Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha lehetséges...

Mit tehetek ha lehetséges hogy apa már nem lesz velünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Igazából a történetemben még semmi sem biztos, mert anyát hiába kértem, nem szeretne róla beszélni. Viszont én sem vagyok már olyan nagyon kicsi a 16 évemmel, szerintem apa megcsalta anyát. Nos, nem beszélnek róla, előttünk legalábbis. Még a nyáron volt egy időszak, mikor sokat veszekedtek, anya többször utalást tett rá hogy apa lehet hogy elhagy minket, de csak nekem, mert én vagyok a legnagyobb, és az egyetlen lánya. Anya nagyon sokat fogyott nagyon hirtelen, ami annak tudható be hogy folyamatosan szomorú volt és nem evett rendesen. Igyekeztem jobb gyerek lenni, megcsinálni amit kér, hogy ne legyen velem is gondja, és a tesóimat is gyakran nyaggattam ugyanezzel, hogy ők is jöjjenek, csináljuk meg a házimunkát. Egy idő után jobb lett a helyzet, anya és apa eljártak együtt ide-oda, mozi, fürdő stb, időnként ugyanez családilag is. Azt hittem vége, de nem. Ma kiderült hogy nem. Anya ma is említette, több hónap kihagyás után hogy megint "nézeteltérésük" volt apával, és most apa nem igazán áll vele szóba. Borzalmas ezt látni. Apa hozzánk is alig szól, az asztalhoz is csak hosszú kérlelés után fáradt oda. Attól félek ha megtörténik a legrosszabb, és szétmennek, mi lesz? Én most kezdtem a gimit és jövőre kollégiumba készülök, a tesóim még általános iskolások. Mi lesz ha apa nem lesz már velünk? Tudom hogy anya a nem éppen keres annyit hogy abból meg tudjunk élni, sőt. És akkor ott van az egész érzelmi oldala, amire abszolút nem vagyok felkészülve. A kérdésem az hogy szerintetek (aki volt/van ilyen helyzetben) mit tehetnék hogy ne menjenek szét, vagy ha mégis, akkor hogyan segítsen anyát és apát? Nagyon szeretem mindkettejüket, el sem tudom képzelni milyen lenne ha szétszakadt a család, de fáj a szívem ha belegondolok. Légyszi lássatok el tanáccsal ha tudtok, hogy mit tehetek. Köszönöm, hogy elolvastad.

2018. márc. 24. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Hogy mi lesz??? Kistesó vagy gyerektartás...
2018. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Remélem nem fognak elválni, és csak félreértettél valamit, de ha igazad van és elválnak, sem kell annyira elkeseredni. Nekem nem váltak el a szüleim, de közeli ismerősömnek igen, és az apád nem fog teljesen eltűnni az életedből. Fogsz vele találkozni, és az is elképzelhető, hogy ha el is válnak, utána kibékülnek, és ha nem is jönnek újra össze, jóba lesznek egymással.
2018. márc. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megakadályozni sajnos nem tudod, ez az ő ügyük ebből a szempontból. Ha helyrehozhatatlanul megromlott a párkapcsolatuk, akkor azz be kell fejezni. Abból még soha semmi jó nem sült ki, ha valakik csak a gyerekek miatt maradtak együtt. Segíteni azzal tudsz szerintem, ha bekövetkezik a legrosszabb, hogy továbbra is mindkettőjüket szereted, pártatlanul, nem kezded el valamelyiküket hibáztatni, segítesz a tesóidnak, ha anyukád épp nincs a toppon, de nem felejtesz el gyereknek sem lenni még, amíg lehet.
2018. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem hiszem hogy van beleszólásod. Igen, nektek jobb lenne ha harmonikus családban élnétek, ahol megkaphattok mindent. De valószínűleg ha elválnak, anyud egy idő után úgyis talál új patnert, plusz apud fizet gyerektartást is, és kötve hiszem hogy ne segítene rajtatok, ha szeret titeket.

Érzelmileg nektek rossz lesz, igen, de millió másik gyerek is átélte már, neked is menne.

Sajnálom hogy ezt kell mondjam, de ha a szüleid sz***l érzik magukat a házasságukban, akkor előbb utóbb válni fognak, és nekik is nehéz lesz miattatok, de így nekik tisztább ez.

Anyudtól meg kérdezd meg nyíltan, hogy válni fognak e.

2018. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat. Ha tovább folytatódnak az események és nem javulnak semmit, akkor majd rákérdezek, de ezt már egyszer régen megtettem és anya nagyon ingerült lett a kérdésről is, úgyhogy egyelőre ezt passzolom.
2018. márc. 25. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek akkor szoktak nagyon ingerülten válaszolni, ha fején találod a szöget a kérdéseddel.
2018. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit nekünk írtál mutasd meg apukádnak, vagy nyomtasd ki (a feleletekkel együtt) és hagyd elő olyan helyen, hogy apukád mindenképpen rátaláljon!

Szívszorító, amit leírtál és amit érezhetsz...

2018. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!