Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Három gyereket nevelő családok...

Három gyereket nevelő családok milyen keresettel vállaltátok a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van minden gyereknek külön szobája? Mik a nehézségek két gyerekhez képpest? Még csak tervezzük kíváncsiságból kérdezem.
2016. aug. 4. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Százhat négyzetméteres ház,garázs,autó,ezer négyzetméteres portán-bocs,nem tudok számokat írni. Kettőnknek havi négyszázharmincezer nettó. Mindenünk tehermentes. Három szoba,nappali. Semmivel sem nehezebb.
2016. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Kettőnknek havi nettó 300.000 Ft.

A nagynak (8 éves) van külön szobája, a két kisebb (5 és 2 évesek) egy szobában alszik.

Viszont mindhárman fiúk, mi pedig nagyon szeretnék egy kislányt is, szóval lehet, hogy lesz negyedik baba is 😃

2016. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Eszter76 ***** válasza:
66%

2 gyerekszoba van, a picit a nagy lányom (most 10 éves, a pici 1) "fogadta be". Ő kapott a szobába egy galériát (nem nagy a belmagasság, de így is elfér alatta az ágya, a galérián az összes mütyür játék, ami nem a babának való, sőt egy íróasztal is került oda - ott "nyugalom" van, a baba nem mehet föl). A "nagy" fiam (12 éves) maradt a szobájában. Így teljesen jó mindenkinek. (Ha majd később valamelyik gyereknek nem lesz jó, akkor a garázsból leválasztott műhelyt át tudjuk alakítani szobává (fűtés van ott is, de keresztül kell menni a garázson), de szerintem ahhoz legalább 15-16 éves gyerek kell majd, hogy ezt igényelje.)

A keresetem nem írnám ki nyilvánosan - legyen annyi elég, hogy programozó vagyok, így én voltam a fő kereső. A GYED időszak borzasztó nehéz volt anyagilag, de lassan fellélegezhetünk, mert megyek vissza dolgozni. Sok a hitel, adósság - sajnos a páromnak fél évre külföldre kellett menni, hogy átvészeljük. Szeptembertől viszont helyreáll a "rend" és a család. :-) Én visszamegyek dolgozni (6 órában), a párom hazajön - igaz, hogy a picinek így bölcsibe kell menni, de mivel a délutáni alvás után mire az uzsonnát megeszi én ott leszek érte, így nem hiszem, hogy gondot jelent majd neki/nekünk.

Igaz, hogy nehéz volt ez a fél év, de azt a rengeteg örömet, amit a picur érkezése okozott mindannyiunknak egy pillanatig sem bánom. A két "nagynak" is nagyon jót tett, sokat önállósodtak, és imádják, hogy "igazi babával babázhatnak". :-)

2016. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
2 van, kulon szobaja mindkettonek nincs sajnos (igy is horror a lakber, a mai arak mellett ha arra varnank hogy kulon szoba legyen, talan 40 korul tudnank gyereket vallalni de addigra meg mar biologiailag keso), szerintem egy harmadik mar nem sokkal tobb kettohoz kepest, de meg varunk 2-3 evet. 32 vagyok, felesegem 29, gyerekek 4 ill 2 evesek.
2016. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem teljesen átlagos jövedelemre.

A nettónk összesen 400, szerencsére a ház nagy, a mi hálónk lesz a gyerekszoba, mi meg áttesszük a főhadiszállást az eddig nappaliként használt szobába.

Kertes ház, úgyhogy amíg nem dolgozok, van lehetőség megtermelni a zöldségek nagyrészét, kis gyümölcsöt, és gondolkodunk az állattartáson, de nem biztos, hogy megéri.

Egyelőre a legkisebb csak "csőre van töltve", év végén érkezik, így nehézségekről nem tudok beszámolni (ha csak a reggeli hányingert meg a hisztiket nem számítom) .

2016. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
4: ja igen, csak a kerdesre felejtettem el valaszolni: nekem 3000 euro, felesegemnek 800 euro netto havonta. (de ez nyugat, szoval sajat lakasrol igy is csak almodunk)
2016. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 slash69 válasza:
80%
Mi is kettőnél tartunk , két kislányunk van ( 2 és 4.5 éves) ;) Kétszobás lakás ( nem a mienk ) , egyikben a két csajszi , másikban mi ketten . A feleségem nem dolgozott még , én meg nettó 120e :) + a gyerekek után járó apró;) Autó nincs csak 3 bringa meg egy futóbicikli, hitel nincs , boldogok vagyunk és tervezzük a harmadikat ;) Üdv !
2016. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

7: hasonlo, csak nalunk haromszobas a lakas, de egyikben apam lakik aki rokkantnyugdijas, es egyedul nem tudna mar meglenni (szuleimnek sincs sajat lakasa mielott kerdezne valaki)


off, de engem az erdekel hogy havi 3-400 nettoval hogy a banatba tudnak valakik tehermentes sajat lakast szerezni gyerekvallalasi tehat fiatal korukban? nincsenek mar szuleik akiket segitenek? de meg ugy se tudom elkepzelhetetlen

2016. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

8-as, szerintem úgy, hogy örököl v. kapták valamelyik apucitól v. anyucitól. Ennyi.

Nálunk 3 szoba van, 2 fiú (6 és 2,5 évesek) és egy lány (5 éves). 2 fiú egy szobába, a lány külön, de igazából mindig az van, hogy az éjszaka közepén át kell menni valamelyikhez v.valaki átjön hozzánk. Nehézség akkor van, szerintem, ha az anya nem tud anyaságin otthon maradni. Én is dolgozok, nagyon nehéz megoldani a háztartást, gyerekeket, ovit, kaját, meg ilyeneket. Sajnos nem tudtam otthon maradni velük, pedig az szerintem sokat számít. Persze van olyan ismerősöm, akihez jár bébiszitter, meg takarítónő, de ugye ezek luxus dolgok, munka és 3 gyerek mellett a háztartás nagyon nehéz. Bevételünk kb. 400 ezer/hó. Most van autóhitelünk, mert befektettünk egy 7 személyes családi autóba, más hitel nincs. A ház nem sajátunk, ahol lakunk.

2016. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a gyerek ,de tisztában vagyok azért a dolgokkal😂

Szóval van 3 óriási,7×7m-es szoba. Egyik a háló,másik kettő pedig gyerekszoba. Egyikbe én vagyok a kistesómmal (mindeketten lányok vagyunk,tesóm 6 én pedig 13 éves vagyok) ,a másikba pedig a 17 éves fiú bátyám van.

Emellet még van egy gardrób,konyha,étkező(kinti-benti),spájz, nappali, 3db furdőszoba, mosókonyha , garázs (3 autó), nyárikonyha, raktár, medence, kazánház, fatartó,altánok és pince.

Eléggé nagy 2 emeletes kertesházban élunk.

Anyukám havi 200ezret,apukám pedig, változó 200-600ezret keres (magánvállalkozó).

2016. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!