Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb haverom nem jön...

A legjobb haverom nem jön sehová, félti magát, h mi lesz vele ott, és félti a szüleit, h mi lesz velük otthon. Lent részletezem. Hogy bizonyítsam be, h alaptalanok a félelmei?

Figyelt kérdés
Pld hívom sátorozni kb 100 km-re az otthonától...a hegyekbe, esetleg a máshová...de az a lényeg, h több napra.Ő meg azt mondja, h jaaaj, nagyon messze van, és ha valami történik velem?Ki fog itthon dolgozni?Mi lesz a szüleimmel?Pedig csak sofőrködni kell, meg elmenni a boltba, meg ilyenek...és annyi az egész, h az apjának fáj a lába, de amúgy sosincs vele baj.Aztán, ha direkt a szülei előtt mondom, h jöjjön, akk az apja letorkolja, h ki fog dolgozni...meg, h ha lesz rá pénze, akk mehet...de dolgozni meg nem engedik...a sofőrködésért meg az ilyen sz@tokért egy vasat sem kap.De ha lenne pénze, akk sem jönne a "mi lesz itthon?mi lesz velünk?" szöveg miatt.Hogy győzzem meg, h ezek alaptalan félelmek.Már 20 éves elmúlt és nem tud, nem mer otthon kiállni a véleményéért, holott ő dolgozza a legtöbbet.Ötletek?Mit tehetnék?
2010. jún. 11. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Te valószínűleg semmit.
2010. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Most dolgozik, vagy nem dolgozik?
2010. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmit nem tudsz vele csinálni,amíg a szülei tartják el addig az van amit ők mondanak főleg ha pénzköltésről van szó.Az hogy segít az apjának a sofőrködésben de nem kap érte pénzt nem lényeg ,azaz ezek szerint :S
2010. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
semmire nem kap pénzt, pedig MINDEN munkát ő csinál.Azt mondják, h köszönje meg, h gondoskodnak róla.Ha el akarna menni dolgozni, akk nem engednék.MINDEN NAP DOLGOZIK...sosincs szabad napja...esetleg szabad órák, de akk is, ha el akar menni otthonról, rögtön kitalálnak neki vmit, h ne mehessen el...mindezt azért (szerintem), mert az apja nem tud beletörődni, h az egyik fia már felnőtt és nem parancsol neki, mert családja van, meg minden, a másikat pedig addig tartja a markában, amíg csak lehet, h érezze, h ő a főnök...de értsék már meg!Nem így kell gyereket neveleni...Bele kell törődni, h eljárt felettük az idő!Az nem nevelés, h semmit nem enged meg neki.
2010. jún. 11. 17:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Te már egyszer (nem ebből kifolyólag), de feltetted ezt a kérdést. Látom nem adod fel! Becsülöm a kitartásod, meg az empátiád, de úgy látom a helyzet nem változott. Szerinted fog valaha, amíg a srác nem áll ki magáért és nem int be egy középső ujjast az apjának?!
2010. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem normális. A haverod fogja magát, és egyszer menjen el. Először csak egy estére, azután sátorozni, stb. Győzd meg, hogy nem lesz semmi baj, ez a Te feladatod. Magyarázd el neki, hogy sose fog élni, ha mindig fejet hajt. Ez már egyértelmű uralkodás és érzelmi zsarolás, nem az, hogy féltik.
2010. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 18:09-as

Sajnos nem inthet be, mert akk az jön, h nélkülük ő nem is lenne senki, egy csöves lenne, ha nem tartanák el stb...ekkor a haverom igazat ad nekik...de miért?MIÉRT CSINÁL GYEREKET AZ EMBER, HA NEM AKARJA SZERETNI!?Soha nem hánytorgatok fel egy önzetlen jótettet...alapból nem meri kritizálni őket, elhiszi, h tényleg 100% ban jót akarnak neki....F@SZT!...bele van oltva, h meg kell a szülőnek köszönni a törődést.DE NEM íGY!megállás nélkül őket szolgálja, és nincs érte hála, szabadság....még csak nem is bíznak benne...ha meglátnák egy rosszabb társaságban, rögtön leb@sznák és elkönyvelnék, h drogozik, iszik stb...pedig soha nem adott rá okot!Most már tiszta ideg vagyok!SOK, AMI SOK!Ha egy életre megutálnak is emiatt, akkor is megmondom nekik a véleményem....Ha nem erőszakoskodok, nyomulok, keresgélek, a srácnak 20 éves korára nem lenne telefonja, mert a szülei szerint mire az...Nem vagyok az a jótét lélek, de a barátaimnál fontosabb nincs számomra...és látom, h semmit nem tudok csinálni, mert elhiszi azt a szarságot, h ennek így kelle lennie....SEGíTSETEK!!!ÉN MÁR MINDENT MEGTETTEM!!!!EZ íGY NEM ÉLET!!!Biztos, h nem adom fel, de már ötletem sincs....új embereknek mutatom be, hívom minden hova...de még csak ismerkedni sincs kedve...fél órát beszélgetett egy haverommal, és mikor megkérdeztem, h mi a véleménye, alig tudott kinyögni vmit...MERT BELE VAN OLTAVA, H MINDENT ELDÖNTENEK HELYETTE!Ő teszi a "családjáért" a legtöbbet, és nem hálálják meg, mert szerintük egy gyereknek ez a kötelessége!ÉS HOL A JOGA?!Jah..az nincs, mert ők tartják el!bocsánat!ÉS MI?!AKK MÁR A TULAJDONUK!?Légyszi találjatok ki vmi okosat....nagyon fontos ez nekem.

2010. jún. 11. 18:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha elvinnéd más haverokhoz az otthonukba, amikor a szüleik is otthon vannak... Tudod, hogy lássa milyen egy család, ahol mindenki egyenrangú, kicsit lásson bele más (akár a tied) család életébe (minél többe). Vegye észre, hogy ami náluk megy az a NEM NORMÁLIS.
2010. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez jónak tűnik.Mikor nálunk van, én meg dumálok anyámmal...hát az enyhén szólva is fura...pld nem vok se tiszteletlen, se szemtelen...úgy beszélek vele, mint bármelyik haverommal, és ő is úgy beszél velem...szal itt az egyenrangúság, de a haverom csak vigyorog, és azt mondja, h ó, ha ő így beszélne, már rég elküldték volna a pics@ba meg kapott volna 2 pofont...vagy annyit mond, h ha ezt én is megtehetném :( ...sztem vágja, h ez így nem okés, csak azt nem értem, h miért hiszi azt, h szolgálnia kell a szüleit azért, mert, AMI AMÚGY IS KÖTELESSÉGÜK LENNE BÁRMILYEN JUTTATÁS NÉLKÜL, felnevelik meg eltatrják....ez a srác tökre rendes, meg minden...és mégis elvárják, h kiszolgálja minden kívánságukat...ha vmi nem jó (net, csap, mosógép, mikró stb) rögtön őt veszik elő.Nem nézi le őket, szereti őket, segíti őket!HOGYAN MÁSHOGY KELL MÉG MEGKÖSZÖNNI A SZÜLŐI SZERETETET?!Ha nem érzelmekkel....mi?Meddig kell még törleszteni?Mennyi pénzt ér a szülői szeretet, a törődés?!Hány év a munkaidő?!MEkkora a munkadíj!?!!??Nem engedik sehova, mert mennyi pénzbe kerül az, most másra kell...mennénk a tengerre...NEM!Ablakot kell cserélni!Mert azt ugye 2-3 hónap múlve nem lehet!VAN EGY INGYEN MUNKÁSUK ÉS AMÚGY IS JÓL ÁLLNAK!!!JAh....nem ingyen!Hiszen gondoskodni kell róla...(a legolcsóbb ruhák, a legegyszerűbb dolgok...pénz arra, h elmenjen szórakozni?!Hiszen mindig szórakozik!Ott a számítógép!Nem pusztul bele abba a kevés munkába, meg amúgy is mindig itthon ül és pihen.PERSZE!MERT NINCS MIBŐL ELMENNIE VALAHOVA)...hogy lehetek ilyen ostoba, h elfelejtettem!Hát a gyerek az egy befektetés!Csak azért van, h 20 év múlva hasznot hozzon!Volt párezer forintja, aztán mondtam, h rakja be egy könyvbe, h ne lássák, és akk nem mondják azt "hát te is itt laksz.Vásárolj te is valamit a konyhára a saját pénzedből, ne csak mindig mi"...ez az érzelmi zsarolás!Aztán mikor náluk voltam, akk volt 5000 F-tja...az anyja elküldte a boltba, mondta, h vegyen ezt-azt a konyhára...kérdezte, h mennyi pénz kell....ő meg mondta, h semmi, mert van nála elég.Mondom miért nem mondtad, h adjon.Az a te saját, spórolt pénzed.Ő meg mondta, h hát itt lakik, gondoskodnak róla.Miért ne vásárolna a saját pénzéből!én meg mondtam, h minek szórja azt a keveset is, amit összekuporgat a saját igényeire (jah...neki nem LEHETNEK igényei, szükségletei, hiszen ő egy taknyos kölyök...de különbség az, h KISGYEREK, v a szülők gyereke...ugye az mindig a gyerekük marad, még akk is, ha felnő)....ő meg azt mondta, h ő nem tud kérni, ha van nála....MÁR BELE VAN OLTVA EZ AZ EGÉSZ F@SZSÁG!!!Most egy mindenlében kanál kisgyereknek tűnök, de ez már sok!
2010. jún. 11. 20:58
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, az a baj, hogy ha te ezt mind a fater képébe vágod, tuti nem vesznek komolyan, azt mondják, hogy kívül tágasabb, aztán kész. Ellenben ha a szülők előtt elejtesz egy-két odaillő megjegyzést (anyám adott pénzt erre, meg arra csak úgy magától VAGY gyere Pista meghívlak moziba, hogy azért éljél is egy kicsit amíg fiatal vagy stb-ilyenekre gondolok). Lehet, hogy megmozdul vmi a szülőkben (bár kétlem). Mint már korábban is írtam, itt a srácnak kell lépni!!!
2010. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!