miért csinálja ezt). Ostobaságokat hord össze, ahogy a nője is, nem lehet vele egyről a kettőre jutni, úgyhogy én már abszolút nem is keresem, mert minden mondata csak idegesít, hogy mit csináltak, mit terveznek, hogy várják a babát, miközben a már meglévők szenvednek az apjuk hiánya miatt. Exe már tett jogi lépéseket amúgy.

2018. márc. 21. 12:47
 27/30 anonim ***** válasza:
86%

Szegény anyád okkal sír, én is el lennék keseredve, ha a gyerekem így viselkedne. A szülők már csak ilyenek. De muszáj megértenie, hogy még ha követtek is el hibákat a nevelésében (ki nem követ el hibát?), a felnőtt fiú a tetteiért már saját maga felelős.

Ők csak egyet tehetnek. Az unokák anyját továbbra is a családhoz tartozónak tekintik, és a lehető legszorosabb kapcsolatot tartják fenn vele és az gyerekekkel. Most nyilván minden segítség elkél nála, nem lehet egyszerű három ilyen kicsi gyerekkel.

Aztán a különböző fészekaljakból származó további unokákkal hasonlóan járnak el.

2018. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%
A bátyád egy fäsz, ütni kellene.
2018. márc. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális a testvéred! A szüleid meg jól teszik, inkább szégyen lenne ha nem tennék! Nehogy már ne látogathassák az unokákat, a gyerekeknek nem elég, hogy ezek szerint elvesztették az apjukat, legalábbis az nem kíváncsi rájuk. Semmi köze hozzá, a menyükkel kell egyeztetni nem vele.
2018. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2021. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!