Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötlet, megoldás erre a másnak...

Ötlet, megoldás erre a másnak esetleg bagatell dologra?

Figyelt kérdés

A fő probléma, hogy gyerek korom óta képtelen vagyok a hányást elfogadni, elviselni, átélni és mást látni egyaránt.

A gyermekeim eddig nem sokszor hánytak, de akkor mindig pánikrohamot kaptam. Szerencsére volt segítségem mindig, tudják, hogy milyen viszonyom van a dologhoz. Viszont, én már nagyon unom, és szégyellem magam emiatt, de egyszerűen amikor hányt a gyerek, olyan pánikrohamom lett most is, hogy megszólalni nem tudtam, remegtem, minden bajom volt. Reggel óta egy falatot nem tudtam enni. Más nem érti, hogy miért van ez, de nagyon kellemetlen. Persze, tudom, hogy a gyereknek ilyenkor szüksége van rám, de nem megy:( Amúgy minden egyéb téren ellátom őket, bármi egyéb gondjuk bajuk van, semmi bajom nem lesz, rendesen ápolom, gondozom őket. De ha hányás van, akkor nekem végem. Lehü..éző, otromba válaszokra nem vagyok kiváncsi, valami megoldást szeretnék, mert 32 év alatt nem sikerült legyőznöm ezt a rossz érzést.

Nem tudom, nem e közrejátszik az a félelmem, hogy én is hányni fogok, én is elkapom a vírust, mert sajnos rossz emlékeim vannak ilyen téren is, hisz nem egyszer kerültem már kórházba ilyen entero vírusok miatt.

Esküszöm, a gyereknek meg sem kottyanik a hányás, nem csinál belőle nagy ügyet, én meg egyből bestresszelek, az ájulás kerülget, szólni nem tudok, remegek, stb...

Esetleg más hasonló helyzetben? Mi segített?


2011. dec. 14. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még nincs gyerekem, de én is így vagyok, rosszul vagyok, ha valaki hány a közelben, utána órákig hányingerem van és rosszul vagyok :S. Egyszerűen utálom az érzést, amikor hányok, ebből ered. A kiszolgáltatottság, hogy nem tudod uralni a testedet. Emiatt nem tudom elviselni.
2011. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a jelszó, hogy előbb ellátni a sebet, törött végtagot, aztán szabad elájulni!

:)


Gyors pánikroham csillapításra vegyél egy mély levegőt, szoríts a szádra egy zacskót és fújd bele a levegőt, majd néhányszor szívd vissza és fújd bele megint. A saját kibocsájtott széndioxidodat visszalélegezve kicsit lelassulsz...

2011. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és utána vegyél be egy B6 vitamint.
2011. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális, mindenképpen keress meg egy jó pszichológust, aki segit kikeveredni ebböl. A pánikrohamokat ha nem tanulod meg kezelni, akkor sokkal nagyobb bajok lesznek belöle idövel. (A legtöbb esetben ha megtalalálják az okát a rohamoknak, akkor célzott terápiával meg lehet szüntetni a rohamokat.)

De a gyereked érdekében is kezeltetni kell, mert különben ö is ezt a mintát fogja megtanulni és késöbb követni.

2011. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En hasonloan viselkedem ver lattan (termeszetesen ha serulesrol van szo, a mensi nem tartozik ide). :( Nallam elofordult, hogy meg kellett jol razzanak, hogy lenyugodjak. Kisfiam babakoraban beutotte a buksijat a fejembe es picit verres lett az orra a koppanatol. Panikrohamot kaptam, nem tudtam levegot venni csak rohangaltam fel ala es azt hittem megfulladok. Meg kellett razzanak, hogy eszhez terjek. Arra sem emlekeztem hova tettem le a kisfiam. Mintha nem is lettem volna ezen a foldon. :( Hasonlo eset tortent amikor beutotte masfel evesen a szajat a szek szelebe es felhasadt. Szerencsre mindket esetben itthon volt a ferjem es egyszer edesanyam is. Ugyhogy ok megraztak/eszhez teritettek. Ha elvagom az ujjam siman elajulok. Hust nem tudok felvagni, foleg nem marhat vagy szinot amin latszik neha a ver. Csirkemell meg elfogadhato de azt is kesztyuben kell szeletelnem vagy vagnom. :( Ha vert latok veletlenul rajta oklendezem es erzem, hogy a labambol megy el az ero. Igy nallunk apa vagja a hust. :) En is szegenylem mert szegeny kisfiamnak ilyenkor tenleg nagy szuksege lenne ram de inkabb engem apoltagnak mert neha kiterulok. :(
2011. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnálom, és átérzem. Ugyanígy vagyok én is, csak nem a vértől. Nálad a megrázáson kívül használt más? Vagy nem próbáltál valami más megoldást?

2011. dec. 14. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám volt ilyen. Illetve még most is, csak már felnőttek vagyunk. Mindent mindig kibírt, megtett értünk, de a hányást egyszerűen nem bírta. Az mindig apukám feladata volt. Mondjuk pánikrohamról nála nem tudok.

Sajnos jó tanácsom nincs, csak annyi vigasz, hogy bátyám és én is épségben felnőttünk. És nem örököltük ezt a dolgot.

Én sem szeretem a hányást (ki szeretné?), de ha a lányaim hánynak, simán feltakarítom.

2011. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megértelek. Sok mindentől undorodtam és elképzelni nem tudtam, hogy egyszer én valaki kakis fenekét, taknyos orrát törölgessem. Aztán megszületett a fiam és láss csodát, megtettem, még csak nem is undorított. De a hányás nem megy. Egyszerűen nem bírok oda nézni sem szinte, nem tehetek róla, de ha a fiam hány akkor én is. Szerencsére még nem voltam ilyen esetben egyedül vele, így más megcsinálja helyettem. Rossz érzés persze, hogy nem én segítek rajta, de nem tudok tenni ellene.
2011. dec. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam a hányás volt az egyetlen, amit nem tudtam elviselni. Iszonyú rosszullét fogott el még a gondolatától is, hogy esetleg fel kell takarítanom. Sokáig szerencsém volt, mert a gyerekeim kizárólag akkor hánytak, ha volt otthon rajtam kívül más is. Aztán megszakadt a sikerszériám:) Egyszerre kapta el a fosós-hányós vírust mindhárom gyerek, és csak én voltam otthon. Először jött a pánik, aztán muszáj volt csinálni valamit. A második kupac után már nem raktam mellé a magamét, és valahogy túlestünk azon a napon.

Hogy lehet uralni? Hát csinálni kell és nem nagyon szabad közben gondolkodni.

Nem mondom, hogy most már gond nélkül megy, és ha itthon van apa, akkor az Ő reszortja, de már nem szoktam kétségbe esni.

2011. dec. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, ahogy Te. Sajnos nem bírom elviselni. A lányom kisebb korában a kocsiban hányt, gondolhatod, szinte pánikszerűen próbáltam valahogy elkerülni az autózást, ha muszáj volt, akkor remegtem egész úton, még a fejem is megfájdult. Szerencsére a férjemmel azóta már sokat járnak autóval (anyósomhoz viszi el), úgyhogy azt mondhatom, megszokta a lány és már nem hány, de ettől függetlenül egy-egy autózás előtt nem vagyok nyugodt. Sajnos nem tudom mit lehetne csinálni, én valószínű attól rettegek, hogy én is hányok, ha meglátom. :( 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!