Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghal a legjobb baratod...

Ha meghal a legjobb baratod anyukaja meghal, akit barmennyire furcsa, nem ismertel, annak illik elmenni a temetesere?

Figyelt kérdés
A legjobb baratomat tamogatnam a reszvetelemmel, de felek, hogy tul tolakodo dolognak tunik, hiszen nem ismertem az anyukajat.

2018. szept. 2. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, a barátodnak segítene, akkor menj el nyugodtan, csak ne a családtagok közé állj, hanem az ismerösökhöz. Rajtad kívül is lesz sok olyan, aki a családot ismeri és az anyukát nem.
2018. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, illik. A barátod miatt és nem tolakodó. A temetésre elmenéssel az élőket támogatod.
2018. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont egy hete voltam ugyanebben a helyzetben.

Elmentem a temetésre, és leghátra álltam, de a barátom még így is külön odajött a temetés után, és megköszönte, meg még utána levélben is.

Tényleg jólesett neki.

Szerintem menj, nem vagy tolakodó. Ne menj oda a közeli hozzátartozók közé, de neki az is jól fog esni, ha csak látja, hogy ott vagy.

2018. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már ilyen helyzetben. Elmentem. Nem az anyukája miatt, mivel őt nem ismertem. Hanem azért, mert tudtam, hogy a barátnőmnek jól esne.
2018. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindenképpen. A barátod miatt. Sőt, jól is fog neki esni.
2018. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, ha elmész. Ez nem tolakodás. Fejezd ki részvétedet a barátodnak (a sírnál, vagy máshol, akár telefonom, levélben stb.).
2018. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják előttem. Nagyon kedves, hogy eszedbe jut és hogy illik-e.

Amikor meghalt édesapám egyik barátom sem jött el, azok sem, akik még jól ismerték is és beszélgettek is vele. A szüleik persze eljöttek. És még volt arcuk ahhoz, hogy kifogásokkal támadjanak (miért nem küldtem meghívót, a másik meg elaludt(!!!) és a szülei már akkorra elkészültek, nem várták meg, buszra is felszállhatott volna). Apróságnak tűnik, de nekem ez nagyon-nagyon rosszul esett attól a két embertől.


Te jó barátja vagy az illetőnek.

2018. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Illik,ez egy gesztus a barátod felé.
2018. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Illik, kivéve ha csak a szűk család van jelen.
2018. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!