Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy iskolát szeretnék váltani?

Figyelt kérdés
15 és fél éves lány vagyok, elsős középiskolás, jelenleg földmérő szakon tanulok, ami a szüleim ötlete volt és rám erőltették. Mivel amúgy is gyenge matekos vagyok, ennek az egésznek pedig ez az alapja, úgy érzem, nem tudnám végig csinálni, hiszen már most is küszködöm az egyik szakmai tárggyal. Szeretnék átmenni egy másik iskolába, a kérdésem az lenne, hogyan kellene ezt közölnöm velük... mert ők egyenesen elvannak varázsolva ettől a szakmától, és állandóan azt hajtogatják, hogy gyakoroljam és menni fog, de hogy segítsenek arra nincs idejük, meg nem is szeretném ezt csinálni. :(
2011. máj. 16. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok.

Az én anyám a zenét akarta rám erőltetni (hangszert)

Tudom,hogy ez nem az én asztalom és szerencsére nem is vettek fel abba a suliba(csak majdnem),így azt hittem,hogy vége többé nem lesz semmi,de közölte velem,hogy vissza lehet járni abba a suliba zene órára.Mondom szuper.

Nem fogom az ő kedvéért elrontani az életem egy részét.Azt szeretném csinálni amit én akarok és azzal foglalkozni amivel szeretnék és amihez értek is.

Én így megmondtam neki,hogy nem kötődöm annyira ehhez a dologhoz,csak hobbi volt.De ennyi.Megsértődik ha ezeket mondom,de nem fogom az ő kedvéért csinálni,mert neki ez szimpi.Szerintem te is próbáld nekik így elmondani,ha fontos vagy nekik megértik.:)

2011. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld megértetni, hogy ez a te életed, a te szakmád lesz és már most utálod csinálni. Nem akarhatják, hogy olyan szakmád legyen, amiben nem is leszel jó, mert az alapok nem mennek, (így el se fogsz tudni helyezkedni vele), és egy életen át utálni fogod.



Ettől még tegyél meg mindent, hogy jók legyenek a jegyeid, mert azért biztos nem engednek át másik iskolába, ha bukásra állsz, meg kettesekkel botorkálsz át.


Amúgy nem olyan rossz szakma, szerintem. De neked kell szeretni, nem nekem meg a szüleidnek.


Ma sajnos sok szülőnek sokkal fontosabb szempont, hogy miből lehet megélni, mivel lehet elhelyezkedni, mint az, hogy a gyerek mit szeretne. És azért ez valahol egy teljesen reális hozzáállás, amit neked is meg kell érteni. :(

2011. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Anyu,apu iskolát szeretnék váltani,segítsetek még ha nem értetek egyet akkor is,mert ez szeretném.



Ennyi!

21/N

2011. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy jó szakma, én ezt aláírom, de ha nem megy akkor nem megy. Csak ezzel a tárggyal, meg a matekkal küszködöm, (bár a matek most viszonylag jól megy) de a felsőbb évesek elmondása szerint később még sokkal nehezebb lesz, amibe ha beleszakadok, akkor se tudom megcsinálni. Csak sajnos a szüleim nem ezt tartják szem előtt... pedig tudják, hogy nehezen megy. A tanácsokat nagyon köszönöm, először mindenképpen anyukámmal fogok beszélni, ő megértőbb, és jobban is foglalkozik azzal, mit szeretnék.
2011. máj. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!