Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtehetem ezt az exférjemmel?

Megtehetem ezt az exférjemmel?

Figyelt kérdés

A "beszéljük meg" részen túl vagyunk, ha felhozom neki, mered maga elé, meg se szólal, vagy terel.

A problémám:

Úgy áll a láthatáshoz, mintha gyerekkölcsönző lennék: variál, módosít, van hogy előbb hozza őket, vagy nem is jön el, és nem reagál az üzeneteimre, csak napokkal később ad elő valami ordas nagy kamut, majd ha megkérdem, miért nem jelzi időben, hogy nem jön, megint elhallgat napokra (kizárólag facebookon beszélünk, nem tudom az új számát)

A lányok (8 és 4 évesek) várják, mert mindig ígérget nekik, aztán rajtam csattan az ostor, nekem kell kezelni a csalódottságukat, frusztrációjukat, főleg a nagyét.

Eldöntöttem, hogy betartatom a végzésben leírt láthatást: kéthetente szombat reggel 9- vasárnap este 6-ig.

Ha nem jön fél tízig, elmegyünk a lányokkal a nyaralóba, ha értük jön, akkor én megyek, és másnap estig nem veszem át őket(lévén, itthon se leszek)

Megtehetem ezt, ha előre közlöm vele, hivatalos formában?


2018. júl. 15. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem külön hivatalos formában nem kell közölnöd ezt, hiszen már megvan a végzés: szombat reggel 9-től vasárnap este 6-ig, 2 hetente. Így is többet teljesítesz azzal, hogy variálhat, átveszed őket hamarabb, velük vagy akkor is, ha nem jön értük, stb.

Én a helyedben leírnám neki, hogy ezekkel a dolgokkal nagyon a gyerekeid lelkébe gázol, és mostantól csak a végzés szerinti időt biztosítod neki. HA tudja tartani a leírtakat - azaz időben jön és időben hozza őket - akkor hajlandó vagy belemenni abba, hogy pl hét közben is elvihesse őket, stb. Szerintem így teljesen korrekt lenne.

2018. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Leírtam neki. Elmondtam, hogy min megy keresztül a nagylány, mennyit sír, dühöng miatta.

Válasz: mit csináljak most ezzel?

Miután leírtam, hogy "vidd őket rendszeresen", másfél hétig nem írt semmit, majd annyit, hogy mikor jönne a lányokért, élőben felpattant és elindult, mikor beszélni próbáltam vele.

(Többek közt ezért is váltunk el)

2018. júl. 15. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

És akkor hol leszel este 6-ig, hogy ne tudja őket előbb lepasszolni?

Egyébként ez a nyaralós ötlet jó, mindenképp meg kell próbálnod, csak ezt a részt nem értettem

Igen, megteheted. Vasárnap este 6-ig tart az idő, tehát nem vagy köteles otthon ülni egész nap és várni, hogy most épp hány órával előbb jön a gyerekekkel. Ha nem ért a szóból, akkor majd ebből fog.

2018. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

A láthatás az exférjed részéröl NEM kötelesség, CSAK jog.

Azaz nem KELL elvinnie a gyerekeket és nem köteles az egész hivatalos láthatás alatt magánál tartani öket.


Viszont te KÖTELES vagy a meghatározott idöpontban átadni a gyerekeket, mert különben te leszen büntethetö.

Ha nem jön idöben, és nem szól, hogy esetleg késik, akkor jogodban áll elmenni a gyerekkel akárhová, nem kell egész idö alatt készelétben állni velük.


Amit megtehetsz, hoyg minden ilyen esetet, amikor nem jön értük, jelzed a gyámhatóság felé - csak azért, hogy nyoma legyen -, és adott esetben ez alpaján módosíttathatod a láthatást.

2018. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
4. Attól még a két kiscsaj lelkének nem lesz jobb. "Apu egy s.eggfej, de legalább anya jelentette őt"?
2018. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Én oda se adnám őket,sőt kérnék távol tartásit,teljes felügyeletet,korlátozott láthatást h csak a jelenlétemben láthatja sehova se viheti, az ilyen nem apa nem a gyerek érdekli csak h rajtuk keresztül kicseszen anyuval,saját tapasztalat,de az ilyen csinál mindig elsőre babát az uj nőjének..
2018. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

5-ös: önmagában attól, hogy bejelenti, nem lesz jobb a gyerekeknek, de ezzel tudja az anya igazolni, hogy az apa nem törödik a gyerekekkel rendesen, és adott esetben megvonják töle a láthatási jogot.

A gyerekeknek még az is jobb, ha egyáltalán nem láthatják az ilyen apát, mint az, hogy várnak rá, és mégsem jön, és ez van a következö alkalommal is - és minden esetben nagy csalódásban van részük.

Az addig OK, hogy nekik az lenne a legjobb, ha az apa normálisan állna a témához és nem verné át rendszeresen öket, de ha erre nem képes, akkor a gyerekek könnyebben átvészelik a teljes elválást, mint ezt a huzavonát.

Szóval CSAK EZÉRT írtam a bejelentéseket, ugyanis csak így tudja az anya igazolni az apa megbízhatatlanságát, csak bemondásra, hogy "rendszerint nem jön értük" nem foglalkoznak a dologgal.

2018. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy kicseszésből csinálja, ezek inkább bűntudat-csökkentő láthatások.

Mert amúgy nem érdeklődik, se az ovis ballagásra nem jött, most rá se kérdezett a nagy bizonyítványára.

Túl éretlen.

Én is az voltam...

Mielőtt jönne a "minek szültél kettőt neki" rész (tapasztalt gyakoris vagyok) nos... Ha a jelenlegi tapasztalataim töredékével rendelkeztem volna 18 évesen, akkor nem megyek hozzá két héttel a 18. szülinapom után.

De egy buta kislány voltam, aki az alkoholista szüleitől menekült, és vágyott arra, hogy szeressék, vágyott a saját tökéletes kis családra.

Már megtanultam nem gyűlölni magam ezért.

2018. júl. 15. 20:26
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen megértem. Sajnálom, hogy tapasztalatlan voltál, a szememben ez a szüleid szegénységi bizonyítványa. Nem, nem ők szülték a két kislányt. De ők hajszoltak a szeretethiányba.
2018. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
Az exférjeddel azt teszel, amit akarsz, de a kislányokkal ne tedd és őket ne is keverd bele a konfliktusotokba, még ürügyként se. Az otthonról menekülésnek meg mindig ez a következménye, a tévút.
2018. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!