Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akiknél az...

Van itt olyan, akiknél az anya vezetéknevét kapta a gyermek, bár a szülők együtt élnek (esetleg házasok)?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen, milyen megfontolásból? Hogy vélekedett az apuka?
2010. jún. 20. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok egyet és az apa azért engedte meg mert a feleségének volt agy öccse aki meghalt autó balesetben .Az após-k azt mondták ezt nem is tudják meghálálni neki.
2010. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

EZ mi???? " apa azért engedte meg mert a feleségének "


Nem úgy szokott lenni, hogy a SZÜLÖK megbeszélik? MI az, hogy az apa MEGENGEDTE?!?!?!?! Az any a a gyereke?


Egyébként ismerek több olyan házaspárt is´, ahol valamiért az a vezetéknév tetszett nekik jobban. Elvégre semmi jelentösége sincs, hogy az apa vagy az anya nevét kapja, a család nem a férfi TULAJDONA.

2010. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is ismerek ilyet, de nagyon gázos nevük van így a gyerekeknek valami geczi vagy mi, nem értem, az anya miért ragaszkodott ehhez, mert az apának egy nagyon szép vezetékneve volt, s nem is mindennapos. De ott anyu viseli a nadrágot, minden úgy van, ahogy ő akarja, apu meg a fullajtár. Ja meg a pénzkereső, mert anyu 4 gyerekkel otthon van főállású anyaként, a gyerekek meg reggeltől estig óvodában, napköziben stb. A mi konzervatív városunkban nem túl népszrerű család. De ha egy jobb, vagy ritkább név, miért ne lehetne adni? Miért kérdezed?
2010. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy párt. Ők azért az anya vezetéknevét adták a gyermeknek, hogy több támogatásban részesüljenek. Úgy tüntetik fel, hogy anya egyedülálló szülőként neveli a gyereket. Szánalmas...
2010. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

13.04 ezt sokan csinálják, úgyis, hogy apa nevén van. Kolléganőm fia is az anyjához van bejelentve lakni, persze a nem ott lakik, hogy a nője sírhasson az egyedülálló anyáknak szóló pluszokért.


Én most gyúrom ezt a témát amúgy, mert az én vezetéknevem ritkább, szebb, és utolsó vagyok a családban, aki ezt viseli, apámnak meg már nem lesz gyereke az tuti. Ezzel szemben az leendő férjem csak ennyi érvet tud felsorakoztatni, hogy Nem, mert ööö ööö nem így szokás.

2010. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát azért kérdeztem, mert gondolkodom rajta, bár kettőnk közül nekem van tucatnevem. Viszont neki már korábbról van egy fia aki tovább vihetné a nevet. Egyébként nem ítéli el a dolgot, azt mondta, miért ne. Én meg azon agyalok, hogy mások mit gondolnak, meg hogy ez nem szokás.
2010. jún. 20. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Már van egy fiam ő az apja nevét kapta,most fog megszületni a második gyermekünk ő az én nevemet fogja kapni,nem vagyunk házasok!

Így döntöttünk!

2010. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

13:04-es vagyok.

Közben eszembe jutott még egy család a környezetemben. Az édesanya egyke, és nem viszi más tovább a családban a nevüket. Így "oldották meg":

Anya: Baán Erika ---> esküvő után: Fekete-Baán Erika

Apa: Fekete András

Kislányuk: Fekete-Baán Fanni


Egyébként nekem tetszik így. A férjemnek is "tömegneve" van (Simon). Viszont az én vezetéknevem nem valami különleges, így nem foglalkoztunk vele és Simon lett a gyermekünk. A keresztneve kicsit érdekesebb, így nincs a környéken ilyen nevű gyermek. (De pl: Simon Petra és Simon Bence van 2-3 gyermek)

2010. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
én olyat is ismerek, ahol az első gyerek az apa, a második az anya vezetéknevét kapta, ráadásul mindketten lányok. nagyon nagyon ostobán néz ki.
2010. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem baj, még sokaknak szokatlan lehet, de idövel ez sem lesz olyan furcsa:)

Mi azon gondolkodtunk, hogy a gyermekünknek mindkettönk vezetéknevét adjuk kötöjellel, mert szép német vezetéknevünk van, és nagyon ritka, jó lenne ha továbbvinné. Csak a dupla keresztnév miatt nem biztos, hogy szerencsés hiszen úgy már nagyon hosszú lenne. Meglátjuk:)

22/L 27 hetes

2010. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!