Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek mennyit foglalkozik...

A férjetek mennyit foglalkozik a gyerekkel? És miben segít a gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 éves, és az apja még egyszer sem kelt fel hozzá éjszaka, pedig 1 éves koráig kb. 10x ébredt, de a rekord 17 ébredés volt. Most már szerencsére csak 1-2x kel fel éjszaka, mert pisilnie kell vagy szomjas.

Kb. 2x fürdette, mert nagyon megkértem rá, mert én nem értem rá. Egyszer nagy könyörgés árán elment vele biciklizni, mivel most tanult meg. Etetni még nem etette, azt sem tudja miket eszik. Ha megkérem, hogy játszon vele, az abból áll, hogy leülteti maga mellé a tv, vagy internet elé. Ha kiviszi, ő szintén leül, a gyerek meg had játszon egyedül.

Ő arra hivatkozik, hogy el van fáradva, holott 6-7-kor kel, délben hazajön enni, akkor ő is lefekszik a gyerekkel aludni 1-2 órahosszára, és este 5-6-kor már itthon is van.

Tegnap azzal húzott fel, hogy mivel most összevitáztunk más dolgon, ezért külön alszunk. Ő a gyerekkel egyszobában, én külön az emeleten. Éjszaka hallottam, hogy hív a kisfiam. Vártam, hogy hátha reagál rá, mivel ő ott van mellete, de pár perc múlva már sírva ordított nekem a drágám, én még mindig vártam. De aztán csak lejöttem hozzá nagy hassal, mivel mindjárt szülök. És ő aludt, mint a poc, azt mondta, hogy nem hallotta, hogy ott mellette sír a gyerek, és még fel volt háborodva, hogy csendben legyek már. Sehova nem visz minket, pedig a gyerek is vágyna rá, meg nekem sem jó itthon begubózva mindig. De ő elmehet horgászni, mert kikapcsolódásra vágyik.

Bár nagyon szereti a gyerekét, tudom, hogy egy igazi apa nem ilyen. Írjátok már le, hogy nálatok ez hogy van, hadd dugjam az orra alá, mert ő jó apának hiszi magát.

Ja és ezek mellett a házimunkában sem segít semmit, de azt nem is várom el, csak a gyerekkel foglalkozna eleget.


2010. jún. 19. 07:36
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Én apa vagyok. Azért váltunk el, mert mindig én foglalkoztam a gyerekkel. Én keltem fel éjjel, én etettem, én fürdettem. Pedig én dolgoztam napi 8-10 órát. Az anyja gyesen volt, és mégsem foglalkozott vele. Azt mondta mindig "te akartad" A végén már velem se foglalkozott, csak a nettel. Mégis ő nyerte meg a gyerekelhelyezési pert. De most sem foglalkozik vele, mert a nagyanyjára hagyja, ő pedig kijár külföldre feketén dolgozni. Igazságtalan a sors. Imádom a fiam, ő a mindenem, és mégis olyan helyen kell felnőnie, ahol nincs nevelve, és egy ingerszegény környezet van! UFF
2010. jún. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon szomorú, hogy nem segít Neked a férjed! Az én férjem 5.30-kor kel reggelente, este fél 6,mire hazaér. Akkor rendszerintegyütt vacsorázunk 3-an, utána pedig elmosogat vagy játszik a kislányunkkal. persze van olyan is, hogy együtt tv-znek, de rengetegszer viszi ki az udvarra is olyankor, hintáznak, csúszdáznak, labdáznak. Nélkülünk semmilyen kikapcsolódást nem tervez, mondjuk együtt sem kapcsolódunk ki sokat, mert a munkája mellett 1 éve minden szabad idejében építi a házunkat az apáinkkal. Minden este ő fürdeti a gyereket, nagyritkán én, csak mert segíteni akarok neki. Ha este dolgozom, általában kitereget, ha lejárt a mosógép és el szokott mosogatni. Óriási segítséget nyújt nekem! Éjszaka általában ő kel fel a lányunkhoz, előbb ébred, mint én és már este mondom neki, ha felkel, szóljon nekem! Általában mégis ő megy fel, nem szól.

Tudom, hogy mintaférjem van! De a tiéd még a felét sem teszi meg és ez nem jó! Az én férjemnek különleges a kapcsolata a lányával, de ha nem foglalkozott volna vele az első perctől, ez biztosan nem így lenne!

Remélem a Te férjed is rájön, hogy mostmár nem csak magával kellene foglalkoznia!

2010. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
89%
Én a helyedben választás elé állitanám a férjem.Vagy segit vagy válok.Ennyi.De gyanitom hogy nem tud és nem is akar változtatni a helyzeten.Egész életedet igy szeretnéd eltölteni?Egyébként milyen a kapcsoltaotok?Elötte milyen volt?Voltak már akkor is jelek hogy ez nem egy jó élet?A házaséleten kivül gondolom nem sok örömed van a férjedben.Gondold át és cselekedj!sok sikert!
2010. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

13 hetes a fiam, apás szülés volt.


Az éjszakai műszak az enyém, mindig én kelek fel, hiszen ő dolgozni jár, én meg ha szerencsém van, napközben tudok lopni egy kis alvást. Reggel hétkor megy el, este hat körül ér haza. Minden este foglalkozik legalább egy órát a fiával, játszik vele, segít a fürdetésben, az etetésben (anyatejes, de nem szopik). Főleg hétvégén tud segíteni a házimunkában: főzésnél ő a kukta, aki zöldséget pucol, a bevásárlás teljesen az ő reszortja, segít a teregetésben és porszívózik, végzi az udvari munkák nagy részét. Szombat délelőtt ő vállalja a gyereket, hogy tudjak én is aludni egy kicsit, valamint hétvégén velünk jön sétálni.


Hűha, ez így leírva nem is kevés. :-)


"Cserébe" hagyom nagyokat aludni, amikor hazajön a munkából, a szabadidejét úgy osztja be, ahogy neki jólesik (foci vb, tenisztornák a tévében, internet, letöltögetés, legózás!), és hétközben szinte semmi segítséget nem kérek tőle a házimunkában. A fiával magától foglalkozik, nem kell felszólítás hozzá.

2010. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Mindenben segít. Az elejétől fogva (20 hónapos). Volt olyan időszak, hogy csak ő kelt hozzá éjjel. Hazajön munkából, első a lányunk. Játszik vele, eteti, pelenkázza stb.

Emellett a házimunkát is megosztjuk valamint abból sincs sose gond, ha én egy-egy este elugrom barátnőzni. Természetesen ő is megy, amikor szeretne.

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de nem tudom megállni, h ne kérdezzem meg:


Miért szülsz neki még egy gyereket? Nyilván tisztában vagy vele, h akkor sem fog többet segíteni. Ezek a dolgok legkevesebb 1 év alatt ugye kiderültek, tehát amikor teherbe estél, már tudtad, h apaként csapnivaló. Akkor miért? A gyerekek érzik ám, ha nem foglalkoznak velük szívből...

2010. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ma 08:02-es: ugy látom, TI rájöttetek, hogy hogy lehet jól csinálni!!!!
2010. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszi. :-))))
2010. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mi a fenének szülsz még egy gyereket ha tudod hogy rossz apa?
2010. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen ilyenkor csakazt tudommondani, hogy ezért nem árt meggondolni, hogy az ember kihez megy hozzá és kit választ a gyerekei apjának.

Mert megváltoztatni nem fogod, viszont eddig is ilyen volt, tehát láthattad előre mi vár rád.

2010. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Nálunk ez érdekesen alakult, mert az Én férjem éjszaka dolgozik így az éjszakai kelésekben nem tud(ott) segíteni. (2,5 éves a fiunk.) A délelőttök is kilőve, mert olyankor alszik. Ezt tudtam amikor hozzámentem, így csak szervezés kérdése az egésze. Cserébe viszont sokat foglalkozik a gyerekkel, játszanak rengeteget, ha itthon van mindig Ő fürdeti stb. Néha sajnálom szegényt, mert sokkal többet szeretne segíteni, de most épp a "csak az Anya jó" korszak van.... A házimunkában is segít amennyit tud, de mivel sokat dolgozik ezt nem várom el tőlle.

Nem írigyellek! Én azt hiszem szerencsésen választottam.

Megoldást meg nemigen tudok, ha valaki alapból nem segítőkész és tojik a gyerekére nem tudom mitől változna meg. Kitartás!

2010. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!