Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom bután hangzik, de, hogy...

Tudom bután hangzik, de, hogy köszönjek a szerelmem nagybáttyának és nagynénnyének, hogy ne legyen sem tolakodó sem távolságtartó?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szerelmem most akar bemutatni otthon, nagybáttya olyan 55körüli, ahogy nagynénnye is...nem akarok tolakodó lenni a köszönéssel se nem távolságtartó, csak nincs tapasztalatom ezekben a dolgokban Segítsetek....:) A jónapot olyan távolságtartó a csókolom meg nagyon gyerekes...
2010. jún. 14. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A jó napot tökéletes. Aztán majd ők úgyis mondják, hogy tegezheted őket.
2010. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem simán csókolómmal köszönnék elvégre 34 évvel idősebbek nálad ami meg ér egy csókolomot attól hogy 21 lettél még a csókolom nem gyerekes mert a korkülönbségen múlik hogy h köszönj nem a te korodon. Pl egy 40 éves is valószínű csókolómmal köszön egy 70évesnek.
2010. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Üdv
2010. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled ez néha nálam is gond,egy ideje azt mondom ilyenkor hangosan mosolygósan:üdvözlet mindenkinek,de jó hogy látom...
2010. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én már elis múltam negyven, de 16 éves koromban köszöntem utoljára csókolommal valakinek.
2010. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nő vagy, szerintem ne köszönj csókolomot. Jó napot a megfelelő, szerintem.
2010. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A "jó napot, örülök, hogy megismerhettem" szerintem a legjobb. Tényleg távolságtartó, de elsőre nem mondhatod, hogy "csááá, mizu". :)

A "csókolomról" kb. 15-16 évesen már le kellett volna szoknod. Ennyi idősen ez már mást jelent. ;)


Komolyra fordítva a dolgot, inkább légy távolságtartó, mint tűnj gyerekesnek vagy szemtelennek. Ha olyan a gondolkodásuk, akkor úgyis mondani fogják, hogy tegeződjetek, és hogy hogyan szólítsd őket. Amíg nem mondják, hogy tegezheted őket, addig marad a "jó napot".

2010. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

mosolyogva kinyújtod a kezed (nőknek illik előre nyújtani), és azt mondod: üdvözlöm, Nagy Juliska vagyok.


21 éves nőként ne köszönj csókolommal, mert ezzel egy 55 éves férfit a halálba sértenél. meg hát ciki is...

2010. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy köszönsz egy 55 körüli idegennek? Na, ők pontosan ugyanilyen 55 év körüli idegenek.

1) a Párod mutat be nekik téged, nem pedig fordítva;

2) te vagy az idegen abban a közegben;

...tehát minden tekintetben ők diktálnak. Te illedelmes lehetsz maximum, de semmiképp se a seggnyaló stílust kövesd, az unszimpatikus. Jónapot/üdvözlöm/tiszteletem/kezi'csókolom stb.

2010. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 52 éves nő vagyok, és szivesebben venném a Jó napot kivánok köszönést, mint a csókolomot egy 21 éves lánytól. Nem tartanám távolságtartónak, csak udvariasnak.
2010. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!