Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tájolású otthon kedvező...

Milyen tájolású otthon kedvező? Földszinti, alacsony emeleti, magas emeleti vagy a ház teteji lakásban a legjobb élni?

Figyelt kérdés
Miért?
2011. jún. 29. 12:07
 1/8 anonim válasza:
100%

Ha visszeres a lábad akkor földszinti

ha csak az egyik akkor magasföldszinti.

ha pedig szeretsz sportolni akkor tetőtéri

2011. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lift, akkor minél magasabban vagy, annál jobb. Laktam 9. és 1. emeleti lakásban is, az utóbbiban lényegesen hamarabb porosodott minden, a 9. emeletig sokkal kevesebb szennyeződés jut fel. Arról nem beszélve, hogy nyáron esténként teljes kivilágítás mellett is ki lehetett nyitni az ablakot, légynek, szúnyognak nyoma nem volt. Légkondi viszont kell. Az alacsonyan lévő lakásoknak az az előnye mindenképpen megvan, hogy az épület melletti fák leárnyékolják.
2011. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tájolás szempontjából?
2011. jún. 29. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra csakis földszinti, légkondim nincs és nem is lesz, a meleget viszont nem bírom.

Most az ötödiken lakom, ilyen szívások vannak, hogy pl. a nagy kanapé nem fért be a liftbe, alig lehetett fölcibálni a lakásba. Nem jó. Mindig félek, hogy a cica egyszer kiesik az ablakon és összetöri magát. Ez sem jó. Ha bármi gond van, pl. tűz, a földszintről sokkal könnyebb menekülni, mint innen.

2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tájolás: szerintem a legjobb a kelet-délkeleti tájolású lakás. Reggel kap fényt, de a nagy hőségben nem tűz már oda a nap.
2011. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak a sajátom előnyét/hátrányát tudom.

Ez egy 4ik emeleti, lift nélküli, konyha+háló keletre néz, nappali déli.

Előny: a 4iken besüt a nap, míg a földszintieknek nem, mert a fák eltakarják. Nagyon jó világos az egész lakás. Nincs túl meleg nyáron, mert kereszthuzatot csinálok. Nem világít be az utca fénye.Nincs felettem senki, aki dörömbölne. Nem kell sokat takarítanom a lépcsőházat, mert csak 3an járnak ezen az emeleten, akik itt laknak.


Hátrány: sok lépcső van, nagy csomagokkal gázos, ide költöztünk- hát ne tudd meg, a kombinált hűtővel és a szétszedhetetlen szekrényekkel mit kínlódtak a fiúk!

Ha netán baj van a tetővel, mi beázunk, míg a földszintiek nem. Ha kiesnék az ablakból, vszínű meghalnék. Ha otthonhagyok vmit, és a lépcsőház előtt jut eszembe, bosszantó, hogy vissza kell érte mászni.


Ennyi, de nagyon elégedettek vagyunk vele, főként azért szerettünk bele, mert olyan világos az egész!

2011. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én is 4. lakom, 8 emeletes ház, tehát van lift. a hűtőm 2m magas, nem fért be, azt úgy cibálta fel 2 srác :)


ha lehetne mennék feljebb is :) ÉK-i fekvésű, kora reggel besüt a nap, délután pedig a szemben lévő ház ablakaiból idetükröződik. nem a legfényesebb, de ha napos idő van, akkor kellemes, van elég fény olvasáshoz.


a konyhám és a fürdőm É-i fekvésű, ide max nyári délutánokon süt be a nap, pont elég, legalább nem melegszik fel a lakás. és látom a Citadellát :) este iszonyat jól néz ki, olyan mintha az ablak helyén egy menő éjszakai tájkép lenne :)


földszinten nagyon húzós lakni, mert zajosabb, porosabb, sötétebb, és télen kegyetlenül hideg. a zárószint sem a legjobb, mert nyáron dögmeleg van, esőnél meg van esély a beázásra.


sztem 2.-utolsó előtti szintig jó lakni. magasan azért jó, mert jobbak a fényviszonyok, és ha szerencséd van, akkor panorámás is a kecó :)

2011. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a délire,vagy délnyugatira,mert télen lényegesen melegebb,igaz nyáron meleg,de azt a 3 hetet,amíg 35 fokok vannak,szerintem ki lehet bírni.S szerintem olyan középen jó,mert védve vagy.
2014. jún. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!