Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen helyzetben...

Szerintetek ilyen helyzetben mit lehet tenni? Édesanyám a párjával az én lakásomban (örökségből) él és én nem részesedek belőle semmit. Külföldön tanulok saját pénzemből.

Figyelt kérdés

Elég hosszú a történet, de megpróbálom leírni röviden.

22 éves vagyok, apukám meghalt, amikor 10 éves voltam. Tőle örököltem(ikertesómmal együtt) pénzt, amiből lakást vettünk(anyám ötletére) még amikor kiskorúak voltunk.

Anyukám kb. már 9-10 éve együtt lakik egy emberrel, aki nekem kicsit sem szimpatikus(eladta pár dolgunkat, kutakodott, letagadta a gyerekét) és tulajdonképpen nekem még mindig egy idegen aki az én lakásomban lakik, ami után nekem nem fizet albérletet. 2 éve nem lakok már abban a lakásban, és egyedül amiatt zavar ez az egész, mert én Skóciában tanulok és havonta több százezer forintot keresek meg saját magam és fizetek ki az albérletre úgy, hogy (mindig az orromra van kötve) nekem van otthon egy saját lakásom. Sajnos az ikertestvérem nem látja hasonlóan a helyzetet, ő a barátjánál ingyen lakik, így érthetően nem szorul anyagi segítségre/megértésre, ezért jóval megnehezíti a helyzetet, engem állít be anyagiasnak, mikor én csak a jogos tulajdonommal szeretnék élni. Engem nagyon bánt ez az egész, hogy meghalt az apukám, és ez lett utána. A saját örökségemből konkrétan semmi hasznot nem látok, főleg úgy hogy magamnak kell mindent fizetnem és külföldön diákként elég nehéz az élet. A lényeg annyi, hogy egy évet halasztanom kell az egyetemből mert nem bírtam a tempót egyetem/munka stb mellett és elfogyott a pénzem, ezért itthon megyek albérletbe, mert én azzal az emberrel nem akarok együtt lakni, sajnos ki nem állhatom. Azon gondolkozom, hogy pár éven belül valahogy megbeszélném a testvéremmel hogy akkor vegye meg a részemet a lakásból, hogy legalább ennyi hasznom legyen apám halálból, hogy én a saját életemet finanszírozni tudjam, persze már előre számíthatok a balhékra, hogy így köcsög vagyok meg úgy...

Akárhányszor felhozom ezt a temát, még a "barátnőim" is azzal jönnek, hogy de ugye anyukádat nem tennéd ki a lakásból?" és hogy " neked úgy sem kell pénz, mert úgyis van neked". Csakhogy ez nem megoldás szerintem, a pénzem, amim van azt csak magamnak és a kemény munkának köszönhetem.

Engem nagyon bánt ez az egész, főleg hogy a barátomon kívül senki sem látja ezt a helyzetet úgy, ahogy én :(

Azt hozzátenném, hogy nagyon szeretem anyukámat, nem szeretnék ártani neki, de szerintem nagyon önző tud lenni, havonta 600 ezret keresnek együtt és mindig panaszkodik, hogy nincs pénze, de nyaralni, új autó stb. az megy.

Esetleg valakinek volt már hasonló tapasztalata? Vagy ti mit gondoltok, meg lehetne ezt valahogy oldani?



2018. jún. 9. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ketten voltatok örökösök?

Anyukád és a fickó milyen jogcímen lakik bent?

Van haszonélvezet a lakáson?

Anyukádnak milyen ingatlana van? Pl. hol laktatok, mielőtt ezt a lakást megvettétek volna?

2018. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itthon 10 000 Ft egy jogi tanács, szóval kérsz egyet egy ingatlanos ügyvédtől, és mindent tudni fogsz.

:)

2018. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben én is jogi tanácsot kérnék ügyvédtől, hogy mit tudok tenni. Oké, éljenek a lakásomban, HA emellett tudok én magam is boldogulni. Vagy hogy gondolják? Én dolgozzak éhbérért, éppen éljak meg, miközben ők több mint fél millióból élnek meg?
2018. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ügyvéd.
2018. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Család így család úgy az kész vicc, hogy van egy saját lakásod és ennek ellenére mégis neked kell albérletbe menned. Én kerek perec megmondanám a helyedbe, hogy szükséged van a lakásra, hogy legyen hol laknod, de anyád barátjával nem vagy hajlandó egy fedél alatt élni. Szóval mehet amerre lát. Vagy ha annyira jól keresnek kaparják össze a te részedet a házból és fizessenek ki aztán tesóddal majd lemeccselik, amikor az is rájön, hogy bizony teljesen kihasznál benneteket a pasas.

De egyébként csak ti örököltötök apád után? Anyád örökségével mi van ő mit kezdett vele? Vagy belefizette az új házba, és haszonélvezeti joga van ott, mert így azért teljesen más a történet....

2018. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

szia!

egy tulajdoni lapot néznék azon rajta van minden haszonélvezeti jog is.

ingyen lekerdezhető évi pár db a földhivatal weboldalán. ügyfélkapu kell hozzá.

2018. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Az nem csak a te lakásod, hanem a testvéredé is. Igen, az lenne a legegyszerűbb, ha kivásárolnának valahogy téged. Bár én a helyedben óvatos lennék, mert lehet észre se veszed és feléled az örökségedet, amit később, ha esetleg családot akarnál alapítani, nagyon bánnál.
2018. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként 100%, hogy anyád a haszonélvező, vagy akármi, mert ti kiskorúként alá sem írhattatok semmit, és ha ez így van, akkor joga van ott lakni, sőt, ő rendelkezik az ingatlan felett is.
2018. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8! A haszonélvező NEM rendelkezhet a lakással, nem adhatja el pédául vagy nem terheltetni meg csak úgy. Használhatja, birtokolhatja, hasznosíthatja, hasznait szedheti de rendelkezni na azt nem teheti. A beleegyezése nélkül eladni nem lehet, hiszen elvileg és gyakorlatilag is ő a használó.

Szerintem ne gyere haza erre az 1 évre, inkább dolgozz kint, sokkal jobban kereshrtsz és spórolhatsz ott!

2018. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!