Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha egy felnőtt...

Mit jelent az, ha egy felnőtt ill. kiskorú gyermek nem mondja a szüleinek azt, hogy szeretlek?

Figyelt kérdés
Pszichés ok állhat a hátterében ?

2018. ápr. 21. 21:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elrontottam valamit én és az édesapja ?
2018. ápr. 21. 21:12
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
A szerettetteljes légkör áll a háttérben.
2018. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt hogy értsem ,
2018. ápr. 21. 21:13
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Amugy nem mondani kell,ki kell mutatni odavissza,és nem mindenki nyálas tipus,én falra mászok az ilyen nagy szavaktol, meg bujástol,puszilkodástól.
2018. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Mi nem vagyunk az a család akik kimondjak. Volt időszak, mikor néha jól esett volna, de kb ha összesen 10szer elhangzott szüleim felől az sok. Felőlem se többször szerintem a 24ev alatt
2018. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez szokás kérdése. Én nagyon szeretem a szüleimet, de nem szoktam nekik mondani. A gyerekemnek sokat mondom, így ő is mondja nekem (legalábbis még most). Amúgy mi a férjemmel sem mondogatjuk egymásnak.

Szerintem erről nem beszélni kell, hanem kimutatni.

2018. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
99%
Úgy nőttem fel, hogy nem volt szokás mondani a családban, így nem is mondom. Ha mégis kimondom valakinek, annak súlya van.
2018. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Őszinteséget.

A "gyerek" függ a szülőtől több szempontból, és pszichológiailag (szakkönyvekben olvastam) lehetetlen a szeretet függő helyzetben.

Az egy dolog, hogy sok MÁS érzelmet hívunk a köznyelvben szeretetnek, ami valójában nem az.


https://www.youtube.com/watch?v=p1aRWX9h5Os

https://www.youtube.com/watch?v=A4JxmluaG3c

2018. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

miért baj, hogy nem mondja?

számít ez valamit? semmit

mondani bármit éehet(ne), a tettek a fontosak.

állhat a háttérben az, hogy nem nyálaskodik. ennyi.

2018. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.


Én sem mondtam soha életemben a szüleimnek, hogy szeretem őket, ettől még tudják, hogy szeretem őket, különben nem töltenék velük egy percet sem, nemhogy havi 1 hétvégét.

2018. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!