Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sűrgős? Mit lehet tenni ilyen...

Sűrgős? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A kislányom 13 éves. Az idegi állapota nagyon labilis. Ez végett pszichológushoz jár... Most 3. Éve folyik per szülői felügyeleti jog megvaltoztatása miatt. Eddig 10 tárgyalás volt és még lesz. A gyermek jelenleg velem él nem szereti az anyját mert volt hogy tettileg is bántotta sokszor ok nélkül is. Ez miatt oknélkül sírt kaparta magát(igen a bőrét véresre kaparja) illetve végetakart vetni az életének. 2hónapja nagyon beteges lett mert össze esik amikor megy szédül,sok ideig csal nagyon keveset evett és a gyomor sava kimarta a hasfalát azt mondták hogy ez kezdetleges gyomor fekély illetve most még stroke gyanújával is vizsgálják hirtelen felmegy a vérnyomása és vorös lesz a feje. Ma még az iskolájából is kaptam levelet az egyik az az hogy osztályozó vizsgát kell tennie (viszont ez is nagyon rosszul érintené hisz azt sem tudjuk mikor jöhet ki a korházból) ha még idén iskolát vált ezt ellehet kerülni? Az átlaga az általában 4,5. Illetve az osztály fönok még személyesen sosem beszélt velem de beküldte azt hogy a gyámhivatal arra hogy nincs nálam jó helyen a gyermek mert itt vagdossa magát . Egy éve van nálam de már féléve nem csinált magával semmit. És a gyereknek a családi gondjait is elmondta az osztálynak. Ez is megviselte hiszen azt mondta nem jó bemenni egy osztályba ahol tudják hogy már két éve tárgyalásra és bíróságra kell hogy menjen. Azért mert vagdossa magát az osztályfőnök szerint csütörtökön lesz a tárgyalás a Gyámhivatalon és addig kijöhet a kórházbol Van pszichiátriai látlelet arról hogy nem vagdissa magát. Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben?

2018. máj. 15. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem zavaros ez a sztori, ne haragudj, nem értem mit szeretnél megtudni. Annyi kiderült, hogy ennek a szerencsétlen gyereknek se normális apja, se anyja nincs, ha egyszer nem született még döntés. Jobb lenne, ha kiemelnék a családból, és olyanokhoz kerülne, akik szeretik, nem pedig tönkreteszik az életét.
2018. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Az én szemöldököm akkor ugrott a homlokomra mikor azt olvastam, hogy "volt hogy tettileg is bántotta", majd ezután odaírod hogy a gyerek ok nélkül (!!) sírt és kaparta magát. Hát... szerény véleményem, hogy ez nem épp ok nélkül történt.

Ideje lenne 3 év után végre dűlőre jutnotok a gyerek anyjával, mert konkrétan a kislány életével játszotok.

2018. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szegény gyermek.. Remélem még időben észbe kaptok ti ketten mielőtt még késő lesz..
2018. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Szegény kislány! :(

Azt írod, hogy az osztályfőnöke sosem beszélt még veled...

Hát ez nem az osztályfőnök hibája.

Bejárhattál volna szülői értekezletre vagy megkereshetted volna az iskolában és szépen elmondtad volna neki a gondokat.

Nem is értem, hogy ezt miért nem tetted meg.

Felhívtad volna az iskolát, kértél volna tőle egy időpontot, hogy mikor tud fogadni és szépen megbeszéltek mindent.

Ezáltal nagyon sok minden elkerülhető lett volna.

Az, hogy a kislány ennyit hiányzott az iskolából, az eredményezte ezt az osztályozó vizsgát. Nyilván nem volt elég jegye, stb.

Iskolaváltás most év végén szinte lehetetlen. Pár hétre már nem veszik át. Majd szeptembertől.

De az osztályfőnökkel még mindig nem késő beszélned. Ha nem lettél volna ilyen inaktív a tanár vagy tanárnővel szemben, akkor lehetséges, hogy még segíteni is tudott volna sok mindenben.

2018. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont ezt nem szeretné a gyermek hogy kivegyék a családból de ha jól tudom először nem is otthonba vagy nevelőszülőkhöz viszik hanem a legközelebbi élő rokonhoz. Nem az osztályfőnöke beszéltem hanem az igazgatóval. De változás nem történt és az anyja valamiért nem akarta hogy beszéljek az osztályfőnökkel én azt szerettem volna hogy ketten menjünk be az osztályfőnökhöz és oldjuk meg ezt a problémát de azt mondta majd a tárgyaláson megbeszéljük
2018. máj. 15. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk az sokat elmond az értelmi szintetekről, hogy 13 éves korára így tönkre vágtátok azt a gyereket.

A tanárával persze nem kell beszélned, de jó ötlet itt a gyakorin megoldást keresni egy ilyen csip-csup dologra. Majd itt vadidegenek összedobják a tudást neked, mit is kezdjél a lelki beteg lányoddal.

2018. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Én azt hiszem értem mit szeretne . Szóval lefordítva .. Kb ugyan ez volt a helyzet anyukám volt férjének a gyerekeivel . Ezt úgy kell elképzelni ,hogy anyuka rendszeresen bántotta őket . Hol egyik hol másik kapott . A nagyobbik lányt volt ,hogy ugy megverte ,hogy összepisilte magát . Tiltotta az apjuktól is őket .. Közel egy évbe telt mire anyáék végig jártak mindent ,hogy a gyerek elhelyezést biztos megnyerjék . Orvosról orvosra , dilidokik tömege ,bíróság, gyámügy stb . Még semn ment simán ugyanis anyuka nem engedett . A második lánynál is ez volt . Náluk is elöfordult ,hogy nálunk voltak és csak úgy spontán sírni kezdtek minden akkor kiváltó ok nélkül .Gondolom a kérdezőnél is ez a helyzet .Az iskolában anyukám szeretett volna beszélni az osztályfőnökkel ,de anyuka miatt nem volt hajlandó ... ( a nagyobbik lánytól mikor a bíróság kijelentette az elhelyezést nálunk még azt az egy bugyit is visszakérte tőle ami rajta volt ,így nem volt kérdés az ,hogy miért is nem beszéltek anyával sem az apjukkal ) . De ,hogy kérdésre is válaszoljak . Az osztályozó vizsga azért kell mert nincs elég jegye . Ezt kikerülni max úgy lehet ( az iskolai dolgokat figyelembe véve) ,hogy másik iskolában az adott osztályt újra kezdi .
2018. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!