Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Apukám élettársa a halálán van.... Rákos.... Holnap megyünk be hozzá a kórházba.. Márcsak holnap tudom meglátogatni. Az orvosok elmondták hogy 1 hete van hátra... Szeretnék neki valami kedveset,szépet mondani azt hogy hálás vagyok neki hogy sokszor segített nekem, kedveltem őt nagyon, jó ember volt stb... Nem tudom hogyan fogalmazzam meg.. Retteg a haláltól,nyilván nem akarok neki olyanokat mondani,amivel megjobban megijesztem... Ti mit mondanátok?:( 23L
2018. szept. 1. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy sima szeretlek a legjobb. Érezze hogy tényleg így gondolod. Esetleg mesélhetsz neki közös emlékeitekről, megemlítheted hogy milyen jó volt, milyen hálás vagy neki ezekért. Nem kell elbúcsúzni, nem kell véglegesen köszönetet mondani, ez olyan mintha már lemondtál volna róla.
2018. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van #1es.. Köszönöm szépen.
2018. szept. 1. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Istenem..:( hullanak a könnyeim. Az elsőnek igaza van,a legfontosabb az,hogy tudja szereted.:( 21l
2018. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképp ne beszélj előtte múlt időben róla (hogy mennyire kedvelted).

Én ha elbúcsúzhattam volna, pl nagytatámtól mielőtt meghalt elmondtam volna neki, hogy nagyon szeretem, ez a legfontosabb, aztán felidéztem volna pár emléket ami nagyon jó érzéssel tölt el engem (pl., hogy örökké amikor ment a városba hozott nekem babapiskótát, meg üveges pepsit-vénasszony vagyok na, kommunizmusban nem lehetett csak úgy venni-, vagy, hogy örökké engedte, hogy megfésüljem, tűrte, hogy felcicomázzam, megtanított tehenet fejni s a lista végtelen).

2018. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit leírtál.
2018. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok szép közös emléket felidézhetnél neki és elmondhatnád, hogy nem lehet az édes anyád, de úgy tekintesz rá, mintha az lett volna. Valamint jelenben beszélgess vele, ne mondj múlt időben egy mondatot sem.
2018. szept. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!