Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek mennyit foglalkozik...

A férjetek mennyit foglalkozik a gyerekkel? És miben segít a gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 éves, és az apja még egyszer sem kelt fel hozzá éjszaka, pedig 1 éves koráig kb. 10x ébredt, de a rekord 17 ébredés volt. Most már szerencsére csak 1-2x kel fel éjszaka, mert pisilnie kell vagy szomjas.

Kb. 2x fürdette, mert nagyon megkértem rá, mert én nem értem rá. Egyszer nagy könyörgés árán elment vele biciklizni, mivel most tanult meg. Etetni még nem etette, azt sem tudja miket eszik. Ha megkérem, hogy játszon vele, az abból áll, hogy leülteti maga mellé a tv, vagy internet elé. Ha kiviszi, ő szintén leül, a gyerek meg had játszon egyedül.

Ő arra hivatkozik, hogy el van fáradva, holott 6-7-kor kel, délben hazajön enni, akkor ő is lefekszik a gyerekkel aludni 1-2 órahosszára, és este 5-6-kor már itthon is van.

Tegnap azzal húzott fel, hogy mivel most összevitáztunk más dolgon, ezért külön alszunk. Ő a gyerekkel egyszobában, én külön az emeleten. Éjszaka hallottam, hogy hív a kisfiam. Vártam, hogy hátha reagál rá, mivel ő ott van mellete, de pár perc múlva már sírva ordított nekem a drágám, én még mindig vártam. De aztán csak lejöttem hozzá nagy hassal, mivel mindjárt szülök. És ő aludt, mint a poc, azt mondta, hogy nem hallotta, hogy ott mellette sír a gyerek, és még fel volt háborodva, hogy csendben legyek már. Sehova nem visz minket, pedig a gyerek is vágyna rá, meg nekem sem jó itthon begubózva mindig. De ő elmehet horgászni, mert kikapcsolódásra vágyik.

Bár nagyon szereti a gyerekét, tudom, hogy egy igazi apa nem ilyen. Írjátok már le, hogy nálatok ez hogy van, hadd dugjam az orra alá, mert ő jó apának hiszi magát.

Ja és ezek mellett a házimunkában sem segít semmit, de azt nem is várom el, csak a gyerekkel foglalkozna eleget.


2010. jún. 19. 07:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
És akkor nemsoká 2gyerkkel fogsz egyedül küszködni,hurrá sok eszed van.Minek szülsz neki még egy gyereket?Akkor most már két gyerekkel nem fog foglalkozni,egyedül a gyerekeket sajnálom téged egy cseppet sem.
2010. jún. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A nevelésben segít leginkább, rá sokkal jobban hallgatnak, és ő többmindent meg is ad nekik... Amúgy annakidején ő sem igazán kelt fel éjszakánként, de napközben viszont sokat járkált velük, amíg végezhettem a dolgom itthon.
2010. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kilenc hónapos a fiam,és az én férjem sem kelt fel hozzá még fel éjjel.DE.Én ezt nem várom el tőle, mert ő napi tíz órát dolgozik a hét hat napján.Szerencsére nincs is rá szükség,két hónapos kora óta nem kel fel éjjel,még most sem, hogy jön a foga.Viszon minden este a férjem fürdeti egyedül egy hónapos kora óta,én addig pihenek, netezek.A házimunkába annyit segít be, hogy minden este ő mosogat,de ha megkérem valamire plusszban, akkor segít.Vasárnaponként családlátogatásra megyünk, de ha nem, akkor elviszi délelőtt sétálni, amíg én főzök.Este hatkor jön haza, de alvásig,vagyis nyolcig ő foglalkozik a gyerekkel.Szóval beszélj a férjeddel, mert ez nem normális, amit csinál,főleg, hogy nemsokára szülsz.Ilyenkor lesnie kellenne, hogy mit tud segíteni.És mi lesz, megszületik a baba?Én lehet nem vállaltam volna be a másodikat.

2010. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én és a hugom így nőttünk fel. Az apánk soha nem foglalkozott velünk, egy pelenkát nem cserélt ki, nem fürdetett, nem játszott velünk, soha nem ölelt vagy puszilt meg, nem kérdezte mi volt a suliban. Semmit nem tud rólunk. Azt sem, hogy milyen iskolába járunk, azt sem, hogy mi a kedvenc zenénk. Semmit. És nem is akarja tudni. Beszélni se szoktunk vele, pedig egy házban lakunk. Nem tekintjük apánknak, mert nem úgy nőttünk fel, nem olyan kapcsolatban. Még normálisan hozzánk se tud szólni, mert magázódik velünk. Nagyon rossz így felnőni, hogy itt van a házban, de mégsem az apám. Egyáltalán nem érzek úgy iránta, mint lány az apja iránt. Teljesen közömbös. Ne akard, hogy a te gyerekeid is így nőjjenek fel. 19/L
2010. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért szülsz 2. gyereket ebbe a házasságba, nem a férjeddel van a legfőbb probléma hanem veled. És miért nem várod el, hogy segítsen a házimunkában????? Akkor ne csodálkozz rajta hogy ezt kapod. A férjed munkaideje egyáltalán nem húzós, te 24 órás szolgálatban vagy otthon, minimum lenne hogy mindenből kivegye a részét. De ismétlem, ez nem az ő hibája, ill. csak 50 %-ban, mert mindig van az egyik, aki próbál megtenni valamit a másikkal, és van a másik, aki ezt balek módjára eltűri.

Kérdésedre válaszolva: 25 hónapos a gyermekünk, a férjem már a kórházból is olyan csili-vilire kitakarított lakással várt haza, amilyen talán újkorában sem volt. Az éjszakai kelésekben a szoptatás időszaka alatt nem tudott besegíteni, (de azóta abban is) de minden másban igen. Kezdettől ő fürdeti, ha itthon van ő pelenkázza, etetni nem igazán van türelme, de ott is segít sokszor. Ha hazajön este fáradtan a munkából, rögtön játszani kezd vele, imádja, bírkóznak, sokszor persze tévéznek is, viszi ki az udvarra, együtt ásnak, kalapálnak, mindent. Legtöbbször a férjem mosogat, egyszerűen azért, mert én utálok, neki meg nincs problémája vele.... és sorolhatnám, mi mindent együtt csinálunk, velünk érzi jól magát. De ezért mind a ketten tettünk, hogy ez így kialakuljon, én is igyekszem mindenben a kedvében járni, ami neki fontos, és ő is nekem.

Próbálj változtatni, bár ennyi idő után ez már nagyon nehéz, a legelejétől nem kellett volna a kis fenekét kinyalni, hanem egy egyenrangú kapcsolatra törekedni, ilyenkor már nehéz egy férfit megváltoztatni, hiszen eddig szó nélkül tűrtél.

Azért érdemes megpróbálni, és a 2. gyerekkel az elejétől vegye ki a részét mindenből. Sok sikert.

2010. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A mi lányunk egy éves.Az elején is sokat segitett,felkelt éjszaka hozzá,foglalkozott vele ha épp hasfájós volt,stb.Aztán jött egy időszak amikor ugy nem igazán segitett semmit,esetleg játszott a gyerekkel olyan fél órát meló után,de egy jó ideje megint sokat segit,már amikor itthon van,mert dolgozik is,meg házat is épitünk,ugyhogy nem nagyon tud velünk lenni,mert amikor hazajön is hullafáradt,de igy is van hogy ő kel fel a gyerekhez éjjel,vagy este megeteti,elaltatja,vagy van hogy ha nagyritkán el akarok menni valahova akkor el viszi magával egy pár órára,akár a házhoz is.
2010. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szerencsések vagytok, hogy nektek ilyen segítőkész férjetek van. De hát ez lenne a normális.

Szerintetek a következőből mire következtessek?

A kisfiam kérlelt, hogy menjünk vele biciklizni, de mindketten, én és a férjem is. De erre a férjem azzal jött, hogy ha én is megyek ő nem jön. Pedig én is úgy elmentem volna velük sétálni.

2010. jún. 19. 18:13
 18/20 anonim ***** válasza:

A leírtak szerint ezt a férfit se nem jó férj se nem jó apa. Leginkább egy önző gyerek.


"ő jó apának hiszi magát"

Sajnos van egy olyan szülő típus aki szerint avval, hogy elmegy dolgozni, van a gyereknek kajája, ruhája, cipője már eleget tett a családi kötelességeinek. (Nőben is akad ilyen, nem csak a férfiak sajátja ez.)


Nekem szerencsés beosztásom van (24-72) így sokat vagyok otthon. Mikor nem dolgozom enyém a fürdetés. Zömében én megyek a gyerekekkel sétálni, játszóterezni, de legalább az egyiket elviszem, hogy a feleségemnek könnyebb legyen. A házimunka 1/3 1/4 részét én csinálom. Jut eszembe: nekem 24 óra után is többnyire van erőm a gyerekekkel játszani.


Szerintem igen is elvárhatod, hogy valamit ő is válaljon a házimunkából. Ha nem várod el, akkor tutira nem is fog segíteni benne. Azután, hogy a gyakorlatban, miképp szorítod rá ezekre, abban konkrétat nehéz mondani.

2010. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Két-három napra ha tudsz menj el a szüleidhez s hagyd rá a gyereket leírt használati tanácsokkal. Talán észbekapna mikről marad le.


Nálunk is néha elfelejtette mit kéne csinálni a babánkkal de akkor egy hétig én is "elfelejtetem" őt, nem mosok, főzök, kint aludhat, semmi puszi, simi, kedvesség.



Azóta ő fürdet, kiviszi babakocsizni, pelusoz néha, én addig főzök vagy picit pihenek. Éjszaka az enyém a baba de nappal amikor tud mindig együtt van velünk, kitereget, rendet rak, hancúroznak. Már 7 hónapos s minél ügyesebb annál jobban tudja gyömöszölni s kezd belerázódni. :)

2010. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Butuska vagy de nagyon, nem mi vagyunk szerencsések, hanem te vagy balek, mégpedig elég nagy. Nem bántásból írom, hanem inkább ébresztőként. Megkockáztatom nem a férjedben van a fő hiba, hanem benned.... mondom ezt azután hogy egy csomóan leírtuk a tényeket, erre annyi a kommented, hogy szerencsések vagyunk... ezek szerint még mindig nem érted a saját helyzeted...ébredj fel, nem rabszolgasors van és Isaura... azok az idők már jó régen lejártak.
2010. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!