Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni hogy...

Tanácsot szeretnék kérni hogy ilyenkor mi a teendő!?

Figyelt kérdés

Sziasztok 20 éves lány vagyok 2 hónapos terhes már el múltam. Állandó munka helyem nincs csak alkalmanként dolgozom 4-5 órát. A tbt fizetem magam után de magán orvoshoz járok. Tudtok esetleg abban segíteni hogy hol tudok utána járni annak hogy milyen "támogatás" illet meg. Állandó munka helyem még nem volt amióta abba hagytam a tanulást. Mindenhol csak napi vagy alkalmi szerződést kaptam vagy épp még azt se.... Tbt nem fizetnek utánam így ezt én magam teszem meg. Esetleg ha a munkanélküli központban le jelentkezem mint pálya kezdő és be is jelentem hogy terhes vagyok, akkor tudnak valamit segíteni?? Mert nem szeretném hogy mindent a párom álljon csak... Köszönöm előre is a válaszokat


L/20



2018. júl. 10. 14:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék az anyagi helyzetünk kellően jó ezért is mertük vállalni a kicsit. Párom külföldön tartózkodik évek óta. Az anyagi helyzetünkre nincs okom panaszra. Minden meg van ami kell ház kocsi stb.. Itt csak az a kérdés hogy én nem dolgoztam állandó be jelentéssel és hogy ebben az ügyben hol tudok tanácsot illetve segítséget kérni. Ami "támogatást" kapnék az pedig a kicsinek menne egy számlára. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat mert mint párom szülei mint az én szüleim mellettünk vannak mindenben.
2018. júl. 10. 14:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyzseri anyasági fog járni, ha megszületett a baba. Ezen felül GYES-t és családi pótlékot fogsz kapni. Más juttatás nincs. A GYES alatt nem kell TB-t fizetned magad után, mert biztosítottnak minősülsz arra az időre.
2018. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Gyest kapsz majd, brutto 28500 ft. Mást nem nagyon hiszem de a MAK honlapján biztos van fenn info.
2018. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyes jár csak.

36N

2018. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm szépen a válaszokat. :)
2018. júl. 10. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági 64000, GYES 25000, családi pótlék 12000. Ennyi.

Esetleg kérdezd meg a védőnő hogy a helyi önkormányzat ad e valami támogatást. Itt nálunk egyszeri 60000 ftot ad...

2018. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!