Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol és hogyan tudom kérvényezn...

Hol és hogyan tudom kérvényezni azt hogy a fiam az én vezetéknevemet is viselje?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a biroság automatikusan anmikor bejegyezték az apát az ő vezetéknevét adták a gyerenek de hol tudom azt kérvényezni hogy az én nevemet is viselje? Egyenlőre közös a felügyeleti jog de szeretném azt is hogy az enyém legyen a kizárolagos felügyeleti jog mivel ő börtönben van és kb.még 10 évig ott lesz. Mit érdemes beleírni egy ilyen kérvénybe?

Segítségeteket nagyon megköszönnèm.


2018. ápr. 25. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult ügy. Kérdés, hogy a gyerek hány éves, gondolom kiskorú. Egy ilyen kérelemnek elég szigorú feltételei vannak és indokolni is kell.


A bíróság jegyezte be az apát???? Akkor apasági kereset is volt? Szerintem akkor kérhetsz ilyesmit, ha egyáltalán kérhetsz, ha már csak a tied a felügyeleti jog. Őszintén szólva ilyenről még nem hallottam.


De itt van egy jó leírás róla:


[link]

2018. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

1, A bíróság nem jegyez be apát, csak ha apasagi per van, akkor pedig megkérdezik, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve.

2, A gyerek nevet csak és kizárólag a másik szülő engedélyével lehet megváltoztatni.

3, Kizárólagos szülői felügyeleti jogra kevés esélyed van . Az, hogy ag apa börtönben van, nem indok, bármilyen hülyén is hangzik. Hivatkozhatsz rá, de ha nem a gyereke vagy másik kiskorú ellen követett el valamit, önmagában nem indok.

4, Kérdés, higy mekkora a gyerek, volt e az apával bármilyen kapcsolata. Ennek ismeretében lehet tanácsot adni, hogy mig lehet a kérvénybe írni

2018. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden bíróságon van egy nap ingyenes tanácsadás.

Ahova tartozol, oda menj el .

2018. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg se kérdezték, mi legyen a gyerek neve? :O Már egy sima apaságinál is megkérdezik...
2018. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!