Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl problémás?

Én vagyok túl problémás?

Figyelt kérdés

Elég kényes téma, esélyes hogy túlreagálom.


Arról lenne szó, hogy van egy házaspár, akik a barátaink. Nem a legközelebbi barátaink, de jóban vagyunk. Van 2 kisgyerekük, mindkettő nagyon mozgós. Amikor látogatóba jönnek, folyamatosan figyelni kell rájuk, mert mindent szédszednek.


Pl. Kétmosásnál játszik a nagyobbik a vízzel, úszik minden, a csempén áll a víz amit széthord. Mellesleg alapból vízmániás, az udvaron is locsolás mániája van.


A kisebb ha eszik, több ennivaló van a padlón, mint a szájában vagy az asztalon. Leesik, szétapossa, aztán van hogy megeszi onnan.


Legalábbis 1 órás takarítás vár rám, ha távoznak.


A szülők szerint ez normális. Bár néha látom, hogy nem tetszik nekik, hogy nem lehet enni tőlük és elvárnák, hogy foglalkozzak velük míg esznek. Főleg a kisebbtől nem lehet.


Kihúzogják a fiókokat, mindenhová be(fel)másznak, szóval semmi sem tabu. Nem szólnak rájuk. Az apa szerint vicces, az anya mondja, hogy rosszak, de ezzel le is van zárva.


Kedvelem őket. Soha nem mondtam semmit nekik, se a gyerekeknek sem, hogy pl. ne csinálják ezt vagy azt.


Legyek szigorú, de most komolyan ez a normális?


2018. júl. 26. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi idősek a gyerekek?
2018. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A nagy 5 a kicsi 1,5.
2018. júl. 26. 14:55
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Minden gyerek annyit enged meg magának, amennyit megengednek neki. Ezek nincsenek nevelve, szarnak rájuk otthon. Sok mindent nem tudsz egy ilyen családdal kezdeni, legfeljebb hogy ritkábban, vagy kültérre (étterem, strand)hívod őket.
2018. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon szeretik őket, foglalkoznak velük, de ezek mellett mindent megengednek nekik. Tudom, velem is van gond. Kisgyerek mellett nem lehet rend. Legalábbis nem mindig. Nemsokára megint meglátogatják, úgyhogy átkelő ezt+azt rendeznem. Törékeny dolgok stb.
2018. júl. 26. 15:05
 5/15 A kérdező kommentje:
*átkell
2018. júl. 26. 15:06
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy problémás, a szülők nem fegyelmezik a gyerekeket. Csak nehogy későn kapjanak észhez.
2018. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Menjetek inkább ti hozzájuk.
2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos azt látom, hogy ők általában csak vendégségbe menni szeretnek. Pár kivétel volt persze. Szülinap.
2018. júl. 26. 15:24
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

A nagyobbtól már sok minden elvárható lenne, a kicsitől, aki 1,5 éves még nem igazán. Mondjuuk, ha ne nevelik, akkor 5 évesen se lehet majd tőle enni. Pakold el a törékenyebb dolgokat, és nyugadtan szólj rájuk, ha ki akarják rámolni a lakást.

Az, hgy egy 1,5 éves úgy eszik, hogy a kaja fele a földön köt ki, normális, de csak akkor,ha nem dobálja az ételt.

2018. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy otthon a sajat otthonukban nem fegyelmezik a gyereket az egy dolog de vendegsegben illik ! Fegyelmezni ne legyen barbar.. lehet normalisan is...

az is lehet az anyukanak mar elege van azert nem hiv at senkit es orul ha leszakadnak a gyerekek rola kicsit... apuka gondolom a dolgozos aki csak este pr orat van veluk neki vicces meg az egesz...

2018. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!