Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az egészségi állapota...

A férjem az egészségi állapota miatt nem tud munkát végezni. Az előző házasságából született 3 gyermeke után eddig fizetett gyerektartás csökkentését kell kérnem. Hogyan tálaljam ezt a volt feleségének?

Figyelt kérdés

A volt felesége is tisztában van vele, hogy nagy a baj, tudja azt is, hogy én lettem a gondnoka, de a gyerektartásra eddig is háklis volt, ezért az utolsó pillanatig vártam ezzel a lépéssel.

Az a baj, hogy eddig az 50%-ot fizette a gyerekek után illetve minimum 30000Ft-ot, most viszont a kevesebb pénzből kevesebb összeg lesz megállapítva, azt mondták, kb 7-8000Ft/ gyerek, mert csak a rokkantságijának 30%-ig lehet terhelni és azt osztják fel az összes gyermeke között, tehát már a mi közös gyermekeinket is beszámítják. Ez azt jelenti, hogy az eddigi minimum 90000Ft helyett csak maximum 24000Ft lesz az össz gyerektartás. Ez nagyon kemény váltás lesz. Mielőtt még bármit is lépnék, először vele szeretném átbeszélni a dolgokat, de félek, hogy nem fogja túl jól fogadni a hírt.

Gondoltam, áthívom őket a hétvégén és akkor próbálok vele beszélni, de azt sem szeretném, ha a gyerekek előtt rendezne jelenetet.

Volt aki azt tanácsolta, hagyjam, majd megtud mindent, ha megkapja a bíróságról a papírt, de ezt úgy érzem, mintha hátba támadnám vele.


2018. júl. 6. 08:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
13%

"Normális ember nem húz le beteg-magatehetetlen embert."


Normális ember hogy közli a gyerekeivel, hogy mostantól feleannyit esznek?

2018. júl. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs miből vásárolni, akkor bizony kevesebbet esznek, utolsó. Ha nincs elegendő jövedelme az apának, nem tud miből fizetni. Gondolj már bele, nem szórakozásból került ilyen helyzetbe.
2018. júl. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

21-es: gondold már át, amit írtál!


"

"Normális ember nem húz le beteg-magatehetetlen embert."


Normális ember hogy közli a gyerekeivel, hogy mostantól feleannyit esznek?"


Ha a kérdezö párja az elözö kapcsoaltban lenne, és úgy történt volna vele ez, akkor is ugyanígy jóval ekvesebb pénz lenne a családban (ahogy a jelenlegi családja esetében így is van) és ez nem "közlés" kérdése, hanem tény!

Ha valakinek nincs vagy igen alacsony a jövedelme, akkor abból nem tud többet adni, mint amennyi van és egy leszázalékolt beteg esetében olyan sincs,h ogy keressen jobb munkát - mert éppenhogy munkaképtelen.

Te is - meg több másik válaszoló is - azon akad fenn, hogy az elözö családnak csökken a bevétele, és mi lesz azokkal a gyerekekkel, de arra egyik sem gondol, hogy a kérdezövel közös gyerekek is ugyanilyen helyzetben vannak, mert az apa fizetése gyakorlatilag kiesett (ha a rokkantsági nyugdíj 30%-a 7-8000 Ft, akkor az egész 23-26ooo, ami enyhén szólva sem elég még a beteg étkezésére sem), és egyedül az anya fizetéséböl kell megélniük.


Egyébként az is érdekelne, hogy szerinted mi lenne a megoldás, ha az apának nincs jöveldeme, akkor miböl fizetne többet az elözö gyerekekre a semmiböl? JObb lenne, ha elöször gondolkodnál, mielött ennyire butaságokat írsz!

2018. júl. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
21-es az a típus, aki a föld alól is tíz (lakkozott) körömmel kikaparná a férfit a pénzéért.
2018. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
7%
21-es vagyok. Az a típus vagyok, aki ilyenkor átvállalja a párjától az előző házasságból született gyermek iránti kötelezettségeit. Ne ítélj, amíg nem ismersz.
2018. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
Értem, utolsó. Tehát a saját gyerekeid és ti ketten fogtok konkretan éhezni és a hid alá költözni, ugye?
2018. júl. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező? Hogy fogadta a volt feleség a határozatot?
2019. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, nyilván sehogy, ez egy szép kis mese volt

Ha tényleg így lett volna, érdeklik a válszok.

2019. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
73%

Megint te 61%-os???? Csak veszekedni tudsz minden válaszoddal!


Ha tényleg akkor baj volt, akkor adott esetben a férj teljes ápolásra szorul vagy meghalt, a kérdezönek meg fontosabb dolga van, mint a gyakorira írogatni.

2019. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!