Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tört rátok az "anya...

Mikor tört rátok az "anya vagyok érzés" és ezzel együtt a boldogság?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 és fél hónapos, de én még mindig csak azt érzem, hogy teszem a dolgom, ellátom a babát és kész...mert muszáj. Egyszerűen nem hiszem el, hogy anya vagyok, és hogy innentől kezdve ez vár rám. Soha nem voltam bulizós, nem is vágyok rá, nem is éreztem magam eddig ambiciózusnak, és a baba is tervezett volt, de most mégis bezártnak és semminek érzem magam.

Babám hasfájós is, képes egész nap ordítani...(sok mindent kipróbáltunk, de tudom, hogy csak az idő oldja meg). S az állandó üvöltésbe is bele fogok kattanni...

Tudom menjek pszichológushoz, de talán annyira még nem vészes a dolog.

Csak egyszerűen nem vagyok boldog.

Nehéz.

Más valaki érzett így?


2010. dec. 18. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sokan éreznek így,nincs veled semmi baj.Én ugyan nem így voltam,csak a barátnőim,hidd el később jobb lesz,ha már nem lesz ilyen nyűgös,sírós,hanem nevetgél majd,kötődik hozzád még jobban,szeret,átölel,huncutkodik,no és persze alszik éjszaka...Meg amúgy is tél van,hideg,ilyenkor jóhogy rádtör ez a bezártságérzés..Fel a fejjel:)
2010. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, normális vagy. Nekem is kb. két és fél-3 hónap után esett le.
2010. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akár én írtam volna pár hónappal ezelőtt.. Szülés után depressziós lettem nem is kicsit, és szerintem ez is kihatott erre a bizonyos érzésre... Olyan 3-4 hónapos lehetett a kislányom mikor kezdett kitisztulni a fejem és most elmúlt 5 hónapos, és most ki merem jelenteni hogy boldog, kiegyensúlyozott anyuka vagyok és érzelmileg (is) mindent megtudok adni a kisbabámnak, igaz kicsit fáj, hogy ilyen sok időnek el kellett telnie, de sajnos ez már így alakult és ezt már nem tudom megváltoztatni, és akkor se tudtam ezzel mit tenni... Ami pozitívum, ezalatt az idő alatt amíg én magam alatt voltam az apukája mindenben helyettesített, amiért nagyon hálás vagyok neki nélküle nem tudtam volna kijönni a gödörből...
2010. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem depim nem volt ugyan de én se a "szülőágyon születtem anyává" :)

van ilyen. szépen lassan ahogy teltek a napok, hetek, egyre jobban szerettem és egyre szorosabb lett a kötődés :)

mára már földöntúli szerelmet érzek iránta :)


az első pár napban, na jó kb. 1 hónapban mikor számomra csak egy irtó édes kisbaba volt és tényleg fel se fogtam, hogy az én babám, nagyon lelkifurdalásom volt, hogy nem úgy érzek iránta mint a többi anya, úgy látszik vannak olyan anyák akiknek idő kell.


nemsokára elmúlik a pocakfájás, kinyílik az értelme és meglátod nem is arról szól az anyaság amiről most, teljesen meg fog változni, csodálatos lesz és minden vele töltött percért hálás leszel :)

2010. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez valahogy kialakult... de nem tört rám meglepetésszerűen :) 2 éves a lányom és nem vagyok most se olyan ihaj-csuhaj boldog, teszem a dolgom és vannak jó pillanatok, meg olyanok, amikor legszivesebben világgá mennék... ha előről kezdeném, akkor se lenne másképp, bevállalnám persze mindenképpen ugyanígy, de azrt jó hogy már túl vagyok az első 2 éven... a bezártság iszonyúan megvisel,az egyedüllét, a pénztelenség, meg hogy mindenki leugathat, mert csak itthon babázok....
2010. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja, ésa pszichológus nagyon sokat segített,mikor a mélyponton voltam, nem tudom hogy nélküle mennyire borultam volna be...
2010. dec. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előzőek mindent elmondtak, csak annyit szertnék még, h tudd, mindig egyre könnyebb lesz Vele!
2010. dec. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ugyan így voltam. amikor már jobban aludt éjjel, kipihentebb voltam, akkor más színben láttam a világot. amikor először rám mosolygott, majd nyújtotta a kezét, amikor sírt mert beütötte a fejét és hozzám bújt...stb., azokban a pillanatokban öntött el a melegség. amikor már látod, hogy megfog egy tárgyat, ügyesen játszik vele, rájön dolgokra, kúszik, mászik a lakásban, amikor tépné a virágokat, de előtte rádsandít, hogy lehet-e, persze tudja, hogy nem, amikor kicsit tépi a hajad, pedig csak simogatni akar, amikor kimondja az első szót tudatosan, feláll, illetve tesz néhány lépést feléd, akkor majd igazán boldognak fogod érezni magad.

egyébként meg tesszük a dolgunkat, néha rettentően fáradságos, de mindig csinálnak valami újat, amitől büszke leszel, boldog. én pl. végig telefonáltam a családot, a barátokat, amikor kijött az első foga, pedig tök természetes dolog, mégis nagy dolognak számított.

én is voltam psziciháternél, mert komoly alvási problémákkal küszködtem, olyan kimerültség lett urrá rajtam, hogy a tejem is elapadt. kaptam gyógyszereket, szedhettem nyugodtan, mert nem szoptattam, azoktól jobb lett a közérzetem egy hét alatt.

ilyenkor a hormonok is közrejátszanak, annak rendeződése lehet több hónap is, nálam legalább is ez volt.

egyébként anyukám mondta, hogy az első félév az igazán nehéz, utána könnyebb. bizonyos szempontból valóban könnyebb, mert megismered a babád alaptermészetét, el kezd kommunikálni, azaz a síráson kívül mást is csinál, viszont jobban kell figyelni rá, nem lehet csak úgy az ágyon hagyni, mászik bele mindenbe...stb. mégis jobban élvezem a mostani időszakot (11 hónapos a lányom), mert sokkal magabiztosabb vagyok, tudom, hogy mikor éhes, mikor fáradt, miért sír...így könnyebb ezekre reagálni.

kitartást neked, és ha úgy érzed, hogy nem javul a helyzet, az érzelmi világod, irány az orvos!

2010. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Gondoltam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de azért jó megerősítést kapni. Köszi még egyszer!

2010. dec. 19. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj én igy is voltam vele! Sokan mondták,hogy már mikor terhesek voltak előjöttek az anyai ösztönök meg ilyenek! Hát nekem nem pedig tervezett baba volt és nagyon vártuk már!

Én is meg voltam ijedve,hogy nekem ezek az érzések nem jönnek elő de tényleg az idő múlása mindent megold!

Lehet hogy vannak olyan anyukák akik egyből érezték hát én nem!

Nekem is el kellett hogy telljen egy pár hónap már pontosan nemtudom,hogy mennyi mikor éreztem hogy anya vagyok és nem csak " muszájból " gondozom a kisfiamat!

Ne aggódj elő fognak jönni az anyai érzések :D!

Nekem 1,5 éves a kisfiam és meghalnék érte annyira nagyon szeretem :)!

2010. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!