Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám párja ("nevelő...

Édesapám párja ("nevelő anyánk") mennyire szólhat bele az életünkbe, kialakult szokásainkba? 21/l

Figyelt kérdés

Édesanyánk több mint 10 éve lelépett azóta új családja van. Ránk nem kíváncsi. Édesapám nevelt fel minket.

Apának 3 éve lett egy párja 4 hónpja beköltözött.

Azóta mindenbe beleszól.

pl: én szeretem ha mindenből van itthon egy plusz bontatlan tej,szappan,mosószer ezeknek megvan a maga helye a spejzban.

Problémája hogy a törölközőket össze göngyölve tároljuk nem pedig egymásra téve.

hogy a tejet a hűtő alsó polcán tároljuk nem az ajtón.

A felvágottak sorba téve egy kis tárolóban minél hamarabb jár le annál előrébb a bontatlanoknál szintén hosszában, átláthatóan.

A konyha szekrény tartalmát átrendezte hogy neki nem tetszik. Minek? az élelmiszerek csoportosítva átláthatóan a tányérok szintén átláthatóan.

Probléma hogy átlátszó üvegekbe öntöm át őket Pl liszt,só,cukor. Az alja felcinkézve mikor jár le mi is van benne ha valaki nem tudná.

Eddig én uraltam a konyhát ami őt nagyon zavarja kb kitilt hogy te nem főzhetsz mert taknyos gyerek vagy, te nem döntheted el hogy legyen elrendezve mert taknyos gyerek vagy.


Minden második mondata a "te egy taknyos gyerek vagy"


Úgy gondolom,hogy mindent meglehet beszélni csak neki is akarnia kellene. Tudta hogy mi vagyunk ami azt is jelenti hogy nekünk már van egy jól kialakult és bevált pakolási rendszerünk, egy élet módunk, ízvilágunk.

Ami ő nem fog változtatni és nem is értem miért is akar.

Nem az ő háza, konyhája. A szobájukat rendezze át ha akarja de a közös helységeket szokja meg amíg nincs egy jobb ötlete.

Mennyire szólhat bele? Pakolhat át?

36 éves.


2018. márc. 24. 11:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
18%
Beleszólhat- hiszen már az ő otthona is. Amúgy erős a gyanúm hogy egy ostoba kamu a kérdés. Egy harmincas nem fog gyereknek hívni egy huszonévest.
2018. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%
Annyira szolhat bele amennyire hagyjatok neki. En mar leugattam volna az ingyenelo lotyot, az biztos.
2018. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
49%
"En mar leugattam volna az ingyenelo lotyot, az biztos." Regéld már el . te IQ-light, miből szűrted le hogy ingyenélő, vagy lotyó lenne? Értem hogy a kérdező félti a helyét, de az apja dönt kit visz a házhoz. A kérdező hamarosan úgyis önálló életet kezd majd, nem kell hogy hosszútávon együtt éljenek az új asszonnyal.
2018. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Itt sajnos harcolni kell az igazadért és az erősebb fog győzni nem az akinek igaza van!

Szerintem neki kellene alkalmazkodnia és ha valamit tényleg nem jól csináltok -akkor az veletek megbeszélve- lehetne változtatni!

Ha most határozottan nem állsz ki magadért, akkor teljesen átveszi az irányítást minden felett.

Azt, hogy taknyosnak hív, azt meg határozottan kérd ki magadnak!

Ez a lelki terror része, hogy elbizonytalanítson!

Szerencse, hogy 21 éves vagy, mert ha 11 lennél, nagyon sanyarú sorsod lenne a mostoha mellett.

2018. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
27%

Erröl föleg édesapáddal kellene beszélni, mert részben mindkettötöknek igaza van.


Mivel te vagy jó ideje a konyhában a háiasszony, ezért a megszokott rendhez akarsz ragaszkodni.

De mivel most már ö lett ez, ezért érthetö, hogy neki meg a saját rendszeres az, amit be akarnak vezetni.


Vagy meg tudotk egyezni, vagy valakinek engednie kell és logikusan nézve te leszel az, aki nem ebben a háztartásban fog élni a késöbbiekben.


Mellesleg ha odakötözött édesapádhoz, attól kezdve az ö konyhája is, szóval neked kevésbé kellene ellenségesen állni hozzá.


(Egyébként nekem a te rendszered abszolút nem jönne be, mert egész máshogy tünik logikusnak - szóval nem csak a nevelöanya az, akinek nem ez az optimális)

2018. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
17%

ma 11:14-es: miért ne nevezhetne egy 36 éves (azaz negyvenhez közeli) nö egy 21 évest (aki 15 évvel fiatalabb, azaz akár a gyereke is lehetne) gyereknek?


A taknyos jelzö az, ami nem helytálló, de mind a korkülönbség, mind a családi szerep miatt jogosan nevezi így.

2018. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Lehet 90 éves akkor se hívjon taknyos gyereknek.

A gyerek jelző más de ott is van hangsúly.

Nem egy nagy szakács nő próbálkozik de még a tojással is nehezen bírkózik meg eddig az anyukájával élt aki főzött,mosott rá.

Olyan mint a húgom volt pár éve mikor tanulta mit hogyan, főzés, mosás stb.

Kezdő.

Annak meg semmi értelme hogy elcsessze a kaját és ebéd nélkül maradjunk.

Mosáshoz az anyukáját hívja fel hogy mit mivel moshat hány fokon mennyi öblítő szerrel.

Egy bevásárlást nem tud elintézni össze vissza vesz mindent értelmetlenül. Majd dobáljuk ki mert vagy elcseszi vagy megromlik.

2018. márc. 24. 11:40
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
Csodálom a türelmedet, én a helyedben az első taknyos gyerekezésnél úgy kiosztottam volna, hogy csak na. Azért áljon már meg a menet. Beköltözik 3 felnőtt közé ( mert hiába a pasija gyerekei, két 20 on évest már a saját anyja se nevel meg, nem hogy majd a mostaha.) És még neki áll feljebb? Szerintem próbál kitúrni titeket, hogy minél előbb odaszülhesse a saját gyerekeit.
2018. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
81%

Bocsánat, de EZT apádnak kellene megbeszélni vele, mármint hogy mit és mennyit kellene vásárolni, ki és hogy vezeti a konyhát, mert ö az, aki mindkettötökkel kapcsolatban van.


AZ érdekelne azért, hogy NEKI mi a véleménye, vagy annyira papucs, hogy képtelen dönteni illetve mindkettötöket helyretenni?

2018. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
61%

Ennyi idősen ilyen élhetetlen, tipikus vénlány. Apád meg jó okos.

Lépj le ahogy tudsz, mert odaszül neked és dajkálhatod azt is.

2018. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!