Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a megoldàs...

Szerintetek mi a megoldàs erre a dologra?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy lànya az előző kapcsolatàból a kislàny az édesanyjàval él.8-éves.Az anyuka nem akarja a gyereket a pàromnak ide adni amikor a pàrom megy a kislànyért hanem azzal jön,hogy a gyerek àllitólag nem akar hozzánk jönni.És az anyuka a gyereket nem a pàromhoz hozza hanem a pàrom nagy szüleinél teszi le a gyereket.Minden hétvégén amikor a pàrom a gyerekért megy akkor sem adja oda a volt élettàrsa hanem csak snnyit mond hogy ő a nagy szülőkhöz viszi a gyereket nem akarja a pàromnak àt adni a gyereket hétvégente Ez a helyzet màr egy idelye tart szeretnék tanàcsokat hogy mi a megoldàs ilyen esetben.
2018. máj. 12. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
“idelye”
2018. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
A párod szól a gyámhatóságon, hogy az ex nem teljesíti a láthatási határozatban foglaltakat. Utána a gyámhatósággal együtt bejelentést tesznek a bíróságon és kérnek intézedést
2018. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

A láthatás nem mondja meg hogy a gyereket egyedül el kell vinnie valahova. Főleg ha a kislány fél tőle, jogos, hogy védi az érdekeit az anya és a nagyszülők.

Nyilván azért megy el az anyuka, mert nem kíván a férjjel találkozni.

Mi a problémája az apukának ezzel, ha egyszer találkozhat a kislányával, és miért nem ő jár utána ennek, ha problémája van? Mi közöd neked, kérdező ehhez az egészhez?

2018. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Először is mi a cél?

Mivel azt nem írtad le, csak egy élethelyzetet ismertettél.

Megfogalmazzuk a célt: szeretnénk elérni, hogy az ex tegye lehetővé a törvényileg is jogos apai láthatást.

Először megkérjük rá. Nem adja. Újból megkérjük és kilátásba helyezzük a hatósági eljárást. Ha továbbra sem adja, akkor meg is tesszük a jogi lépéseket.

Ügyvédi felszólítás, gyámhatóság, pereskedés, bármi.

Ha ez sem segít, akkor fel lehet jelenteni kiskorú veszélyeztetése miatt.

Az ideje szót pontos jével írjuk, a gyereket szót egy mondatban csak egyszer említjük.

2018. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

4: A láthatás lehetővé van téve.

A problémájuk az, hogy a férj egyedül és az anyától akarná elvinni a gyereket, aki nem akar az apjához és az apjával elmenni - ami nem csoda, ha pl. 1 évesen látta utoljára, és csak most, a perek lezártakor kezdett el találkozni vele havonta 2x, ez neki egy idegen ember -, amire viszont a törvény nem kötelez senkit, főleg nem egy kisgyereket.

2018. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagy közöm nincs hozzà az igaz viszont azt el felejtettem hozzá fűzni hogy az ex élettàrsa az rám célozgatott hogy miattam nem hön a kis làny hozzànk pedig érdekes módon én a kis lànyt nem bàntottam,még jó se semmi szóval okot nem adtam rà hogy ide ne jöjjön.És mégis rám akarja sz ex élettàrsa fogni hogy miattam nem akar jönni a kis làny úgy érzem ,eléggé be akar kavarni ez az ex élettàrs.Ez az ami engem zavar.A többit viszont azért kérdeztem mit lehetne tenni mert tanàcstalanok vagyunk ez ügyben.
2018. máj. 12. 16:27
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék az ő ügyükbe avatkozni amihez semmi közöm viszont ez az ex nő akarva,vagy akaratlanul is bele kever engem mivel ràm fogka úgy mond szó szerint oktalanul hogy miattam nem jön a kis làny.
2018. máj. 12. 16:30
 8/13 A kérdező kommentje:
A màsik probléms az hogy a férjemet se értem miért hagyja hogy ez a nő úgy mond irànyitsa miért nem fordul a gyàmhatósàgra,bìrósàgra vahy ahol ezt rendezik.jó múltkor azt mondta tesz érte hogy ez az egész normàlissan menjen de most megint rà hagyta az ex élettàrsra hogy a gyereket a nagy mamàékhoz vigye az anyuka àllîtólag azért nem szólt rà sz ex nôre mert a kis làny miatt teszi mert hiànyzik neki és inkàbb el tűri ezt a helyzetet hogy az ex nem adja neki oda a gyereket hanem a nahy szülőknek ti ezt értitek?Szerintetek jogos a férjem viselkedése?
2018. máj. 12. 16:35
 9/13 A kérdező kommentje:
A helyes îrásért bocsi siettem.
2018. máj. 12. 16:37
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha lenne gyerekem, én se engedném hozzád! Még a végén elkapná ezt a helyesírást!
2018. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!