Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell ahhoz, hogy...

Mennyi idő kell ahhoz, hogy túltegyem magam szeretteim elvesztésén?

Figyelt kérdés
Anyósom 2 éve halt meg, rá fél évvel a nagymamám és utána fél évvel a nagypapámat is elvesztettem. Borzasztóan hiányoznak mindhárman és nincs olyan nap, hogy ne jutnának eszembe. Próbálom tartani magam, nem szeretném, hogy a gyerekeim folyton sírni lássanak, de esténként gyakran kitör belőlem még mindig. Sajnálom, hogy a gyermekeimnek nem sok emlékük marad róluk, mert még csak 4 és 6 évesek voltak.
2010. jún. 20. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Túl kell tenned magad... bár nem igazán értelek... én anyukám szüleit nem is ismertem, apukám szülei is meghaltak 9 és 13 éves koromban, mégsem aggódtak ezen, hogy nekünk mennyi emlékünk marad róluk. Pedig nekem ők a nagyszüleim voltak, nem a dédszüleim. Inkább örülj, hogy a nagyszülők nagy része még él.
2010. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagy szerencse hogy ilyen szép hosszú életet éltek,én gyermekemnek sincs még nagyszülője sem,persze ez nem vigasztal téged csak azt akarom megértetni hogy hidd el,szerencsés ember vagy.És a gyász sokáig is tart magadban addig is próbáld értékelni a meglevő szép dolgokat,látogasd gyakrabban a te szüleid hiszen nekik a legrosszabb.
2010. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bele törődni lehet, túllépni nem nagyon.Mindig ott lesznek a gondolataidban.És szerintem ez így normális.

Az én nagyszüleim 10,6,2éve mentek el. Mégis nap mint nap eszembe vannak.

A fiam nem volt 3 éves , alig emlékszik valamire. A lányom most lesz 3 ő nem is ismeri őket.

A 2 éve elhunyt nagymamámhoz akkor hétvégén vittük volna, ez még szomorúbbá tesz.

(nagyon messze élünk egymáshoz,több 100km)

2010. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.Szerintem túltenni magad..nagyon nehéz..az emberek ahhoz ragaszkodnak leginkább,akiket szeretnek,tisztelnek..és akik szeretik őket...:S sajnálom..

Az emlékek kevésbé fontosak,de az,hogy mesélj róluk a gyerekeidnek,hogy ők is továbbadják majd a dolgokat,az nagyon fontos..

2010. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Biztosan azért is hiányoznak a nagyszüleim annyira, mert ők neveltek fel. Apámat és azok szüleit nem ismerem, így más rokonom nem maradt.

Sajnos a gyerekeimnek az anyósom volt az egyetlen nagymamájuk, így most már csak apósom az egyetlen nagyszülő, aki él még. :(

2010. jún. 20. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnálom,de sztem am szerencsésnek mondható gyerekeid vannak,még ha sokra nem is de legalább ismerték őket,nem csak képről.én az anyai nagymamámat "ismertem" fél éves volt mikor meghalt.az apai nagyszülők meghaltak mire születtem(nagypapám apukám 9 éves korában,nagymamám a szüleim esküvője előtt fél évvel).Most már csak a dédmamám él,bár ő is már 94 éves,én őt tekintem az igazi mamámnak :) és nagyon szeretem őt.

17/L

2010. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!