Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan teszem...

Szerintetek jogosan teszem szóvá, hogy mielőtt jön egyeztessen velem?

Figyelt kérdés

Az exem úgy gondolja, hogy akkor jön amikor akar, vagy ő épp ráér, esetleg arra jár.

Tegnap is este fél 7-kor állított be, éppen vacsoráztunk.

Kértem, hogy legközelebb hívjon fel és egyeztessünk. Nem igazán tetszett neki.

Nem voltunk házasok, nincs bírósági végzésünk sem, de szeretném, ha csak 2 hetente jönne a gyerekhez. Tudtommal míg nincs végzés nem is lennék köteles elengedni vele a gyereket, mert mi a biztosíték, hogy haza is hozza. Persze el szoktam engedni, nem állok közéjük. De idegesít ez a hozzáállás, hogy ő akkor jön, amikor akar.

Van igazam? Vagy csak én fújom fel?

Minden képp kell a bírósági végzés? Akkor érthetőbb lenne számára? Én szeretném elkerülni a bíróságot.



2018. szept. 8. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Tévedésben vagy, amig NINCS bírósági végzés, AKKOR VISZI a gyereket, amikor AKARJA, mivel ö a gyerek apja.

A legokosabb lenne, ha megegyeznétek valamiben és azt foglalná a bíróság határozatba.

De azt nem értem, miért akarod csak két hetente engedni, hogy találkozzon a gyerekével, egy jó apa-gyerek kapcsolathoz ez nagyon kevés.

2018. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Így van, ahogy az első írta. Maximum abban van igazad, hogy előre szóljon, ha jönni akar.
2018. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Pontg fordítva, amíg nincs végzés, konkrétan pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.A kéthetenkénti láthatás meg nevetséges, egyedül arra jó, hogy a gyereked megutalja az apjat
2018. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Amíg nincs bírósági végzés, köteles vagy elengedni vele a gyerekeket, és akkor jö,-megy, mikor akar.

Szívás.

2018. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Ebből amúgy az jön át, hogy a kérdező pont arra hajt, hogy a gyerekek megutálják az apjukat.
2018. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy te azt szeretnéd, ha csak kéthetente látna a gyerekeit, ami neked jó, de neki nem, ő viszont ugyanúgy a szülőjük, mint te.

Azzal egyetértek, hogy jó lenne, ha szólna mielőtt megy, remelem nem azért nem szól, mert különben megakadályoznad a menetelét.

2018. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 Ezt honnan veszed?

Még ha meg is érdemelné, mert megérdemelné amúgy, nem áll szándékomban az apja ellen fordítani a gyereket. Neki az apja. Csak tartsunk egy rendszert. Amúgy a bíróság is 2 hétben állapitaná meg a láthatást. Tapasztalat. A kérdés amúgy sem az volt, amire te válaszoltál!

2018. szept. 8. 17:09
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
Csak tippeltem, de a hőbörgésedből úgy látszik, nem alaptalanul.
2018. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy nézem, mindeki le lett pontozva, mert minden válaszoló szerint az apának bármikor joga van a saját gyerekét elvinni magával.

Elvileg az egyeztetést el lehetne töle várni, de a válaszod alapján ezzel azt érné el, hogy nem kapja meg a gyereket.

2018. szept. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8 Te értő olvasásból hanyas voltál? A kérdés alatti leírásban is ott van, hogy nem állok közéjük.

De azt hiszem joggal várhatom el, hogy mielőtt jönne szóljon, ami egyébként lehet kedd vagy szombat, vagy bármely nap a héten. De szóljon, és megbeszéljük.

Ezzel az engem kikezdeni próbáló kommenteddel most nagyon mellé fogtál!

2018. szept. 8. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!