Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 28 évesen felnevelni egy 12...

28 évesen felnevelni egy 12 éves kislányt?

Figyelt kérdés

Unokahúgomról lenne szó, én lennék a keresztapja. Sajnos nővérem még a nyáron elhunyt, az apa pedig már rég elhagyta őket, szóval nekem kell felnevelnem a lányt, amivel egyébként nincs is bajom, csak az a baj, hogy most lesz az a korszaka, amikor nagyon könnyen elkallódhat, ha nem figyelek rá eléggé, na meg később jönnek a fiúk, továbbtanulás, stb.

Gondolom értitek.



2018. szept. 6. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha intézetbe kerül, akkor garantáltan elkallódik. Sajnálom ami a nővéreddel történt :(

Egyébként nem feltétlen fog lázadni, nem minden tini csinálja ezt. Próbálj vele jó kapcsolatot kialakítani, hogy bízzon benned és támaszként tekintsen rád, és akkor könnyebb lesz.

2018. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor figyelj oda rá. Aki jól tanulnak, normális gimibe kerülnek, azok nem szoktak elkallódni. Szüleiddel mi újság?
2018. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Eddig hol volt?
2018. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%
Engem és a húgomat amikor én 13 éves a húgom 8 éves volt a 23 éves bátyám nevelt fel. Szüleink autó balesetben meghaltak, és közölték a bátyámmal, hogy vagy vállalja a gyámságot, mi lányok intézetbe vagy nevelőszülőkhöz kerülünk. Bátyám 1 nap alatt felnőtté vált, nem engedte, hogy elvigyenek minket. Ott hagyta az egyetemet, elment dolgozni. Mai napig hálásak vagyunk neki, és jó munkát végzett. Mindketten normális lányok lettünk, tanultunk, nem kallódtunk el.
2018. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
nem kell "apa-lánya" kapcsolatot ápolnotok, egy jótestvéri kapcsolat tökéletes megoldás. nyitottnak kell lenned felé, bízzon benned,kedveljen. innentől kezdve nem lesz gond. vidd el őt neki kedves helyekre, csavarogjatok. segíts neki a tanulásban, amire szüksége van. a pasiügyekben meg pasiként jobban tudsz neki majd segíteni 😉 csak. ahhoz az kell hogy megbízzon benned.
2018. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddig is nálam volt, de nyáron többet találkoztunk, viszont most, hogy suli van, alig ha tudunk beszélgetni 2 órát.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. szept. 6. 19:01
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Én nem vállalnám el, hatalmas lemondásokkal járna minden téren. Lehet utolsó önző féregezni meg sértegetni, aztán leszavazni. :)
2018. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Részvétem.

Nem akarlak ilyenekkel beetetni, hogy könnyű lesz, meg nem lesz semmi konfliktus és probléma, de meg fogjátok oldani.

Én nagyon ajánlanám (ha még nincs, Mo.n sajnos előfordul) hogy szerezz be egy pszichológust a kislánynak, nem csak az anyja halála miatt, de egy csomó élethelyzetben jót tehet, ha egy "külsőssel" beszélhet róla. Ha nincs közelebbi nőrokonotok (nagynénik, idősebb unokatestvérek bármelyik ágon), talán az se árt, ha nő a pszichomókus, bár egy rokon vagy esetleg egy hozzád közel álló lány barátod (ha nincs barátnőd) talán jobb társaság, ha pl. a menstruációról, szexről, vagy bármi női témáról akar beszélgetni. (ebbe beletartozhat akár a körömlakk színe, és az optimális melltartó kiválasztása is, mert én elhiszem, hogy odaadó nagybátyja vagy, és fel bírod nevelni tisztességgel, de vannak dolgok, amikhez muszáj egy nőnemű bizalmas, azért nem fogod tudni vele hitelesen átbeszélni, mert nem nő vagy)

Ne akard átvenni a szülei helyét, ez inkább testvér kapcsolat. Igazából te még majdnem közel vagy a kamaszkorhoz, csak próbálj meg emlékezni rá, ki volt az az idealizált ember, akiben megbíztál volna tizenévvel ezelőtt, akit szerettél volna, hogy felneveljen téged, mik azok a jellemvonások és tettek, amitől bízni tudtál valakiben és szeretni, hallgatni rá, és legyél az a kislánynak.

2018. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen beszélgess vele sokat. Kérdezd őt is, hogy milyen napja volt, de te is mond el, hogy mi volt aznap. Ne legyen egyoldalú a dolog, az olyan, mintha faggatnád.

Legyél mindig nyugodt, még ha nehéz is. Ne kiabálj és ne förmedj rá. Mindent szépen magyarázz el. Ne legyél túl rámenős. Ne erőltesd.

Mindenről beszélj lazán, a pasikról, a női dolgokról, mint melltartó, menstruáció és akkor nem fogja tabunak érezni.

Tapasztalatból írom, hogy engem ezek bántottak és bántanak mindig vagy ezekre a dolgokra vágytam. 19/L

2018. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 babyboom567 ***** válasza:
39%
És már hivatalosan felkértek,hogy nevelnéd-e?Mert mindenképpen előbb az apát fogják megkérdezni.Majd ha ő azt mondja,hogy nem akarja nevelni, akkor jöhetsz te családba fogadással.
2018. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!