Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ilyen esetben mit...

Szerintetek ilyen esetben mit tegyünk? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Édesanyám júliusban elhunyt. Én 13 éves vagyok a nővérem 21, édesapámmal jó kapcsolatban voltunk.Anyum halála után 2 és fél hónappal felhozott egy szintén falubeli nőt.Először még semmi baj nem volt, hanem egyre jobban anyánk akart lenni.Mi soha nem mondhattuk el a nővéremmel a véleményünket.Amikor elmondtuk akkor vagy a telefonját vagy egyéb számunkra fontos dolgot tört össze. (Múltkor a hűtőt.)A faluba azt terjesztette mindenkinek a nő, hogy én széttörtem a konyhaszekrényt,mikrót és az olajsütőt.(Nincs is olajsütőnk.)Csak azért, hogy nehogy neki legyen rossz hírneve.Amikor a nővérem elment a barátjához fölöttem rögtön elkezdett anyáskodni és apánk mind őt tartja nagyon jónak.Apám és a ,,barátnője" szerint minket az anyukánk felőli nagyszüleink és keresztanyukám hergel. Egyik nap pl. közölte velem, hogy egy ,,Ganyé gyerek" vagyok. Elköltözni sajnos nem tudok az iskola miatt de így tanulni sem tudok.Eddig ötös tanuló voltam de mára egy olyan 4,5 körül, nem tudok így tanulni.Mit javasolnátok ilyen esetben?

2014. nov. 29. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ülj le az apáddal elbeszélgetni, hogy tényleg megér e ez a nő neki ennyit, hogy tönkretegye a gyerekeit. Miért nem apád jár a nőhöz egyébként? Nálatok is lakik? Ha nem tudsz értelmesen beszélni apuddal, keresed fel a gyámügyest.
2014. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hát...Van olyan személy a családban, akire apukád hallgat és Titeket szavahihetőnek tart? Őt kellene rávenni, nyissa fel az apud szemét, mert nem szabad, hogy édesanyátok után az apukátokat is elveszítsétek és ráadásul még meg is alázzanak Benneteket.
2014. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az apai nagyszüleidet javaslom, hogy próbáld megbeszélni velük ezt a problémát. Talán ők tudnak hatni apukádra. Ha pedig marad ez a bútortörögetős állapot, akkor a gyámügyhöz fordulhatsz, de azért ezt is javaslom, hogy a nagyszüleiddel, akármelyik nagymamáddal tedd meg. Sokat nem bánkódott apukád, az kétségtelen... két hónap után talán nem kellett volna új nőt vinnie a lakásotokba... Hogyan halt meg anyukád, váratlanul?
2014. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon hallgat mostanában senkire. Nagyon cső látása van.Akikkel eddig jóban voltunk azokat mind elmarta mellőlünk. Nem-nem lakik itt hanem mikor hol ő jön fel, hol apám megy fel.De egyik nap adott neki kulcsot így most már barmikor feljöhet amikor mi nem vagyunk itthon és pakolhat ahogyan ő akar.
2014. nov. 29. 21:59
 5/8 A kérdező kommentje:
8 évig volt daganatos, úgymond kitartott mellette , de.... Az apai nagyszüleim örülnek ennek az egésznek és mind aput bátorítják...
2014. nov. 29. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel titokban mobiltelefonnal a hangot, vagy videozd le, mikor megint kiakad és nem veszi észre, aztán utána már muszáj hinnie nektek mindenkinek.
2014. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez jó ötlet.Beszéltünk a nővéremmel már az elköltözésről de a továbbtanulás miatt most nem nagyon lehet.A gyámügy meglehet otthonba tenne azzal meg nem vagyunk előrébb.
2014. nov. 29. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Otthonba semmiképp se menjetek, a nővéred már gyakorlatilag felnőtt, legalábbis nagykorú, és biztos segiteni fog neked mindaddig, amig nagykoru nem leszel. Nem adott nektek könnyű sorsot a jóisten... segitsétek egymást és tanuljatok jól, hogy minél ügyesebben tudjatok majd önállósodni.
2014. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!