Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, illetve mit...

Mit tegyek, illetve mit tehetek ha az apa nem tesz apasági nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Hogy működik ez szülés után? Beavatkozik-e a gyámügy magától, vagy kérhetem hogy beavatkozzon? Ettől függetlenül kérhetek-e gyerektartást?

Mindent meg tudunk beszélni az apukával,úgy volt hogy a papírokat is szépen intézzük, és nem terveztünk bevonni az ügybe bíróságot stb, viszont valaki,(feltételezem a főnökének a fia)azt mondta neki hogy szülésig ne írjon alá semmilyen papírt,és azóta hiába mondok neki bármit, egyik fülén be,másikon ki. Azt mondta nem akar magának bajt, és fél hogy rossz apa lesz. Nem tudom mit mondhattak neki.

Nem tudom mit tehetnék és pontosan hogyan működik ez 2018-ban, mert ahány helyre megyek kérdezni annyi féle verziót hallok. Mást mondanak a gyermekjólétisek, mást mond az anyakönyvezető és a védőnő is. Kérem hogy olyan írjon aki jártas a témában, vagy biztosan tudja hogy hogy működik, mert kétségbe vagyok esve,idegesít az egész, és szeretném minél hamarabb tudatni a pici apukájával is hogy pontosan hogy mennek a dolgok, mert én nem akarok senkinek semmi rosszat, csak hogy minden meglegyen mire megyek szülni. 38 hetes vagyok. A válaszokat előre is Köszönöm!



2018. máj. 8. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Neharagudj milyen kapcsolatban vagytok a pároddal,ahol külső emberek beledumálnak h a pasi felvállalhatja e amit csinált? Akarta egyáltalán a gyereket? Mindent megbeszélni,csak azt nem h felvállalja a gyerekét,csodálatos komunikáciotok lehet. Nem bántásból de ilyenbe minek szülni. Ha meg szülsz,inkább egydül mint ilyen pasinak..
2018. máj. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha az apa nem tesz apasági nyilatkozatot akkor a gyerek anyakönyvi kivonatán nem fog szerepelni és a gyerek nem kaphatja az ő családnevét. A gyerek születése után is tud apasági nyilatkozatot tenni és akkor új anyakönyvi kivonatot kap a gyerek. Nálunk volt olyan a családban hogy a gyerek már 2 éves volt mire apuka hajlandó volt ezt elintézni. Addig a gyereknek papíron semmi köze nem volt hozzá.
2018. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom fél, hogy nem ő az apa és ezért nem akarja aláírni amig meg nem születik. Mást nem tudok elképzelni.
2018. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha az apa nem tesz apasági nyilatkozatot, akkor ne várj rá, hogy "hátha egyszer meggondolja magát", hanem kérd a bíróságon az apaság megállapítását.


A bíróság elrendeli a DNS tesztet, ha ö az apa, akkor ö fizeti ennek költségét, ha nem, akkor te - és ez komolyabb összeg. (A privát DNS tesztet nem fogadják el, hiába olcsóbb).

Ha megállapították az apaságot, akkor a bíróság kiszabja a gyerektartás összegét és kötelezi az apát ennek fizetésére.


Ezt közöld vele, hogy ha nem vállalja a gyereket, akkor sokba fog neki kerülni a DNS teszt miatt, szóval okosabb, ha nem hallgat ismerösökre.

2018. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én azt tenném, hogy akkor most szakítok meg vele minden kapcsolatot, és húzzon a búsba.

Inkább lemondok arról a pár ezer gyerektartásról, de nem csinálom ezt a hercehurcát 18 évig. Mindenhez kell az aláírása: személyi, anyasági, családi adókedvezmény, csp, oviba íratás, mandula műtét, meg a tököm tudja.

Akkor inkább tényleg semmi köze ne legyen hozzá, legalább nem tud keresztbe tenni. Havi 20 ezret megér nekem a nyugalom.

Így egy szava sem lehetne akkor se, ha örökbe adod. Normális anya persze nem csinál ilyet, de azért megnézném az arcát.

2018. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Normális anya nem,de sejtem h ez nem házasság,valoszinu még élettársi viszony se volt köztük, csak ilyen tengelengi mod,keverés kavarás,aztán becsuszott szerencsétlen baba,ott szokott ez nagy ilyen gondot okozni..
2018. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy azért akar várni, hogy apasági DNS tesztet csináltasson?
2018. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha más tett bogarat a fülébe, akkor talán pont ezt, mármint, hogy nem 100 %, hogy ő az apa.
2018. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy együtt éltek, és közös döntés volt a gyermekvállalás?
2018. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!