Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti befogadnátok így?

Ti befogadnátok így?

Figyelt kérdés
Van egy rokonsrác, bőven huszonéves, de még mindig csak otthon ül. Eléggé öntörvényűnek tűnik, az a dacos nekem ne dumáljon senki típus. Budapesten keres elvileg munkát. Mivel mi ott élünk kérdezték a szülei, akik rendes emberek, nem költözhetne-e addig hozzánk, persze fizetnének. Nem szeretem a pletykákat, de eddig én csak rosszat hallottam erről az emberről, nem csinál semmit, trehány, csak a szórakozás érdekli. Nagyobb házban lakunk, lenne helye. De én úgy érzem csak egy jó nagyot szívnánk vele. Barátnőm pedáns, nem akarok vele sem kitolni. Viszont lehet ezzel adnánk meg neki a kezdő lökést, a szüleinek is jót tennénk ezzel. Ti mit tennétek?
2018. ápr. 1. 20:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem fogadjátok be. Ha valóban igaz amit hallottatok, és nem bírjátok elviselni akkor beszélgessetek el,ha nem változik mondjátok meg neki ,hogy nem maradhat.
2018. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem fogadnám be.
2018. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Egyezzetek meg egy próbaidőben, hogy kiderüljön, a gyakorlatban hogyan is működik az egész, milyen a srác, hogy viselkedik, talál-e egyáltalán munkát. Tisztázzátok az elején a kereteket, nehogy aztán csodálkozzon ő vagy a szülők, ha valamiért úgy döntötök, mennie kell.
2018. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Szigorú feltételekkel, hogy ne következhessen be az, amit nem szeretnél a saját házadban.

Mindenre kell gondolni és mindent belefogalmazni a feltételekbe.

De mit foglal magába az a bizonyos munkakeresés? Előszöris...

Mert ez lehet otthon álmodozástól kezdve bármi.

Közben a szülei akármilyen rendesek is kifelé, lehetnek lelki vagy szexuális bántalmazók, aztán a gyerekük jó ha kiheveri a dolgot élete végéig, persze, hogy munkaképtelen.

Bármi lehet itt.

Csak ha van rá kapacitásotok, bármi derül is ki, akkor fogadjátok be.

2018. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi öcsémet fogadtuk be ugyan ezzel a szituval. Ő is ugyan ilyen ember mint unokatesód. Már nem lakik velünk. Egy két hónapnál nem volt hosszabb munkaviszonya, itthon nem csinált semmit, ami kis pénze volt azt eltapsolta, ivott bulizott, már itthon is, pedig nálunk csak egyetlen egy szabály volt, itthon nincs alkohol. Azon kívül mindig találtam sörösdobozokat, alkoholos üvegeket! Majdnem egy évig élt nálunk, de elküldtem. Idegileg nem bírtam. Gondoltam én hülye, tök jó hogy itt van akkor 3fele oszthatom a munkát, bevállalhatok túlórát... persze. Az anyagiakba nem adott bele. Mi fizettük a számlákat. Dugiba hozta fel a haverjait, amit nem.enegdtem meg ha nem vagyunk itthon.
2018. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbaidő jó ötlet. Takarítania maga után mindenképpen kell majd. Szabályok lefektetése az elején. Csak van bennem egy félsz, mi van ha csúfos vége lesz.
2018. ápr. 1. 20:35
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
ha jól fizetnek, naná!
2018. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem közeli rokon (értsd: testvér) vagy közeli barát vagy legalább szimpatikus, akkor biztos nem fogadnám be. Az ilyenekből több hónapnyi szenvedés majd évekig tartó sértődés szokott lenni.
2018. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Állásinterjúkra járna, van valami hely is ahová szülei ajánlották be. Ködös az egész. Pontosan attól félek, amit a 71% ír, mivel bulizós.
2018. ápr. 1. 20:38
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem fogadnám be.
2018. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!