Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neki kell a segìtség de...

Neki kell a segìtség de amikor mi kérünk tőle visszautasìtást kapunk ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sógorom álandóan segìtségre szorul, 5 hónapig mi láttuk el cigivel is, volt hogy este 11kor csak ezért jött fel. Egyszer kértünk tőle segìtséget (vagyis anyóstól, csak ő nem tudott adni és megkérte hogy adjon ő nekünk) össze vissza keverte azt is, mondta hogy ráérünk következő hónapban visszaadni. Aha, ám közben ő felment Pestre egy találkozóra ahol elverte a pénzét és azonnali hatállyal vissza kellett adni a kölcsönt, nem számìtott hogy ki hogy állunk anyagilag. Volt hogy ebédet csomagoltam neki vagy sütit. Most kértünk segìtséget, ugyanis bútorozunk és teherkocsit kellett bérelnünk, pakolást nem kértünk. Párom megkérdezte, hogy tudna e segìteni, mert ha kérjük a pakolást akkor ugyebár drágább a bérlés. És úgy ahogy volt, nemet mondott, mert megy haza szombaton, mert választás lesz. Az oké, de mi szombatra kértük a segìtséget. Ti mit tennétek a helyemben? Páromnak is tele a ..... de ő annyira jó lelkü, meg tudja milyen a családja de neki szent ez a kötelék. Én viszont (mint jóformán idegen, kìvül álló ember) nem tudom ezt szó nélkül hagyni. Eddig mindig MINDIG az én családomra számìthattunk, és mivel párom és én egy háztartásban élünk ketten, szóval az én pénzemből is élünk stb ezért szerintem jogos a kiakadásom. Pont tegnap (mielött nemet mondott nekünk) utaltam neki pénzt mert nem volt neki.....

Mit tegyek? Ezt már nem tudom hagyni és végignézni sem



2018. ápr. 6. 06:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell neki se pénzt, se cigit adni és azt se kell elvárni, higy segítsen cipekedni
2018. ápr. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez oké is, innentől a kisujjunkat sem fogjuk megmozdìtani neki...csak érted...szerintem egy családra számìtani lehet(ne)...és gondoltuk ennyit csak kérhetünk a sok szarból kihúzás után
2018. ápr. 6. 06:50
 3/31 anonim ***** válasza:
7%
Hat nézd, ha pl én pénzt kernek kölcsön valakitől, akkor a pénzt adnám vissza, és egészen biztosan nem allnek neki cipekedni. Ahogy pl istállót se allnek nekik takarítani, vagy szobát festeni, hasonlók. Ugyanolyan segítséget lehet kerni, mint amilyet ti nyujtottatok
2018. ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű, ne segítsetek többet, de ti se kérjetek! Nálunk is ilyenek a családban a sógornőmék. Eljutottunk arra szintre, hogy ha valamit akarnak, mindenre van kifogásunk. Alapszabály az ilyen vérszívóknál, hogy ha te kérsz tőle valamit, háromszor veri vissza, mint a Ludas Matyi. Mindig legyen kifogásod, és előbb-utóbb abba hagyja. Nem kell bunkónak lenni, de kifogásokat kell találni. Úgy ahogy ők csinálják. Ezt beszéld meg a pároddal, ő se legyen madár.
2018. ápr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3 mi kértük a pakolásos segìtséget

Nemet mondott, holott tartozik nekem pénzzel, meg amúgy is...nekünk köszönheti hogy akárhányszor bajban volt kihúztuk a szarból

Engem csak az idegesìt, hogy ennyire sem képes

#4 igen, ez lesz. Szóval én ne is mondjak neki semmit? De még párom kedvéért sem tudnék vele jópofizni ezek után. Nálam egyszer vágja el magát valaki...főleg családtag

2018. ápr. 6. 07:20
 6/31 anonim ***** válasza:
52%

Az egyenes beszéd nem bunkóság.

Mondjátok meg neki, ne menjen semmiért, mert csak semmit kap.

.

Nem kell lertelni, mindenkivel a maga nyelvén.

.


#Félreértetted!

Nem azért hívták segíteni, mert kapott pénzt kölcsön, cigit többször 'örökbe'!

Segítség viszonzásáról van szó.

'Kölcsönös segítség': segítek, amiben neked, te pedig segítesz, amiben nekem van szükségem rá.

2018. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
37%

Bocsánat, helyesen:

'#Félreértetted! ' = #3 Félreértetted!

2018. ápr. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Igen ez ìgy van, a segìtség legyen kölcsönös, családba végképp...de ezek szerint engem anyuék jól neveltek
2018. ápr. 6. 07:33
 9/31 anonim ***** válasza:
5%
Értem, hogy ti kértetek pakolós segítséget. Jogos, hogy nem vállalta. Kerd vissza a pénzt, ahhoz jogod van, azon jogosan háborognal, ha nem akarna visszaadni. Ahhoz nincs jogod, hogy munkát kérj cserébe.
2018. ápr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
74%
Kihasználja azt, hogy jószívűek vagytok. De azért tudhatná, hogy hol van a határ. Egyetértek az előttem lévőkkel. Nem kell segíteni neki többet! Vegye észre magát. Nem kell sajnálni sem,aki ilyen lehúzgálós és ingyenélő.
2018. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!