Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páros számú rózsát illik adni?

Páros számú rózsát illik adni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak volt tegnap a születésnapja, nem volt időm venni neki ajándékot, Máma voltam a Tescóban és vettem neki rózsát 8 rózsa volt rajta. Nem vettem észre. Aztán hazajövök hoppá páros és páratlant kellett vennem. De mindjárt eldobtam azt a 8.kot. Ez mind babonaság, ha veszek valakinek páros csokrot ruzsaval akkor temetésre viszi az utolsót?


Kellemetlenül érzem magam emiatt.


2018. júl. 13. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Soha nem figyeltem. Nem is volt belőle még problémám :D
2018. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Inkább a helyesírásod meg a fogalmazásod miatt érezd magad kellemetlenül.

De amúgy páratlan számú (10-nél kevesebb) rózsát illik adni, kivéve, ha kerek 40., 50., stb. szülinap. Temetési koszorút páros számú virágból csinálnak.

2018. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Azért szokás páratlan számú virágot adni, mert azt szebben lehet elrendezni vázában, semmi köze a temetéshez!
2018. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ezt péntek 13-án? 😊

Én ezt a babonát még nem is ismertem.

2018. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy tetszetősebb a páratlan, viszont nagyobb számnál ez már úgysem látszik. Plusz nem mindenkit érdekel ez. De ha valakit annyira zavar, kivesz egyet és odaadja másnak vagy önmagának, ha szereti a virágot, ez nem végülis nem nemfüggő, bár erősen korrelál...
2018. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!