Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel nincs saját családom,...

Mivel nincs saját családom, sokszor kérdezik?

Figyelt kérdés

Mivel egyedülálló vagyok (még mindig:) - ezt is szokták mondani), azt sokszor megkérdezik, hogy van testvéred, neki van családja, van gyereke, stb, és mikor megtudják, hogy mindez van, viszont nem tartom velük a kapcsolatot, akkor az az érzésem, hogy emiatt rólam rossz véleménnyel vannak, pedig nem ismernek engem sem, azt sem tudják, mi történt.

Hogy tudom ezt elkerülni? Miért olyan fontos egy ismeretlennek ez, mikor engem sem ismer?

Ti hogy reagálnátok, ha elkezdenének kérdezni erről?



#kiváncsiság #új ismeretség #rossz testvéri viszony #kellemetlen rokonság
2018. aug. 14. 13:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
És miért érdekel hogy ismeretlenek mit gondolnak rólad?
2018. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom a kapcsolatot a "családommal" már több, mint egy évtizede, szóval engem is szoktak kérdezgetni új ismerősök. Én rövidre zárom, egy mondatban elmondom, hogy miért (bántalmazás, alkoholizmus) utána pedig nyomatékosítom, hogy nem szeretnék erről többet beszélni. Ha megértik, minden rendben, ha nem, az már az ő bajuk, rész kinőttem abból, hogy érdekeljen, hogy mások mit gondolnak rólam és a döntéseimről.
2018. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
*rész=rég
2018. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Lehet ezt mondani, pedig mindenkit érdekel, aki azt mondja, hogy nem érdekli, az hazudik, Társas lények vagyunk. Annyiszor megesik ez velem, és úgy érzem, kirakom magam, a lelkem egy részét, amiről azt is gondolhatnák, hogy nem én tehetek erről, mégsem ezt gondolják.
2018. aug. 14. 13:43
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2.
2018. aug. 14. 13:45
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

"Lehet ezt mondani, pedig mindenkit érdekel, aki azt mondja, hogy nem érdekli, az hazudik, Társas lények vagyunk."


Tudom, hogy ezt nem nekem címezted (2. vagyok), de erre azért reagálnék, mert nagy marhaságnak gondolom. Van egy szűk kör, aki véleménye érdekel, ők a közeli barátaim és a férjem. Másoké viszont miért érdekelne? Miért akarnék megfelelni minden jöttmentnek? Ne haragudj, de én semmi normálisan nem látok a megfelelési kényszerben, tehát nem, nem érdekel random félidegenek véleménye, hiszen semmit nem változtat az életminőségemen. Akár hiszed, akár nem, ez az igazság, semmi okom hazudni egy anonim oldalon.

2018. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet ezt mondani, pedig mindenkit érdekel, aki azt mondja, hogy nem érdekli, az hazudik,"


Engem nem érdekel, és azt állítani rólam - meg mindenki másról, aki ugyanígy gondolja - eléggé korlátolt gondolkodásmódra vall.

A hozzám közel álló emberek véleményét meghallgatom, de még akkor is én döntöm el, hogy nekem mi jó, mégha szerintük nem is az. Olyan mértékben az ö véleményük sem érdekel, hogy emiatt mást tegyek, mint amit akarok, illetve, hogy emiatt rosszul érezzzem magam.

2018. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A celebek/sztárok közül vannak, akik azért nem olvassák a kommenteket, mert tudják, hogy a negatív vélemény lehúz.


Szóval az eredeti kérdésre szeretnék válaszokat, ne kanyarodjunk el, ha 1 mód van rá! Köszönöm.

2018. aug. 14. 14:22
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kanyarodott el a témàtól! Megírtàk, hogy őket nem érdekli és téged se kéne, hogy érdekeljen idegenek véleménye!
2018. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Elkerülni sajnos nem tudod, rövidre zárhatod azzal, hogy ez magánügy, bocs.

Majd ha olyan viszonyba lesztek, beavatod az illetőt, addig semmi köze hozzá.


Azért fontos az embernek, mert:

Tényleg érdekli

Legyen miről csámcsogni

2018. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!