Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Véleményekre lennék kíváncsi, hogy Ti kivinnétek egy7és fél éves kislányt a mamája temetésére? A volt párom édesanyja halt meg.

Figyelt kérdés
Már hat éve külön vagyunk ,a volt párom két éve nem látta a lányunkat.Ti mit tennétek ebben a helyzetben???
2017. márc. 30. 13:51
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
64%
Egyértelműen nem!Főleg ha ez a helyzet állna fenn!
2017. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

Igen, miért ne? Engem szerintem 5 évesen vittek ki a dédi temetésére, de már előtte tudtam, hogy mi az a halál. Engem annyira nem rázott meg, mert nem ismertem, viszont ha ismertem és szerettem volna, valószínűleg haragudtam volna nagyobb fejjel a szüleimre, hogy nem tudtam elbúcsúztatni.

De ma már annyira védik a gyerekeket mindentől, hogy hamarabb tudják hogyan lesz gyerek, mint hogy tudnának a halál létezéséről.

2017. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
88%

Igen ki. A halál az élet része. a volt párod az apa? szóval a nagymama halt meg? azért oda szerintem mindenképp kivinném. Mert később mit mondasz, miért nem vehetett rész a búcsún?


Mondjuk felénk fel e merül a gyerekek is jönnek és kész. ez olyan nagyvárosi álszent tabu , hogy jajj temetés. nem szabad félelemmel hozzáállni.

2017. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vinném, 6 éves voltam amikor meghalt mamám,szerencsére nem vittek a temetésre. 17 éves koromban voltam először temetésen,de az a légkör még akkor is megrázó volt,pedig nem vagyok egy érzékeny lélek. Lehet,hogy egy kisgyerek máshogy fogja fel,de én nem vinném akkorsem.
2017. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
A nagyanyja temetésére elvinném a gyereket.
2017. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Igen ő az apa...Ezért is gondoltam,hogy elvinném,mert csak a mamája volt.Nàlunk se tabu a halálról beszélni,tud mindent a lányom persze amit a korához képest tudnia kell.Csak ugye az apjával nincs kapcsolata már két éve,és ezért is tartok kicsit ettől a helyzettől....Mindenkinek köszönöm a választ😊
2017. márc. 30. 14:11
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
hadd döntsön a gyerek. ha évek óta nem volt semmi kapcsolata a nagymamájával, lehet hogy el sem akar menni. viszont ha el akar, hadd menjen. talán a koporsóba ne nézzen bele, de különben nem "trauma" egy temetés. szomorú, de nem lélekrengető.
2017. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
SOkkal kevésbé megrázó a gyereknek, ha kiskorától megszokja, hoyg létezik halál meg temetés, és akkor 17 évesen vagy késöbb nem akkora trauma többé.
2017. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

Attol fugg, volt-e kapcsolat a mama es unoka kozott. Ha o se latta evek ota, nem vinnem, de nem a kora miatt, hanem mert kepmutatas elbucsuzni valakitol, akivel nem erdekeltetek egymast addig sem amig elt.

En ferjem nagymamajanak jovo heten lesz a temetese, 6.5 eves fiamat visszuk termeszetesen, de ha ha csak ex-ferjrol lenne szo es a nagymama (mi esetunkben dedi) evek ota nem latta volna a fiamat, sem az apja, nem vinnem.

2017. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
73%
Mivel amúgy sincs semmilyen kapcsolatunk ezért nem.
2017. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!