Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb haverom nem jön...

A legjobb haverom nem jön sehová, félti magát, h mi lesz vele ott, és félti a szüleit, h mi lesz velük otthon. Lent részletezem. Hogy bizonyítsam be, h alaptalanok a félelmei?

Figyelt kérdés
Pld hívom sátorozni kb 100 km-re az otthonától...a hegyekbe, esetleg a máshová...de az a lényeg, h több napra.Ő meg azt mondja, h jaaaj, nagyon messze van, és ha valami történik velem?Ki fog itthon dolgozni?Mi lesz a szüleimmel?Pedig csak sofőrködni kell, meg elmenni a boltba, meg ilyenek...és annyi az egész, h az apjának fáj a lába, de amúgy sosincs vele baj.Aztán, ha direkt a szülei előtt mondom, h jöjjön, akk az apja letorkolja, h ki fog dolgozni...meg, h ha lesz rá pénze, akk mehet...de dolgozni meg nem engedik...a sofőrködésért meg az ilyen sz@tokért egy vasat sem kap.De ha lenne pénze, akk sem jönne a "mi lesz itthon?mi lesz velünk?" szöveg miatt.Hogy győzzem meg, h ezek alaptalan félelmek.Már 20 éves elmúlt és nem tud, nem mer otthon kiállni a véleményéért, holott ő dolgozza a legtöbbet.Ötletek?Mit tehetnék?
2010. jún. 11. 17:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag inkább ő gondoskodik a szüleiről, nem?
2010. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
hááááát...úgy jön ki....a fizikai munkát ő végzi...de hát ők felnevelték!így kell megköszönni!Nem úgy, h tiszteljük és szeretjük őket, hane, úgy, h kiszolgáljuk minden kívánságukat...de végül is az apja csak ül a szobában, dirigál, telefonál összee-vissza, pénzt ad neki, h vásároljon be otthonra, de az utolsó 100 F-ral is el kell számolni...egyszer elküldte venni vmit, és adott neki pénzt, én is ott voltam....elmentünk, de az jóval drágább volt....hazamentünk, ő mondta, erre az apja megvádolta, h csak le akarja nyúlni a pénzt, mert az a dolog 3 éve még csak annyi volt.....a szülei nem nagyon hagyják el a házat, fogalmuk sincs, h mi van....de ők persze mélyen vallásosak, szeretik felebarátaikat....az apja pld egy...köztudottan alkoholista embernek adott igazat a fiával szemben....itt a nagy keresztényképmutatás....a fickó egyet állít, a fia mást, és a fickónak hisz!Ettől gurultam be...kiabáltam is.Az anyja főz, mos, takarít stb...szal házimunkát végez, amit kell...és ezért a haveromnak dolgoznia kell rájuk...ez olyan, mintha otthon fizetne lakbért meg rezsit...besz@rokmá!Mikor hívtam vhova...azt mondta az anyja, h jaj, hát ő már felnőtt, neki már vannak bizonyos kötelességei, már dolgozik.NEM DOLGOZIK!MERT NEM KAP ÉRTE PÉNZT!!!Akk az inkább csak besegítés....és mikor én hívom valahova, azt mondják, h én csak kihasználom.MIVEL?!Hogy meghívom egy hamburgerre, mivel annyi pénzt nem tud megkuporgatni, h beüljön velünk a bárba...És ők persze mélyen vallásosak!Én rég leléptem volna!Azért nem lép le, mert akk mi lesz a szüleivel...nem veszi észre, h csak a hasznot keresik rajta...ha valami bajt csinálna, ki is nyúvasztanák...MIÉRT VAN EZ íGY?!Az apjának rossz gyerekkora volt...még1 ok, h a fiáét jobbá tegye!
2010. jún. 12. 11:37
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp el kellene mennie dolgozni, hogy legyen saját keresete és elköltözhessen otthonról. Az a baj, hogy te hiába látod tisztán a helyzetet, ha ő nem akar változtatni, nem is fog. :((( Ilyen nincs, hogy a 20 éves gyerekemet nem engedem még melózni sem, ez beteges.
2010. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Főleg, ha máshol feleennyi munkával fenntarthatna egy lakást, és nyugalma is lenne.
2010. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

azt mondja, h minek menjen dolgozni napi 8-10 órát, mikor otthon kap ruhát meg enni....meg a persze van 1 szobája...de folyamatosan ugráltatják....minden szarért...az apja 3 szobával odébb ül, és kiabál neki...már mondtam neki, h nem menjen oda (mert eddig mindig odarohant...mondtam is, h pont, mint 1 kiskutya), hanem kiabáljon vissza....most visszakiabált 2x...semmi válasz...csak azért csinálja az öreg, h ne unatkozzon...

Én inkább mennék gürizni, minthogy "szolgaként", "megtürt személyként" legyek otthon...de komolyan...ez élet...20 éves, és még mindig nincs sok beleszólása az otthoni dolgokba...az apját nem lehet meggyőzni, h régen más volt, most máshogy van..azt hiszi, h minden olyan, mint régen, úgy kell élni...szal régimódi...és már a haverom is, h nem mehet sehova, már nem is vágyik, mert megszokta ezt a besavanyodást...most az anyja küldi tanulni a főiskolára...h ne otthon üljön, meg legyen vele vmi...de nem akar menni, mert fél, meg ilyen, meg olyan, meg az apja is hőbörög, h ki fog akk dolgozni...igyekszek rábeszélni, de nem túl sok sikerrel...segítsetek

2010. jún. 15. 21:19
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

szia !

én segitenék,ha megadod a srácnak e-mail cimét írnékneki levelet.vagy mi megbeszélhetunk msnen,h mit mondj neki.

2010. jún. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne kinozd az erőszakoskodásoddal, ha neki és szüleinek igy jó, akkor hagyd.
2010. jún. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük tárgyilagosan. Ha jól értem, a Te barátod se iskolába nem jár, se olyan munkahelye nincs, ahol fizetést kapna. A szülei gyakorlatilag házicselédnek tartják, amiért nem pénzt adnak neki, hanem kosztot, szállást.

Ezt az állapotot valóban nem szabad engedni, harcolj a barátodért, mert Ő így életképtelen marad. Hiába tud a ház körül megcsinálni ezt-azt, a mai világban ez édeskevés. Van szakmája? Ha nincs, sürgősen változtasson ezen és kezdjen el dolgozni valahol, mert különben nagy bajok lesznek körülötte.

Itt nem az a kérdés, mi lesz a szüleivel, ha Ő esetleg kiteszi a lábát otthonról, hanem az, hogy vele mi lesz, ha a szülei már nem lesznek? Ott marad pénz, élettapasztalat, gyakorlat nélkül ki tudja, hány évesen!?!? A Te barátod így egyetlen normális lánynak se fog kelleni, mert ki akar kapcsolatot egy pipogya, anyámasszony katonájával?

Próbáld meggyőzni, hogy így hiába 20 éves már, nem férfi, csak egy kisgyerek és az is marad, ha nem áll ki az ÉRDEKE mellett, ami nem az, hogy úgy legyen hálás a szüleinek, hogy alárendeli magát az akaratuknak, hanem az, hogy önállósodjon és annyit segítsen ez mellett, amennyit tud.

2010. jún. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha az anyja valamivel normálisabb, ebben az irányban kéne kezdeni a változtatást. Menjen a srác főiskolára, beszéld rá az anyjával együtt.
2010. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ádi Ádi... Szerintem ez veszett ügy! Ahogy már említetted párszor, a srácba bele nevelték ezt a viselkedést, azzal hogy elkerülne otthonról sem biztos hogy változna bármi is! Az apja így is feltudja hívni mindennap, hogy ma ez kéne meg az kéne, intézze már el neki, ő pedig ugrana, mert ilyen, így nevelték, ez lett számára a természetes! Szerintem ebben nincs helyes megoldás! Talán egy barátnő lenne az, aki rávilágíthatna, hogy 20 évesen ez az élet nem élet! VISZONT... én úgy gondolom, hogy ha 20 évesen neki nincs annyi önállósága, hogy ezen változtatni akarjon, akkor te megfeszülhetsz is, akkor sem fog semmi javulni! Mondtam már, ez tipikusan az a helyzet, amikor te szívesen segítenél, de a másik fél ebből nem kér! Amíg ő nem érzi úgy, hogy ez nem normális, addig nem tehetsz semmit! Nem kisgyerek már, ha igazán akarna, csak is ő változtathatna a helyzetén!


Szasziii

2010. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!