Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik szülőmre se hasonlítok...

Egyik szülőmre se hasonlítok temperamentumban, én csendes, visszafogott vagyok, viszont ők nagyobb hangúak. Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. De pl. lehet hogy pont azért, mert ők a dominánsak a családi dinamikában, és te háttérbe vagy szorítva.
2018. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Biztos örökbe fogadtak. Vagy a káposztából keltél ki.
2018. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
A postásotoknak milyen a temperamentuma?
2018. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem csak szüleid vannak, hanem nagyszüleid és dédszüleid, stb. is
2018. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
A személyiséged egyedi, nincs köze a szülőkhöz.
2018. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van de igazából a válasz egyszerű: az ember a természetét nem (csak) a szülőtől örökli. Én pl. olyan vagyok a családban, mintha ufók hoztak volna.
2018. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is meg a tesóm is nagyon mások vagyunk, mint a családunk. Mi is nyugodtak, csendesek vagyunk és nem dumálunk állandóan hülyeségeket, míg a család többi tagja igen.

Nekünk nem tetszik ez a mentalitás, így nem vagyunk olyanok, mint ők.

2018. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is temperamentumosak, én pedig gyerekként csendes,visszahúzódó, semmiért nem mertem szólni, ha belém kötöttek mindig hagytam magam, jól emlékszem,hogy a lúzerek közé tartoztam.

Már gyerekként is feltűnt,hogy nem merek úgy viselkedni mint a szüleim.

Körülbelül 20 éves voltam, amikor egy taxissal nézeteltérésem támadt (lehúzott pénzzel), és marhára igazam volt, annyira feldühített,hogy elkezdtem vele ordibálni az utcán. (előtte még a hangomat sem mertem felemelni másokkal szemben)

Rögtön körbevettek a kollégái, de tudtam,hogy a nyílt utcán nem fognak nekem esni fényes nappal, kiosztottam őket is,hogy mit keménykednek, húzzanak innét stb...nagyon bepörögtem, és rendőr illetve az emberek segítsége nélkül érvényesítettem az igazamat, a taxis visszaadta a pénzem.(az egészet így 0 forintból utaztam több mint 50 km-t)


Utólag belegondolva kemény volt, mert azért ezek a hiéna kategóriás taxisok leüthettek volna, de akkor úgy gondoltam,hogy nem mernek.

Ez volt a fordulópont az életemben, azóta nagyon éles lett a nyelvem, még nem vertek meg, bár fenyegettek már kalapáccsal is.

Nem keresem a konfliktust, de ha igazságtalanságot érzek önmagammal szemben, akkor azonnal támadok verbálisan.

Azóta több ismerősöm is van, sokkal népszerűbb vagyok a temperamentumosabb stílusommal.

Viszont alapjáraton még mindig csöndes,halk szavú ember vagyok, csak már feltudom emelni a hangom, és sikeresen megtudom védeni magam ill. hamarabb bepöccenek a korábbi énemhez képest is, meg a nagy átlaghoz képest is, akkor ha igazságtalanság ér, vagy ha az érdekeimet kell érvényesítenem.


Úgyhogy ez még változhat, bár nem írtad hány éves vagy.

Lehet,hogy neked is kell majd egy ilyen fordulópont az életedben, amikor meg kell védened magad.

Nem tartom magam temperamentumos embernek, csak temperamentumosabbnak.

2018. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!