Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg tudnák mondani mennyi...

Meg tudnák mondani mennyi lenne a gyed összege? Ha a munkáltatómnak nem tetszene a terhességem és 3-4 hónapos terhesen elküldene akkor mit tehetnék, hogy kapjak gyedet? Ha megszűnne a munkám gyed azért járna? Köszönettel:Tóthné A. Mária

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk babát jövőre, vagy legkésőbb 2011. első felében.2007. márciustól 2008. augusztusig voltam bejelentve az előző munkáltatómnál.Utána munkanélkülin voltam fél évig.Ezután nem volt bejelentett munkahelyem.Májustól magam fizettem a tb-met,hogy mégis legyen biztosításom.Most augusztusban találtam egy munkahelyet ahol minimálbérrel bejelentettek./Majd később emelik 70000-80000-re./
2009. szept. 16. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A munkáltató terhesen nem küldhet el, ne rúghat ki, úgyhogy ez a része nem probléma.

Az összeget majd megírja valaki, nem tudom biztosan.

2009. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, engem iselakartak küldeni 3hónapos terhesen! Én egyszerűen elmentem táppénzre! A gyedet mindig az igénybenyújtás napjához képest az előző év bruttó jövedelmét veszik alapul. Most változott a törvény nem tudom mennyi munkaviszonynak kell lennie a gyedhez. Ha mondjuk 2010-végén szülsz akkor ugye a szülés napjától, (de legkorábban a kíírt szülés napját megelőző 28 nappal) már elmehetsz TGYÁS-ra. A TGYÁS alapja a 2009-es éved lesz ha abban az évben volt 168nap bejelentett munkaviszonyod.

Ami ugye ahogy írod elvileg meglesz. A TGYÁS fél év, utána jön a GYED aminek alapja a 2010-es éved jövedelme lesz. Tehát a legjobb az lenne, ha most végig tudnál dolgozni, hogy legyen munkaviszonyod. Egyébként tényleg nem küldhetnek el, sőt munkaidő kedvezmény is jár akkor ha orvoshoz kell menned! Arra figyelj, hogy ahogy terhes leszel a védőnőnél háziorvosnál jelentkezz kiskönyvért! Ezt be kell mutatni a munkáltatónak! (Én alá is írattam velük) Innentől kezdve védett vagy!

2009. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányok, sokszor leírtuk, nem kell kiskönyv, nem kell aláíratni, nem csak akkor vagy védett! Ne hagyjátok már magatokat, könyörgöm!

A terhesség, fogantatás pillanatától védett vagy. Ha a munkáltató ki akar rúgni, közlöd, hogy nem teheti, mivel terhes vagy és véd a törvény. Ha mégis kirúg, szépen elbattyogsz a munkaügyi bíróságra, aki szépen visszahelyeztet téged az állásodba és addig se kellett dolgoznod, amíg a per le nem zajlott, a fizetésedet pedig megkapod visszamenőleg. Ez 1000 %. Tehát csak azért ne menjetek el táppénzre, mert ki akarnak rúgni! Ne foglalkozzatok vele, mivel NEM RÚGHAT KI. Ennyi.

Ne legyünk már ilyen mulyák, mint akivel mindent megtehetnek! Álljatok ki magatokért!


Csak megjegyzés, hogy ha te se tudod, hogy terhes vagy és kirúgnak, aztán kiderül, hogy te már akkor terhes voltál, amikor kirúgtak (pedig te se tudtad akkor még), akkor szintén vissza KELL venni téged, mintha sose rúgott volna ki a főnök. Tehát a törvény akkor is véd, ha te se tudsz még a terhességedről. A főnök tudomása végképp nem kell hozzá, tehát nem kell bejelentened. Értelemszerűen akkor teszed jól, ha bejelented neki, hiszen joga van tudni az egészségedben bekövetkezett ilyen lényeges infomációról a törvény szerint, tehát nem kell titkolni, előbb-utóbb jelentsd majd be.

2009. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!