Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy iskolát szeretnék váltani?

Figyelt kérdés
Most megyek tizedikbe de nem szeretnék vissza menni abba az iskolába. Nem szeretem az oda járó embereket, magát az iskolát sem és itt nincsenek barátaim. Most képzőművészetibe járok mert apáék úgy gondolták a rajzolásban jó vagyok és ezzel kell foglalkoznom, de egy év után rájöttem hogy szeretek hobbiként rajzolni de a jövőben nem szeretnék ezzel foglalkozni. Az a baj hogy sok pénzt költött anya rám a suli miatt és a tankönyveket is most kell megvenni de ha kijelentem hogy másik iskolába szeretnék járni az egész felesleges pénzkidobás lesz ami jelenleg problémát jelentene a szüleimnek,emiatt nem tudom hogyan reagálnának és nem merem felhozni a témát...
2018. aug. 26. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik es max azt mondjak hogy nem. Miert nem intezkedtel ebben az ugyben nyar elejen? 1 het es suli, nem tudom mennyire keso most elkezdeni a papirokat leadni a masik suliba na meg persze a tiedbe.
2018. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2nap volt az átiratkozás.Én csak annyit mondtam hogy nem szeretnék többé abba a suliba járni pont :D
2018. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Anya,apa. Nem érzem jól magam ebben a közösségben, magányosnak és elveszettnek érzem magam. Szeretnék boldogan iskolába járni és változtatni a helyzeten, de ehhez nem lesz jó a jelenlegi suli.


Kb ennyi, ezen mi olyan nehéz??

2018. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem garancia, hogy a másik iskolában lesznek barátaid, ne ez legyen a célod, az iskolába tanulni jársz. De ha tényleg nem rajzolással szeretnél foglalkozni, érdemesebb gimibe vagy másik szakközépbe menned, tényleg. Egyszerűen leülsz velük, mikor nyugodtabb kedvükben vannak és kijelented. Lesz ami lesz, de biztosan megfogják engedni, ha kicsit is törődnek veled.
2018. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Le lehet pontozni az előzőt, de igaza van: SEMMI garancia rá hogy más iskolában lesznek barátaid, vagy be tudsz illeszkedni.
2018. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
és ez most jutott eszedbe??nem csodálom, ha kiakadnak.
2018. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

És ha nincs rá garancia, akkor már meg se próbálja vagy mi?! Úgy még az esélyt sem adná meg magának, hogy egy rossz közegből egy jóba kerülhessen. Arról nem is beszélve, hogy ezzel nyilván ő is tisztában van, úgyhogy nem ijesztgetni meg lehúzni kéne szerencsétlent, mint egy riadt majmot a fáról.

Kérdező! Mondd el ezt így a szüleidnek, ahogy ide leírtad. Minél hamarabb tudják, annál könnyebb lesz intézkedni és ha mehetsz, akkor a könyveket sem kellene megvenni.

Mindenképp próbáld meg! Ha esetleg nemet mondanak (amit kétlek, egy gyerek sem szokta csak úgy passzióból bevágni, hogy iskolát akar váltani, annak minden nehézségével együtt), hát legalább tudod. Míg így folyton csak azon kattognál, hogy "mi lenne, ha megmondanám?" vagy mikor már késő, akkor meg jön a "mi lett volna, ha...".

Sok sikert! ☺

2018. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Garancia nincs rá, de ebben az iskolában nincsenek barátai, a másikban meg lehetnek. 3 év nagyon nagy idő ahhoz, hogy egy olyan iskolába járj, ahol magányos vagy. Ebben az életkorban különösen fontosak a barátok.
2018. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, apa, ne vegyétek meg az idei tankönyveket, mert inkább szakács/ápoló/tanár/fodrász/építőmérnök szeretnék lenni, úgyhogy legyetek szívesek, írassatok át ebbe vagy abba az iskolába, mert szerencsére még időben rájöttem, hogy a rajz nekem csak egy hobbi, ráadásul a társaság se jó, és nem is érzem ott jól magam. Sajnálom, tudom, hogy sok pénzt szántatok erre, de legalább még most kiderült, és nem dobtok ki az ablakon még többet."

Lesznek gondok, valószínűleg a tankönyveid nem érkeznek majd meg, ha ilyen későn adják le a rendelést, tornaruha, egyenruha, ha van, megint csak idő, mire elkészül, és új diákként sosem egyszerű egy összeszokott csapatban. Nem ijesztgetni akarlak, szerintem felelős döntést hoztál (igaz, miért a nyár végén?), csak ezekre készülj fel.

Minél előbb mondd el nekik, egy hét és itt az iskola.

Amúgy van olyan ismerősöm, aki "felnőtt" emberként három egyetemi szakot kezdett el, és hármat hagyott ott az első év után, úgy, hogy végig a szülei finanszírozták az útkeresését. Már gimi végén megmondtuk neki, hogy ha még nem tudja, mit kezdjen az életével, akkor vállaljon egy-két évig munkát, és csak akkor kezdjen szakmát tanulni, ha eldöntötte, mi legyen, de inkább belekezdett mindenbe. Na ez a gáz, nem az, hogy te 14 (?) évesen még nem tudtad biztosan, mivel szeretnél foglalkozni a jövőben. Nem is lehet szerintem egy tizenéves kölyöktől elvárni, hogy ilyen felelős döntést hozzon ilyen fiatalon, pláne, hogy semmilyen szakmát nem mutatnak be az iskolában.

2018. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!